Energická lékařka Alice Váňová nastoupí jako závodní lékařka šachty Mír. Na radu svého bývalého kolegy doktora Kaleše se pustí do výzkumu, jehož cílem je prevence silikózy pomocí takzvané kalciové bariéry, což v praxi znamená pravidelné pití mléka. Jenže přinuťte horníky, aby veřejně pili mléko. Na první pohled nepřekonatelný problém. Ale nic není nemožné, a tak to prostě partička sedmi horníků, přezdívaná parta hic, dostane příkazem. Jenže i přes stranicky zdůvodněnou přednášku o prospěšnosti celé akce havíři statečně odolávají naléhání, aby se experimentu zúčastnili. Předseda ROH Janeček se nakonec rozhodne, že zvítězí všemi prostředky. S milými rebely se proto pustí do psychologické války... (oficiální text distributora)

Lima

Toto zdařilé dílo socialistické éry neslo jedno závažné poselství: Když vypijete hodně mléka, budete zdraví a silní, splníte rychleji plán a pomůžete tak vybudovat mír a naši socialistickou společnost. To byste si všichni měli rozhodně zapamatovat. ()

Tosim

Není mi jasné, proč se scénář postavil jen na tom, že chlapi neradi mléko. Dost málo...asi se za to styděj. Nicméně, jak mi řekla jedna slečna, mléko je mňamka a já se k ní plně připojuji :-D ()

Radyo

Jediné, co jsem si z tohohle filmu svého času odnesl, byla nezvladatelná chuť na mlíko. Musel jsem ho mít prakticky pořád. Ale časem mě to naštěstí pustilo. Jinak lze říci, že tenhle snímek vůbec, ale opravdu vůbec nic nenabízí. ()

gouryella

Klasicky produkt socialisticke kinematografie - vezme se skupiny skvelych a navic nesmirne popularnich hercu, hodne podprumerny scenar, bozsky Kaja a je to .... vysledek sice dost chatrny, ale i poletech se na to da koukat, i kdyz jednou za dva roky to v televizi bohate staci. ()

Radek99 odpad!

Agitka takového rázu, že mi bylo stydno za její aktéry. Kinematografie ve službách totalitního režimu. Tendenční agitační veselohra toho nejprimitivnějšího ražení (abychom zůstali u metafory příhodné pro hornické prostředí) k zvýšení konzumace mléka, na které je nejlépe vidět, co udělala normalizace s režiséry typu Hynka Bočana. Přítelkyní z domu smutku se měl pak po roce 1989 za co vykupovat... ()

Oskar odpad!

Pan Vajíčko z televizní reklamy často dělal skoro nábory, lákal na neprodejné zboží sugestivními slogany jako "Kdo jí tvaroh, vidí za roh!", "Piju mošty. Což ty?" nebo prostě "Pijte mléko. Je zdravé." Ten poslední zřejmě tak zapůsobil na barrandovské scénáristy Václava Jelínka a Pavla Tordu, že na jeho motivy napsali film. :-) Jinak si to nedovedu vysvětlit, ten film je tak nebetyčně o ničem, že se to vymyká i běžným propagandistickým standartům. 0% ()

Karlos80

Agitační komedie poplatná své době s jasným cílem plnění, ale jinak lidovka jak vystřihnutá opravdu málo náročná ale o to víc oddychová, když uvážíme v jaké době byla přeci jen natočena tak posloužila jako balzám..Také jsme měli takovou naší partu "HIC" ale namísto experimentům s mlékem, my jsme experimentovali s něčím daleko příjemnějším, ale zas chápu netrpěli jsme silikózou:-) Hudba: Ladislav Štaidl. "Parta hic, práce nic"! Hodně poplatné heslo:-) Scénáristický nesmysl? Přesto ozdravný... ()

dobytek

Jedna hvězdička z lítosti za ty chudáky, že museli při natáčení tolik trpět a pít mlíko. Já bych jim tam hodil blijáka. ()

Gilmour93

Kdybyste si při každém „zdař bůh“ lokli mlíka, ke konci se zákonitě poblijete a ani to nemusíte zakončovat Skopečkovým štrůdlem. A nebo je tu možnost, že to půjde ven už dřív při pohledu na tu soudružskou iniciativu.. Pár momentů se otře o vtip (Kemrův přístup k manželce, kouzelnické číslo Nárožného, který mi tu čímsi připomínal Stathama), ale jinak se mi to do morku kolektivismu zajídalo. Nebo zapíjelo..? ()

ClintEastwood

Všechny moje hvězdičky pro tuhle mléčnou komediální podívanou, jsou samozřejmě za skvělé herecké výkony hlavních představitelů (Babka, Menšík, Dvořák, Nárožný, Kemr), pár dobrých fórků (např. jízdní řád) a vtipné cameo Karla Gotta. Jinak je to pochopitelně celkem prázdný film, bez nějakého náročnějšího příběhu, ale dá se u toho docela dobře odpočívat. P.S. Když v závěru filmu kouzelník Petr Nárožný provádí triky s truhlou a meči, pokaždé se smíchy neudržím. ()

MM_Ramone

Režisér Hynek Bočan natočil v roku 1976 film "Parta hic". Je to nehorázne hlúpa socialistická, normalizačná komédia o partii siedmych baníkov, ktorí podstúpia nezvyčajný experiment. Dostanú príkaz, aby v rámci lekársko-vedeckého výskumu začali pravidelne piť mlieko. Žiadne pivo, ani pálenka, ale len mlieko. Nesmierne trapný snímok s hlúpym a nudným scénarom. Napriek tomu, že v ňom hrá celá plejáda kvalitných českých hercov je to príšerná blbosť. * ()

cheyene

1* za příběh, 1* za několik povedených vtipů, kterým jsem se upřímně zasmál, a 2* za herecké výkony. Menšík, Nárožný, Kemr či Krampol byli opět jedineční. ()

Jacinda odpad!

Nezachrání to ani pár směšných scén...Jsem moc ráda, že žiju v dnešní době teroristů, blbých prezidentů, nemocí a bůh ví čeho. Pořád lepší než 70. a 80. léta. Pozn. Scéna na začátku u vlaku je fakt "špatná". Chudák holka...(kdyby tak měli mobil) ()

kingik

Hodně mléka, spousta dobrých herců s jediným cílem - a to pít po filmu hodně mléka. Nemám s ním problém, ale kdo má k mléku odpor si tenhle film neoblíbí. Mě film zklamal svojí dějovou prázdnotou. Pár úsměvných scének, ve kterých horníci vehementně odmítají pít mléko, to nevytrhlo. A víc chytlavějšího děje jsem tam neobjevil. Dvakrát vidět se to určitě nedá. Navíc, dneska to už stěží někoho osloví. 40% ()

triatlet

1. Nejsem pivař, jsem mlíkař; 2. maturoval jsem půl hodiny ze zemědělství a vytáhl jsem si živočišnou výrobu, takže jsem mluvil i o dojivosti krav, tudíž došlo i na mlíko; 3. Menšík (Chochola) + Skopeček (Mašín) + Kemr (Hnízdo) + Vyskočil (Justa) + Nárožný (Kynkal) + Krampol (Franta) + Dvořák (Kubík) + mlíko. Myslím, že i autor předlohy Václav Jelínek musel příběh brát jako nadsázku než jako propagaci údernických horníků - mlékařů. ()