Vesnický furiant Franc se rozhodne postavit dcerám jako svatební dar ohromnou a luxusní vilu, jež by vzbudila úžas a obdiv celé vesnice. Nevšímá si posměšků sousedů a jak se zdá, ani v nejmenším ho nezajímá názor dcer Oliny a Jiřiny. Energický muž zaměstná na stavbě nejen manželku a obě dcery, ale také Jiřinina snoubence Zdeňka. A když se na scéně objeví Libor, s nímž chodila Olina do tanečních, také jeho. Navíc o něm začne s vidinou okázalé dvojité svatby uvažovat jako o druhém potenciálním ženichovi. Dívky otcovo nadšení nesdílejí. Nejsou si jisté ani tím, že to, co od života chtějí, je velká vila v Rezkovicích. Jiřina je navíc podrážděná Zdeňkovou povolností, s níž se podřizuje otcovým názorům a požadavkům. Jak se blíží slavný den, kdy by si měly oba páry říci „ano“ a Franc by jim s velkou slávou předal klíče od domu, je situace stále napjatější... (TV Nova)

TV spot

consuela1

O panu Menšíkovi a jeho snad pokaždé brilantním herectví se tady už zmínilo mnoho uživatelů. Nelze než plně souhlasit- i tady, stejně jako jinde ho mám moc ráda. Myslím si však, že i když na malé ploše, je tady herecky zajímavá i paní Medřická- její postava se mi vždycky líbila. Jedna z nejlepších scén filmu- Medřická a Menšík při předání svatebního daru :-))) ()

ostravak30

Je jasné, že bez Vladimíra Menšíka by film neměl ani zdaleka tu jiskru. Nikdo by tak energicky nedokázal zahrát tak energického muže. Když Menšík zařval, tak opravdu zařval. Když mluvil vážně nebo tiše, tak se tajil dech. A zdatně mu sekunduje další krásná herečka Veronika Freimanová anebo mladý Václav Vydra, Dana Medřická nebo Josef Somr. Ne vždy se sny dětí setkají se sny rodičů, většinou se míjejí. Ale Franc představuje typického muže tehdejší doby. Kdo měl barák a auťák, byl prostě lepší. A Franc přepočítává všechno na majetek. Docela pozdě si uvědomí, že to není všechno. A není bez zajímavosti, že právě v politické době, jejíž čelní představitelé dělali vše proto, aby dělník byl pán, ale přesto se smazal rozdíl mezi bohatým a chudým, se takto rozlišovali jednotliví lidé. Vladimír Menšík alias Franc to říká několikrát: "Kterej táta by to pro svý dcery udělal?" Bohužel dlouho nechápe, že majetek není to, po čem dcery touží. A už vůbec na něm nestaví lásku k rodičům. ()

Jiří K.

Menšík byl člověk nikoli herec. Nemusel nic hrát, on se do každé postavy dokonale vžil a dokázal volně improvizovat, podle toho jak by se sám v životě s ohledem na scénář zachoval. Díky jeho neúspornému herectví se navíc divák baví přídavky jeho vtipů a schopností hbitě a vytříbeně artikulovat. --- A co samotný film? Po prvním shlédnutí bych jej hodnotil tak na jednu hvězdičku. Když jsem jej ale viděl nedávno náhodou podruhé, našel jsem tam spousty skrytejch fórků a vůbec celé mi to připadalo zábavnější, takže celkově za čtyři hvězdy. ()

Pasternak

Vydržel jsem "pouze" 40 minut, ale to mi stačilo, abych zjistil, že tohle je pouze špatný pokus o komedii. Od pana Bočana a Menšíka čekám vždy nadstandart, ale zde jen ztrácejí čas. Tady se nic vtipného nevyskytuje. Vlastně to ale zcela přesně odráží 80. rok v ČSSR - nuda, šeď, pseudohumor, trapnost, normalizace degenerující národ...apod. Člověk se asi má potrhat smíchy, když pánové Menšík a Vyskočil kradou z fabriky žárovku, ale to opravdu nemohu. Takže tenhle film je ubohost a nezachrání ho ani krásně roztomilá Veronika Freimanová. ()

Rodin

Původně jsem byl vyladěn na dvě *, protože podobné tupě komunální satiry opravdu nežeru. Jenže Menšík je geniální i zde, Blažena Holišová je geniální i zde, Vašek Vydra zde zahrál nejlepší filmovou roli své kariéry a... Veronika Freimanová? Nádherná, sladká, pomilováníhodná. Takže 60% s odřenýma ušima. ()

• Natáčelo se také v Praze. (SONY_)
  • Dana Medřická si zahrála ve filmu spolu se svým synem Václavem Vydrou. V jiném snímku se již bok po boku nesetkali. (M.B)