Další z řady oblíbených českých komedií. Ani nevím kolikrát jsem tento film už viděl. Hodnocení: 75%(14.8.2008)

• Allien.9

Po skvělé jedničce je tohle hloupé. Velmi hloupé. Sovák je sice velmi dobrý herec, ale tady je jasně vidět, že na Kopeckého nemá ani náhodou... Škoda.(23.7.2008)

"Milá Růžo, máme se fajn. U nás se hodně buduje, máme moderní byt, lodžii, digestoř, barevnej televizor, auto, chatu." Mám rád, když mi film přinese nějaké poučení do života. Tady jsem se například dozvěděl, jak se pronášejí kradené vodovodní trubky přes vrátnici, kdy se Pražáci vydávají za Vídeňáky i jak se dá vydělat na jménu. Dneska nic z toho už nevyužiju, ale kdyby se mi ozval nějaký movitý příbuzný z Ameriky, tak půjdu na Staromák, rozeberu orloj a pošlu mu ho doporučeně v obálce, aby sem nemusel jezdit. Já mu dám, podvodníkovi. A paní prezidentová, pějící hit dýdybába dýdybába dydydy, mě vždycky přivede k slzám smíchu.(13.2.2017)

A když je doma hovno, tak mají pánové od počítání pohov.(3.4.2008)

• Terva

Česká premiéra: 1. prosince 1980. Natočeno: Československo 1980. Scénář: Petr Schulhoff. Kamera: Jiří Macák. Hudba: Milan Dvořák. CITÁT - Ti mají takovou kliku, že kdyby si koupili trpaslíka, tak jim do rána vyroste a ještě jim umyje auto!.......... CHYBA VE FILMU - Když na začátku filmu poslouchá Naďa Kovalová, za dveřmi Novákových, jak závidějí Bartáčkům barevnou Sonku, tak na výtahových dveřích je číslice 4. Ale v prvním díle se stěhovali do 10 patra.(24.4.2011)

• - Podvod postavený na tom, že každý Novák zašle pět korun na připravovaný sraz Nováků, by ve skutečnosti vynesl mnohem více. V ČR je 34 tisíc držitelů tohota jména, žen Nováková pak stejně. Scenárista se tak držel při zemi, protože hlavní postavy vybrali 10 tisíc, což je příspěvěk od 2 tisíc Nováků.. (sator)

• - Stella Májová (tetička z Ameriky) se shodou okolností v devadesátých letech odstěhovala do USA, kde také skonala. (rakovnik)

• - Stella Májová si zahrála v obou dílech. Zatímco v prvním ztvárnila postavu pracovnice komparzního rejstříku, ve druhém hrála tetičku z Ameriky. (Lajty)