Taky poměrně slušný film. Výměna Miloše Kopeckého za Jiřího Sováka mi nijak nevadí. A Luděk Sobota coby detektiv má taky říz. "Nechcete strašidýlko? Jsou z dovozu a nebudou." (99.)(4.12.2006)

• Marigold

Názorná ukázka normalizační komedie – připitomělá zápletka, která má jediný účel: oblbovat diváka a jen tak mezi řečí mu podsouvat normalizační obraz světa, zakuklený do chabého satirického hávu. Velmi trapný odsudek české podvodnosti, chamtivosti a také samozřejmě toho, že se nám tady přece nežije tak dobře. Pravda, v krámech máme hovno, ale dolar trvale klesá. Schulhoff nepatří k nejhorším tvůrcům normalizační etapy, díky hereckým výkonům je možné tuto komedii ještě uvádět v atraktivních časech, leč její přiblblost to příliš neotupuje.(26.2.2004)

Nie tak dobré ako jednička, ale stále ěste špičková komédia o chamtovosti a že sa predsa len neoplatí klamať :)(19.6.2005)

V tomto povedeném pokračování mi vadí, že místo Kopeckého hrál Sovák.(12.11.2009)

Osobně mám tenhle díl radši než Zítra to roztočíme drahoušku! Je to vtipný a zápletka s emerickou tetičkou je vtipně uhozená (že pánové soudruzi?)Navíc celá plejáda herců v čele s "Janžurkou", Sovákem nebo výtečnou Zázvorkovou.(11.7.2008)

• - Luděk Sobota tady nemohl moc improvizovat, režisér trval na přesných pokynech. (cariada)

• - Miloš Kopecký odmítl hrát v pokračování filmu, protože nebyl spokojen s kvalitou scénáře. (NiaWolf)

• - Když na začátku filmu poslouchá Naďa Kovalová (Dagmar Veškrnová-Havlová) za dveřmi Novákových, jak závidějí Bartáčkům barevnou Sonku, na dveřích výtahu je číslice 4. V prvním díle se však stěhovali do 10 patra. (Terva)