• Tommassi3

"Promiňte, doktore, patrně rozumíte výtvarnictví, ale jako psycholog jste tele !!" ;) Tak copak to tu máme ?? Neslaný nemastný elegán Kodet, který je však k nepoznání, když neztvárňuje svého typického frajírka či cholerika, jako kapitán Exner v případu talentovaného ševce, který kdyby se držel svého kopyta, mohl být ještě naživu !! To bychom však přišli o jednu (ne)zajímavou detektivku podle předlohy Václava Erbena, která však ve srovnání s Pokladem byzantského kupce dopadá stejně mizerně jako právě Jiří Kodet.. Prostě jedna, i přes kratší stopáž, příjemně barevná, leč velká nevýrazná nuda !! Kodetův Exner vypadá unaveně, a když se s plachýma očima snaží mladičké a již tehdy naprosto asexuální příšeře Janě Bouškové těmi romantickými plky vykecat díru do hlavy, začínám se v této ničím neoslovující detektivce, která má k těm typickým a divácky nejvděčnějším zástupcům klasického českého žánru zatraceně daleko, ztrácet při zoufalém hledání alespoň náznaku atmosféry.. K nejzajímavějším momentům patří snad jen původně vystřižená scéna, kdy pánové z Veřejné bezpečnosti kosí louku pod zámkem..;) Takže pokud jste si někdy přáli vidět herecky zoufalého Jiřího Kodeta, či téhož pouze ve slipech, pak je tato Schmidtova křeč jasnou volbou..;)(22.7.2013)

• Gavin87

Více hvězd dát nemohu. Vedle kapitána Exnera v podání pana Valy (ve filmu Poklad byzantského kupce) působí na mě tento Exner a vůbec celý děj velmi nudně a nezajímavě.(20.6.2009)

Tenhle film mám rád. Pro ten druh humoru, Kodetem dobře pojatého Exnera, lepšího než v knížkách, pro Janu Bouškovou, které to zde sluší, exteriéry... Zvláštní, kniha je k neučtení, ale z tohoto filmu dýchá pohoda a nadhled.(3.10.2010)

.(31.5.2014)

Nadprůměrná kriminálka kde je konfrontován život talentovaného ševce se studovaným nýmandem. Ten mu závidí, maximálně, neb švec je rychle úspěšnější než on, tak ho zruší. Asi ho nenaučili, že umění jde často mimo školství. Viz životopis třeba Dalího...(4.8.2010)

• - Scéna, ve které jdou policisté s kosami a hráběmi kosit louku, byla zcenzurovaná, protože prý zostuzovala Veřejnou bezpečnost. [Zdroj: Aha] (carott)

• - Kvůli Janě Bouškové (Lída) a Jiřímu Kodetovi (Michal Exner), kteří denně hráli ve 150 km vzdálené Praze, se film natáčel pouze od devíti hodin ráno do tří hodin odpoledne. Poté štáb neměl co dělat a začala volná zábava, což se nelíbilo odborářům, kteří chtěli, aby štáb a herci jezdili domů k rodinám. [Zdroj: Aha] (carott)

• - Postava Michala Exnera (Jiří Kodet) se objevuje také ve filmech Bláznova smrt (1973) a Poklad byzantského kupce (1966) a celkem ve třinácti knihách Václava Erbena. (Silencia90)