poster

Nevěsta s nejkrásnějšíma očima

 • Bulharsko

  Godenicata s najkrasivite oči

 • Bulharsko

  Годеницата с най-красивите очи

 • USA

  The Bride with the Most Beautiful Eyes

Pohádka / Poetický

Bulharsko / Československo, 1975, 80 min

 • Bart
  **

  Bulharské exteriéry, bulharští herci. Na můj vkus příšliš exotické. Nuda.(4.6.2007)

 • dopitak
  ****

  Velmi jednoduchý příběh, čekáte pointu, nějaký háček, ale žádný tu není. Mladý Milan Knažko se ráno probudí a od staršiny horské vesnice se dozví, že je čas, aby se oženil. Protože slyšel o krásné neznámé dívce, ohrne nos nad Eržikama, co se o něj perou ve světnici a vyrazí do světa. Cestou vykoná několik dobrých skutků na stále stejném kouzelně mizejícím starečkovi, aby nakonec došel do idylické chaloupky u řeky (nebo rybníka, ze záběru nebylo vidět), kde potřebují opravit slaměné došky. Milan tohle sice nikdy nedělal a tak první opravu trochu podcení, protože ale konal dobro, dostane druhou šanci a tu beze zbytku a s vděčností k obyvatelům chaloupky, stařečkům a la Filemon a Baucis využije. Pak jim s jejich dovolením uzme černou slepici, začarovanou dívku s nejkrásnějšíma očima (Dimitrova opravdu pěkná), vyslechne radu, že prokletí ji zbaví jedině právoplatným sňatkem s onou slípkou, bez mrknutí oka nechá koně na protiúčet, a vyrazí zpátky do rodné vísky, kde si přes posměch místních obyvatel slepici vezme. Tvůrci vtipně a chytře obešli situaci, kdy má slípka odpovědět staršinovi, že si Milana bere za manžela, a pak už můžeme slavit se všemi bulharskými cikány (a že jich v záběrech v komparzu uvízlo bylo hodně) až do rána bílého.___ Hezké lokality, kamera, příběh. Neuráží a není v tom politika.(28.11.2016)

 • Snorlax
  ***

  Kňažko, banda Cikánů a slepice, zpěvy a tance ovlivněné cikánskou melodikou a k tomu všemu obsah od dysgrafického distributora. Co dodat? Kvok, kvok, kvok...(31.3.2013)

 • WANDRWALL
  **

  Pohádka z časů, kdy jsem se seznamoval s tím - co je to film, a k čemu slouží? Kňažko se mi, jako tahoun příběhu líbil. Tehdy jsem si myslel, že další roli už nevezme, aby nebyl za komedianta. Vzal, a je to komediant.(15.11.2010)

 • Pepinec
  ***

  Především pro nás pány velice přínosná bajka s poučením, že ať je naše pouť při hledání té pravé vyvolené jakkoli dlouhá, a ať při ní potkáme pohledných slečen kolik chceme, nakonec si domů stejně přineseme slípku... :-)(26.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace