Celá tahle pravěká trilogie se docela vydařila, i když je jasné, že je určena především mladším divákům. Když jsem coby nedopělé mládě tyhle filmy hltal, naprosto mě fascinoval "akční hrdina" Jiří Bartoška. Ta fascinace samozřejmě s dospělostí pominula, ale své kouzlo má tento film, ale i zbývající dva ze série až dodnes.(1.10.2002)

"Veveřice !! Proč ji vyháníš ?? Dali jste za ni berana a krávu !!" ;)(29.12.2014)

• Marigold

Příšerné. Příběh to valně nemá, hlavní hrdinové chodí sem a tam, přičemž to, co se musí stát, je jasné od počátku. Hudební kulisa od Zdeňka Lišky ve mně vzbudila panický pocit, že se mi porouchala automatická pračka (klávesy model JZD Slušovice, very sexy). Herecké výkony – běs. Typový výběr – děs. To si pan režisér Schmidt myslí, že by postavičky jako vystřižené ze seriálu My všichni Dachau povinní obstály v době bronzové? Na Spartakiádě možná... Štorchovy knihy mě v konkurenci "Májovek" skutečně obloukem minuly, ale přesto jsem v téhle "prehistorické" trilogii našel pár slušných momentů, ale ani jeden není v tomhle dílu. Všechno působí příšerně vyumělkovaně a násilně... to se vážně nepovedlo.(28.12.2004)

Sokol a Havranpírko tentokrát stíhají Veveřici s jejím novým nápadníkem a setkávají se s někým, koho považovali za mrtvého. A také potkávají Štastnou chvíli. Jako malý jsem se Divouse fakt bál :)(31.8.2014)

Toto je souhrnný komentář ke všem třem minifilmům trilogie. Štroch psal své příběhy pěkně a Jan Schmidt se musel hodně snažil, aby je v době kdy neexistovaly speciální efekty. Myslím, že se mu to na československé podmínky nedařilo špatně. proto dávám celkově za 4.(12.9.2010)