• ripo
  ****

  Pokračovanie "prehistorického" príbehu Osada Havranu podľa literárnej predlohy Eduarda Štorcha.(4.5.2003)

 • Stegr
  **

  40%(18.4.2008)

 • Crocuta
  ****

  Asi nejlepší z téhle "štorchovské" trilogie. Nemůžu si pomoct, ale tenhle nenáročný snímek mám prostě rád.(26.6.2007)

 • Lima
  **

  No jo. Další z těch v mém dětství oblíbených filmů, které zub času ohlodal jako pes kost, další z mých vžitých představ z dětství, které čas rozdrtil na prach. Štorchovy knížky mám rád dodnes, ale tahle Schmidtova adaptace, která se psanou předlohou má společné snad jen jméno hlavního hrdiny Havranpírka :o), nemá dnes už co nabídnout. Výprava zejména v tomto posledním díle působí velmi stroze, záběry na jednu chýši se tu střídají se záběry na herce v kožešinách, křepčících po krajině na Šumavě a v okolo Mělníka a navození pocitu atmosféry doby kamenné bylo zcela nulové. Celé to zpracování působilo tak nějak vyumělkovaně a nepřirozeně, o znázornění syrovosti a divokosti té doby si filmaři mohli jenom zdát. Ani scenář se moc nepovedl a herci neměli co hrát. Z celé trilogie byla nejkoukatelnější první Osada havranů, poté kvalita silně upadala. Případné diváky bych varoval, tato filmová adaptace nic nevypovídá o kvalitě Štorchových knížek, ty se naopak čtou moc hezky. Ale i pokus se cení, zvlášť s přihlédnutím k době vzniku. Ty dvě* jsou hlavně za odvahu se pustit do něčeho tak odvážného, jako přiblížit filmovým jazykem život doby kamenné.(29.12.2004)

 • Mariin
  ***

  Nejsou to špatné filmy, tahle trologie z pravěku. Je pomalejší, má dobrou hudbu a je nenásilně didaktická. Pro školáky ideální zpracování, bez zbytečných brutalit a lascivností.(21.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace