Není to taková řachanda jako Schulhoffovy následující komedie, spíš bych to označil za úsměvný film, s (jak jinak) hvězdným obsazením, s hodně zajímavým nápadem a nepředvídatelným dějem. Zaujalo mě, že žádná z postav není vysloveně sympatická nebo "neomylná", postava Jany Brejchové je dokonce vysloveně na odstřel a divil jsem se, že Brodský se nevrhl na charismatickou sexy Rázlovou už jen za to, jak si poradí s lahváčem. Film zábavnou formou poukazuje na klasické problémy partnerských soužití a naivního snění o ideálních partnerech, aniž by kterékoliv pohlaví zesměšňoval nebo stavil na nižší úroveň, jak je typické pro porevoluční snímky na stejné téma.(14.6.2010)

"Když mě dneska ale příšerně bolí hlava !!" ;)(11.10.2015)

Snímek o přitahujících se protikladech. Všechny komedie Petra Schulhoffa jsou takové správně české a ukazují dokonale a vtipně naší povahu, ale tento film je - z těch komediálních - jeho nejlepším a nejzábavnějším. Nikdy si ho nenechám utéct v televizi.(14.9.2016)

Velmi dobrá komedie postavená především na skvělých výkonech herců (ale která ne ?). Vedle výborných hlavních postav zde excelují především Iva Janžurová a její "Kája" František Peterka, jejichž ZELENKAVÁ mi přijde na mysl vždy, když vybírám vhodnou barvu pro cokoli :)(14.5.2003)

Herecký koncert velkých umělců a jasný důkaz, že i nepříliš důvtipný námět lze vylepšit správným obsazením. Brodský a Bláha byli prostě borci.(29.9.2012)

• - Režisér Petr Schulhoff mal na každú scénu vtip či glosu do bodky vymyslenú. Preto bol pre hercov malý priestor na improvizáciu. Dokonca aj dobré nápady nerád pripúšťal. (Zdroj: ahaonline.cz) (Raccoon.city)

• - V době natáčení byli hlavní představitelé Jana Brejchová a Vlastimil Brodský už 10 let manželé, stejně jako ve filmu. A shodou okolností v té době měli také manželskou krizi. (Terez_Vv)

• - Mimo kamery filmoví novomanželia Iva Janžurova (Alena) a František Peterka (Kája) nikdy nehovorili. Keď napríklad čakali na záber, sedeli spolu v šatni a Janžurová plietla alebo čítala a Peterka tiež čítal, neprehodili ani slovo. (Zdroj: ahaonline.cz) (Raccoon.city)