• Gavin87

Více hvězd dát nemohu. Vedle kapitána Exnera v podání pana Valy (ve filmu Poklad byzantského kupce) působí na mě tento Exner a vůbec celý děj velmi nudně a nezajímavě.(20.6.2009)

.(31.5.2014)

Prumerny kriminalni film natoceny v celkem netradicnim zameckem prostredi. Kodet se podle me do role kriminalisty moc nehodi, i kdyz to byl vyborny herec.(3.4.2011)

Nevýrazná kriminálka s majorem Exnerem, kterého ztvárnil Jiří Kodet. Líbila se mě atmosféra červnových dnů a prostředí, kde se vyšetřování vraždy odehrávalo, nelíbilo se mě náhlé vzplanutí majora Exnera mezi místní dívkou, kterou zahrála Jana Boušková, to mě připadlo docela přestřelené a do příběhu se nehodící.(27.11.2016)

Patřím již ke starší generaci, a tento snímek také. Možná proto jsme si tak sympatičtí. Není to sice žádný "umělecký" skvost, ale rád jsem se alespoň na chvíli vrátil do dob klasických českých filmových detektivek.(30.1.2010)

• - Kvůli Janě Bouškové (Lída) a Jiřímu Kodetovi (Michal Exner), kteří denně hráli ve 150 km vzdálené Praze, se film natáčel pouze od devíti hodin ráno do tří hodin odpoledne. Poté štáb neměl co dělat a začala volná zábava, což se nelíbilo odborářům, kteří chtěli, aby štáb a herci jezdili domů k rodinám. [Zdroj: Aha] (carott)

• - Postava Michala Exnera (Jiří Kodet) se objevuje také ve filmech Bláznova smrt (1973) a Poklad byzantského kupce (1966) a celkem ve třinácti knihách Václava Erbena. (Silencia90)

• - Natáčeno v Opočně. (M.B)