Film, který se natáčel téměř za asistence okupačních tanků, proto ta chaotičnost a roztržitost filmu, ale právě také proto je tento film tak vypovídající o době svého vzniku. Opětovně se ukázal Schormův negativní náhled na potenciál dobra v člověku. Tím se hodně blíží filosofii režisérů "spirituálních" filmů jako byli Tarkovskij nebo Bresson.(4.10.2008)

• nascendi

Jediný film, u ktorého vyslovím kacírsku myšlienku: "v tom trezore mal ostať". Jediná hviezdička za posolstvo, ktoré mal priniesť divákovi. Viac hviezdičiek nie je možné dať, pretože posolstvo nedorazilo.(15.10.2009)

• Marthos

Může mi prosím někdo vysvětlit, o co v tomhle filmu šlo? Prý alegorie na srpen 1968. Tak jo, ale najděte mi ji.(10.5.2009)

• - Zdeněk Mahler začal psát scénář bezprostředně potom, co se dozvěděl o obsazení ČSSR vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968. Pro zajímavost - dozvěděl se to z telefonátu Jiřiny Jiráskové.
    (mchnk)

• - Režisér si byl vědom, že scénář byl vytvořen příliš rychle, přesto trval na realizaci pro potřebu dobové autenticity reflexe pookupační doby. (sator)

• - Film bol natáčaný v Zdislavici u Vlašimi. (dyfur)