The Son of Kong

Horor / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 1933, 70 min

Pokračovanie filmovej legendy, ktoré nemá veľké ambície. Film, hlavne vďaka striedmej stopáži, letí rýchlosťou vetra, je akčný a s výbornou trikovou stránkou. ´´Rychlovka´´, ktorá sa oplatí.(20.10.2010)

„Takhle opici nikdy nechytíte.“ - „A vy už jste někdy chytal opici?“ - „Jestli jsem někdy...! Dámo, byla byste překvapená.“ Kongův syn je takový příjemně odlehčený dovětek za původním příběhem - odlehčený snad ve všech směrech od naivního příběhu přes zbytečně dětinské chování titulního opičáka po humor a souboje s monstry, které vlastně ani nejsou moc napínavé, "pouze" naprosto skvěle animované. Ani mi nevadilo, že se na ostrov přijelo až v polovině filmu, protože do té doby byla radost sledovat zejména Roberta Armstronga. Závěr se ovšem povedl na sto procent.(13.3.2017)

Ve stejném roce jako originální King kong se zjevil tenhle lehce komediální film, který sice tak neuspěl, ale není to nic hrozného. Jeho největší nevýhodou je paradoxně humor který je fakt slabý a dost často i nehodící se. Efekty a stop-motion animace je stále výborná i na takovýhle levnější pokračování. Příběhově není o moc co stát ale aspoň postavy jsou poměrně sympatické. Těch 67 minut uběhlo úplně bez problémů, ale na druhou stranu díky původnímu King kongovy není zase o nic extra o co stát a když to neuvidíte nic se nestane.(4.6.2013)

• ledzepfan

Né dnes nebudu shovívavý. Mě to přišlo jako špatný film po všech stránkách.(24.3.2014)

Priame pokračovanie slávneho filmu je do značnej miery rozpačité, balansujúce na hrane žánrov ale hlavne úplne zbytočné. Hoci má príbeh logickú následnosť po prvom filme, neprekračuje priemer. A samotný King Kong z obchodu pre plyšákov je šaškovitá postava vyludzujúca zhovievavý úsmev...(13.3.2017)