„Já už budu hodný, dědečku!“

• slovenský

Já už budu hodný, dědečku!

Komedie

Československo, 1978, 83 min

Tohle prostě nestárne. Viděl jsem to jako dítě a pořád je to vtipný a koukatelný. Skvělý výkon Kopeckýho jako cholerickýho hrubiána a Peška jako kouzelnýho dědečka.(21.2.2011)

Perfektní Miloš Kopecký s jeho záchvaty vzteku a omyly. Bohužel film je založen pouze na něm, ale není to špatné. Většího cholerika snad neznám :-D. Nejvtipnější mi přišlo jak Miloši Kopeckému nalila Dagmar Veškrnová-Havlová oběd do čepice :-D.(7.10.2012)

7 / 10 Zábavná skladačka trapasov a prešľapov výborného Miloša Kopeckého, ktorá síce rozveselí, ale z pamäti vymizne až príliš rýchlo na to, aby si zaslúžila plné hodnotenie - na štyri * to však bohato stačí.(6.11.2005)

• MM_Ramone

Miloš Kopecký bude pre mňa navždy obrovskou hereckou autoritou. Avšak tento film patrí medzi tie slabšie v ktorých sa objavil. Nebyť jeho tak vlastne sa nie je ani na čo pozerať. Rozprávkovo mysteriózno komediálny scenár sa snaží byť originálny, ale napriek tomu ma vôbec neoslovil. A pritom som podobným nekonvenčným nápadom veľmi otvorený. Tuto to akosi nefungovalo. Pravdepodobne to bude nie zrovna najlepšou prácou režiséra Petra Schulhoffa. Tento motív, s tak vysoko kvalitným hercom v hlavnej úlohe ako bol Miloš Kopecký, sa dal spracovať oveľa lepšia. Škoda. **(18.4.2012)

Výborný, protivný Miloš Kopecký. 75%(10.6.2010)