poster

Štamgast

 • USA

  Barfly

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1987, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kulmon
  ****

  ...... až se budu dívat znovu, nechť si laskavě připravím flašku do ruky ...... Jeden z nejlepších filmů o chlastu. Žádný jiný ve vás neprobudí takovu touhu dát si skleničku wizoura. Zároveň nechá člověka vzpomenout na ty krásný časy, který strávil v hospodě, kterak hasil žízeň, kterak balil neznámý ženský a kterak se porval kvůli urážce na cti. "Píča tvý mámy smrdí jak čistič koberců." Kurva, něco bych popil.(5.5.2010)

 • Lima
  ****

  Bukowského poetiku mám rád, povalečský styl života je mi sympatický a tak mám pro Barfly téměř samá slova chvály. Herečtí představitelé společenské spodiny jsou dobře vybráni, a tak podle mého názoru jedinou slabinou je ten, který měl být největším trumfem - nemůžu si pomoct, ale Mickey Rourka dost přehrává. Přesto jeho postavu barového zpiťana, jenž svému povalečství vtiskává až téměř vznešené, aristokratické prvky, musíte mít rádi. Ovšem Faye Dunaway - veliké překvapení, ta nemá prostě chybu. Nejenom že je dobrá herečka, ale bez těch kil make-upu tak nějak prokoukne a člověk vidí, že i přes svůj věk je pořád pěkná ženská. A víte co? Vykašlete se na tyhle bláboly a pojďte radši někam zakalit.(24.8.2003)

 • Yardak
  ****

  Rourke překvapil ztělesněním Henryho Chinaski! Jak jsem v jednom životopise četl o Bukowském, tak i jemu se líbil Mickey. Dokonce zde je 2 sekundové cameo Charlese Bukowského:)). Komu se líbil film, tak si přečtěte knihu Hollywood - je to o tom, jak se tohle natáčelo:o).(2.12.2007)

 • Superpero
  ****

  Další film podle Bukowského a nevím jestli se mi líbilo víc tohle, nebo "Faktótum." Mickey Rourke ztvárnil Henryho Chinaskiho jako hyperzkrachovalce, kterého ovšem musíte mít rádi. Líbilo se mi to velice.(23.8.2006)

 • Ony
  *****

  Film, který můžete důkladně prokouknout díky Bukowského knize Hollywood. Ano, Faye může ukázat nohy a Mickey brejličky s palmičkami. Hlavně ale předvádějí skvělé herecké výkony. Je to takový upatlaný snímek, útočící na všechny smysly. Vážně jsem cítila, jak Chinaskimu táhne z tlamy. Jako čtenář Bukowského tleskám.(29.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace