Štamgast

Barfly

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1987, 100 min

"To all of my frieeeends!" :))) Absence silnějšího příběhu vynahrazená metafyzičnem alkoholového deliria jednoho (NE)obyčejného povaleče. Já jsem vždycky obdivoval tady ty povaleče :) "To all of my frieeeends!"(30.3.2009)

Rourke překvapil ztělesněním Henryho Chinaski! Jak jsem v jednom životopise četl o Bukowském, tak i jemu se líbil Mickey. Dokonce zde je 2 sekundové cameo Charlese Bukowského:)). Komu se líbil film, tak si přečtěte knihu Hollywood - je to o tom, jak se tohle natáčelo:o).(2.12.2007)

Je to sice trochu neobjektivní pětka, ale nemůžu jinak. Chinaskiho prostě žeru a v podání Mickeyho Rourka je dokonalý.(17.6.2007)

Bukowského poetiku mám rád, povalečský styl života je mi sympatický a tak mám pro Barfly téměř samá slova chvály. Herečtí představitelé společenské spodiny jsou dobře vybráni, a tak podle mého názoru jedinou slabinou je ten, který měl být největším trumfem - nemůžu si pomoct, ale Mickey Rourka dost přehrává. Přesto jeho postavu barového zpiťana, jenž svému povalečství vtiskává až téměř vznešené, aristokratické prvky, musíte mít rádi. Ovšem Faye Dunaway - veliké překvapení, ta nemá prostě chybu. Nejenom že je dobrá herečka, ale bez těch kil make-upu tak nějak prokoukne a člověk vidí, že i přes svůj věk je pořád pěkná ženská. A víte co? Vykašlete se na tyhle bláboly a pojďte radši někam zakalit.(24.8.2003)

Povinný film pro milovníky díla Ch. Bukowského. Mickeymu Rourkovi je opravdu snadné uvěřit, že je dekadentní opilec, který si nechává pořád rozmlácet hubu, ale vždycky se znova zvedne na nohy. Doporučil bych si přečíst román Hollywood od Ch. B., který vypráví o pozadí natáčení tohoto filmu.(7.9.2003)

• - V důsledku potřeby osvětlení temných barových scén ve filmu vznikla zcela nová technika osvětlování s názvem Kino Flo, využívající principu upravených zářivek. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Tully měla původně hrát Helen Hunt. (Kulmon)

• - Režisér Barbet Schroeder a Charles Bukowski byli blízkými přáteli, Schroeder se snažil o maximální věrohodnost snímku a s Bukowskim vývoj filmu často konzultoval. (SeanBean)