"Když mě dneska ale příšerně bolí hlava !!" ;)(11.10.2015)

Velmi dobrá komedie postavená především na skvělých výkonech herců (ale která ne ?). Vedle výborných hlavních postav zde excelují především Iva Janžurová a její "Kája" František Peterka, jejichž ZELENKAVÁ mi přijde na mysl vždy, když vybírám vhodnou barvu pro cokoli :)(14.5.2003)

Milá komedie s prvkem sci-fi. :-)(27.12.2009)

Kvalitná romantická komédia s množstvom nápadov a výborných hercoch. Čo trošku zamrzí je stagnácia a zbytočná prekombinovanosť filmu v druhej polovičke, vrchol som zaznamenal niekde v 50-60 minúte. Veľká škoda, lebo ináč je to fajn inteligentná oddychovka.(3.2.2014)

Komedii P. Schulhoffa o tom, jak moc se lišíme a přitom jsme si podobní, mám docela ráda.(4.9.2012)

• - V době natáčení byli hlavní představitelé Jana Brejchová a Vlastimil Brodský už 10 let manželé, stejně jako ve filmu. A shodou okolností v té době měli také manželskou krizi. (Terez_Vv)

• - Byt nejlepší kamarádky Aleny (Iva Janžurová) a Karla (František Peterka), kterého si jde Marta (Jana Brejchová) prohlédnout a ukázat ho svému Viktorovi (Vlastimil Brodský), naleznete vlevo, po výstupu po prvním schodišti do Kolovratských zahrad, nyní je v něm pokladna zahrad. Vstup do areálu je mezi Pálffyovským (č.p.14) a Kolovratským (č.p.10) palácem. Cestou ke schodišti projdete okolo Jazzové sekce. Když ovšem Marta a Viktor odcházejí, vyjdou z úplně jiného domu, navíc na druhé straně hradního kopce. (Brtniik)

• - Sálový počítač sloužící k vědeckému výběru imituje stěna pokrytá standardními páskovými magnetofony tuzemské výroby - monofonní magnetofon TESLA B70 typ ANP 260. Vyráběl se ve čtyřech barvách i v oné modré. V dobách, kdy frčely sálové počítače spolupracovala disková pole s magnetickými páskovými médii (zde je představují magnetofony), ale ty se, dle potřeby, otáčely i v protisměru – zde nikoliv. Do sálu se vstupovalo ve speciálním oblečení, aby se nenarušilo bezprašné prostředí. (Brtniik)