• Subjektiv
  ***

  Spíše než film pojednávající o životě v pravěku, jeví se mi tento (troj)počin jako nikdy nekončící hra trampů nebo ještě spíše pionýrů na táboře na to, co všechno mohlo se odehráti v době kamenné (až bronzové). Máme tu zkoušku odvahy (v druhém díle), letní lásky, všudypřítomný duch kolektivizmu, rychlokvašenou mytologii (aby se děckám na táboře ta hra líbila) a náčelník Velký Havran taky vypadá a jedná jak pravý táborový vedoucí. Ve srovnání s Bojem o oheň ani v těch nejtěžších chvílích kmene Havranů nelze pocítit ani to, co zažívá člověk při čtení suše popisné knihy o pravěku. Dýchl na mě duch pomíjivého nadšení pro věc, spontánního, ale mělkého, které zanechá v člověku stopu jak noha na pláži za odlivu... počkáte si šest hodin a....(29.9.2009)

 • Lynn
  ****

  Jeden z filmů mého mládí. Kromě Cesty do pravěku a Štorchovské trilogie nebylo o této době natočeno snad nic. A to je docela škoda, protože jde o výbornou látku. Snad i trošku kvůli tomu ty 4*. Ale Sokol (Jiří Bartoška) i Havranpírko (Ludvík Hradílek) jsou, alespoň pro mě, bezva pravěcí lovci.(7.1.2005)

 • hippyman
  ***

  krááátká stopáž, zamezující nějaké větvení děje či prohloubení příběhu, a zvláštně nepříjemná hudba celkový dojem moc nezkrááášlí... je to zkrááátka taková jednohubka (jednohoďka), kterou nemusím víckrááát krááátit čas, anižbych neměl vrásky na skráááni... 60%(17.2.2011)

 • rt12
  ***

  Jednoznačně pro mě nejlepší ze všech dílů.(31.5.2014)

 • Morien
  *****

  Tenhle film spolu s dvěma dalšími díly nemá v české kinematografii obdoby - ale na to bych kašlala, kdyby se mi tolik nelíbil z jiných důvodů. Předně Sokol i Havranpírko jsou prostě borci a pravděpodobně to byli i mí první sex-idolové nebo jak se tomu nadává, takovým těm hercům, jak je mladé dívky oddaně a tajně milují. Je docela možné, že v předkusu a vystouplých lícních kostích Ludvíka Hradílka pramení můj patologický obdiv k právě této části mužského těla.Taky mě hypnoticky fascinuje hudební doprovod a celkově zvuková afektovanost filmu. Dál se mi líbí atmosféra a celkové ponoření se do mrtvého světa z "druhého břehu". Naivita a efekt oživlých exponátů mi ani příliš nevadí. Když ukážou píšťalku a řeknou, že je dvě stě tisíc let stará, tak je prostě dvě stě tisíc let stará a už jen to samo stojí za zamyšlení. Napadá mě heslo, co jsem si přečetla nad vraty jaroměřického hřbitova: "Co jste vy, byli jsme i my. Co jsme my, budete i vy." ♥♥♥(22.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace