„Já už budu hodný, dědečku!“

• slovenský

Já už budu hodný, dědečku!

Komedie

Československo, 1978, 83 min

Velmi povedená komdie, která se točí, kolem dobrých komických výkonů a to převážně Miloše Kopeckého...(5.1.2008)

Schulhoffovy satiry kritizující socialistického člověka příliš nemusím, ale tento snímek mám hodně rád. Ovšem sluší se dodat, že je to zásluhou geniálního Miloše Kopeckého, kterému role cholerika a hrubiána zjevně byla napsána tzv. na tělo. Kopecký tu po vzoru Vlasty Buriana předvádí hereckou one-man-show, kterému ostatní nahrávají, a funguje to perfektně, hlavně společné scény s Alenou Vránovou a Ladislavem Peškem coby kouzelným dědečkem. Film dodnes neztratil nic na svém půvabu, nicméně platí - bez Miloše Kopeckého by to z toho zůstala jen ona typická komunální satira normalizačních let.(29.5.2014)

Poměrně hezká pohádka.(20.11.2008)

Ono je to takové ospalé a jakoby ospale natočené, ale s každým dalším zhlédnutím obdivuji, jak všechny ty scény na sebe navazují, jakou má film logickou soudržnost. Vše je o tom, jak nadřazeně se chováme k druhým, a neuvědomujeme si, jak by se nám líbilo, kdyby se podobně lidé chovali k nám. Takové to biblické, co sám nerad, nedělej druhému. V excelentním podání české herecké špičky, i s pár vynikajícími tragikomickými situacemi a vtipy.(23.11.2014)

Výborný, protivný Miloš Kopecký. 75%(10.6.2010)