„Já už budu hodný, dědečku!“

• slovenský

Já už budu hodný, dědečku!

Komedie

Československo, 1978, 83 min

Komedii specialisty na společenské a mezilidské vztahy Petra Schulhoffa samozřejmě mistrně táhne Miloš Kopecký v roli egoistického, namyšleného, cholerického hulváta, ale podle něj dokonalého herce Bergnera. Toho potká opravdu pořádná smršt trapasů,omylů, nedorozumění a hádek, které si vlastně způsobil nebo zavinil on sám svojí nedůtklivou povahou. Je to velice vtipná a nápaditá komedie, a od setkání s kouzelným dědečkem (Ladislav Pešek) v kupé, dokonce nabere velký spád. Možná právě jen ten kouzelný dědeček do nepohádkového děje až tak nezapadl. 80%(14.1.2012)

7 / 10 Zábavná skladačka trapasov a prešľapov výborného Miloša Kopeckého, ktorá síce rozveselí, ale z pamäti vymizne až príliš rýchlo na to, aby si zaslúžila plné hodnotenie - na štyri * to však bohato stačí.(6.11.2005)

Miloš Kopecký je opravdu vynikající český herec a nejvíce se mi líbí když hraje cholerika a taky to podle mě umí nejlépe. Skvělé herecké výkony, dobrý scénař,... no prostě takovéto filmy už se asi těžko někdy v česku natočí. Dříve se opravdu točily ty nejlepší kousky českého filmu!(26.8.2008)

"Vy jste ale hulvát, pane !!" - "Já jsem možná hulvát, ale vy.. Vy nejste ani Valdauf !!" ;)Dokonalá filmová one-man show Miloše Kopeckého..(1.5.2013)

Tradičně vynikající Miloš Kopecký řadí tuhle komedii na plný počet hvězdiček. Přiřkneme li výborně napsané dialogy, hrst opravdu originálních vtipů (dnešní komedie by se měly stydět v porovnání s většinou konkurence z éry normalizace), vtipnou variaci na Molierovu hru Misantrop a spousta dalších výborných herců ve vedlejších rolích, není co řešit. :)(20.6.2009)