Pro záchranu svého syna je odhodlán podniknout cokoliv. Frank Conner je policista, vdovec a má smrtelně nemocného syna, kterého může zachránit pouze včasná transplantace kostní dřeně. Jediným vhodným dárcem je nebezpečný maniak, který si odpykává doživotní trest. Frank je však odhodlán pro záchranu svého syna podniknout cokoliv. Michael Keaton a Andy Garcia proti sobě stojí v hlavních rolích napínavého filmu. (HBO Europe)

genetique

Ďalší veľmi kvalitný priemer. Zamrzí hlavne logika akčných scén, ničím nová šablóna mačka-myš a niektoré dialógy (profesorské reči deväťročného syna k otcovi na smrteľnej posteli). Inak boli psychopatické reči a slovné hračky najmä u Keatona na vysokom stupni levela a síce som si ho ako záporáka predtým predstaviť nevedel, no teraz by som ho rád videl znova. 55%. ()

blackJag

Základní nápad není zase tak vytřískaný jako jiné a i natočeno je to dostatečně svižně nato, aby film dokázál zaujmout. Žádného nepředpokládáného konce se sice nedočkáme, herecky je ale vše odvedeno na slušné úrovni a tak každému ze zůčastněných přibyl další neurážející snímek do filmografie. Hudba: Trevor Jones. 60% ()

Mrkvič

Film se skvělým obsazením. Garcia je sice herec jediné role, ale zase mu jde setsakra dobře. Keaton možná není taková hvězda, ale v rolích rozpolcených hrdinů, kteří dokáží být milý, i když jsou jinak plný zloby, nebo naopak, je výborný vždycky. Podobně jako v Polibku smrti Schroeder staví film na vztahu dvou proti sobě stojících hrdinů. Od začátku do konce je film zajímavý. A i když každý ví, kdo nakonec zvítězí, je zajímavé sledovat, jak to opravdu dopadne. Nehledě na to, že má záporák opět i pár sympatických momentů. ()

Phobia

Když jsem tenhle film viděla kdysi před lety poprvé, moc se mi líbil - napínavý příběh, skvělí herci, zajímavé prostředí ztemnělé nemocnice; dala bych 4*. Podruhé už to takový extra zážitek nebyl, klišé a občasné nelogičnosti ubraly z dojmu víc než skutečnost, že jsem si spoustu scén pamatovala; takže za 3*. Nadprůměrný thriller, který však mohl být lepší. 70% ()

Lukoboss

Tradiční americký film. V první půli vás to baví, působí to napínavě atd. a najednou bum a je to zase tady!! Stupidita amerických závěrů ve filmech totiž nemá obdoby. Tolik nelogických a opravdu špatných scén je tam najednou tolik, že je mně z toho úplně špatně. Např. Keaton odzbrojí Garciu, zamče ho do místnosti a utíká. Garcia se pochopitelně z místnosti dostane a v dalším záběru už vesele běží se zbraní v ruce?! A já se ptám, kde tu zbraň vzal, když mu byla sebraná a po cestě nikoho nepotkal?? Toť otázka. Takových scén je tam víc, bohužel. ()

• Natáčelo se od 22. července do 13. prosince 1996 v amerických státech Kalifornie a Pensylvánie. (BMW12)