• sud
  ****

  Jedna z mála trilogií, mající IMHO vzestupnou kvalitu. Tenhle díl se mi líbí nejvíc, možná proto, že je nejnapínavější a nejakčnější, ale možná i kvůli excelentnímu Miroslavu Moravcovi, který si celý film ukradl pro sebe. 85%.(27.12.2007)

 • sportovec
  *****

  Třífilm(17.9.2007)

 • LiVentura
  ***

  Zajímavý vhled do dávné minulosti.(4.10.2009)

 • rt12
  *

  Nikdy jsem nebyla schopna udržet pozornost.(31.5.2014)

 • UncleG
  ****

  Krá! Krááá! Krásné rozloučení s trilogií z dob, kdy hlavním úkolem lidstva bylo přežít zimu a neskapat na něco tak trapnýho jako chřipka. Naposled jsem tenhle film viděl jako dítě, ale superněžnou Rosničku jsem měl v hlavě pořád "zastrčenou". Až jsem se celý roztesknil. Inu, nostalgie... Potvora! Na závěr bych pronesl krátké zamyšlení nad vypravěčským mimimalismem, který všechny tři filmy používají. Dokonalá ukázka funkční úspornosti je jedna z posledních scén, v níž Havranpírko potká ztracenou dívku s koněm, na nemž naposledy jel její pronásledovatel. Chlapec se ptá, co se stalo s násilníkem, a dívka odpoví: "Vždyť jsem říkala, že v bažinách jsem silnější já." Přitom hodí smutně očima, jakoby si promítala pohled na tonoucího. V tenhle moment už tu scénu nemusím vidět, viděl jsem to celé v ten zlomek vteřiny v jejích očích. No dobře. Přiznámám. Mám bujnou fantazii a jsem nenáročnej... :)(1.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace