„Já už budu hodný, dědečku!“

• slovenský

Já už budu hodný, dědečku!

Komedie

Československo, 1978, 83 min

• MM_Ramone

Miloš Kopecký bude pre mňa navždy obrovskou hereckou autoritou. Avšak tento film patrí medzi tie slabšie v ktorých sa objavil. Nebyť jeho tak vlastne sa nie je ani na čo pozerať. Rozprávkovo mysteriózno komediálny scenár sa snaží byť originálny, ale napriek tomu ma vôbec neoslovil. A pritom som podobným nekonvenčným nápadom veľmi otvorený. Tuto to akosi nefungovalo. Pravdepodobne to bude nie zrovna najlepšou prácou režiséra Petra Schulhoffa. Tento motív, s tak vysoko kvalitným hercom v hlavnej úlohe ako bol Miloš Kopecký, sa dal spracovať oveľa lepšia. Škoda. **(18.4.2012)

Herecký koncert Miloše Kopeckého, na němž stojí celý úspěch filmu. To je ale cholerik jako z encyklopedie :-)(17.1.2003)

Komedii specialisty na společenské a mezilidské vztahy Petra Schulhoffa samozřejmě mistrně táhne Miloš Kopecký v roli egoistického, namyšleného, cholerického hulváta, ale podle něj dokonalého herce Bergnera. Toho potká opravdu pořádná smršt trapasů,omylů, nedorozumění a hádek, které si vlastně způsobil nebo zavinil on sám svojí nedůtklivou povahou. Je to velice vtipná a nápaditá komedie, a od setkání s kouzelným dědečkem (Ladislav Pešek) v kupé, dokonce nabere velký spád. Možná právě jen ten kouzelný dědeček do nepohádkového děje až tak nezapadl. 80%(14.1.2012)

Ach tyhle normalizační >výchovné< komedie... Je fakt, že nebýt M.K., byl by to asi dosti oprudentní film. Ale díky mistrovi se lze i (občasto ;-) smát, dost na to, jak nešťastně a ledabyle je jinak tahle agitka natočená... Milé je i obsazení Ladislava Peška, přičemž tahle role kouzelného dědečka byla jeho poslední ryze filmovou rolí... Dvě a půl hvězdičky za film, za nerváka Bergnera, vskutku výstižně podaného Milošem Kopeckým zaokrouhleno budiž nahoru... :-)(6.7.2006)

Schulhoffovy satiry kritizující socialistického člověka příliš nemusím, ale tento snímek mám hodně rád. Ovšem sluší se dodat, že je to zásluhou geniálního Miloše Kopeckého, kterému role cholerika a hrubiána zjevně byla napsána tzv. na tělo. Kopecký tu po vzoru Vlasty Buriana předvádí hereckou one-man-show, kterému ostatní nahrávají, a funguje to perfektně, hlavně společné scény s Alenou Vránovou a Ladislavem Peškem coby kouzelným dědečkem. Film dodnes neztratil nic na svém půvabu, nicméně platí - bez Miloše Kopeckého by to z toho zůstala jen ona typická komunální satira normalizačních let.(29.5.2014)