„Já už budu hodný, dědečku!“

• slovenský

Já už budu hodný, dědečku!

Komedie

Československo, 1978, 83 min

Miloš Kopecký jako neodolatelně cholerický nelida, který se potýká s nástrahami připravenými důmyslně a vtipně napsaným scénářem, a který během třiaosmdesáti minut tak krásně seřve tolik otrapů, že srdce každého misantropa a vzteklouna prostě musí poskočit.. Film se mi líbil moc, ale uznávám, že s kýmkoliv jiným v hlavní roli by to jistojistě nebylo ono.__P.S. Kdyby Já už budu hodný, dědečku hráli v kině, poslal bych tam povinně všechny, kteří tvrdí, že nemám rád lidi. Sál střední velikosti by snad stačil.(4.1.2012)

Všechno co učiníš, bude ti vráceno. Tak tohle úsloví v životě nebývá splněno do puntíku a padouši si zcela nepokrytě ukrajují daleko větší krajíc, než si zasluhují. Ale na každou svini se voda jednou uvaří, jak platí stará pranostika. Tahle komedie vypráví o jednom takovém blbovi nepříjemném, na kterého konečně taky jednou dojde a všecko se mu to vrátí i s úroky. Léta otravoval vzduch lidem kolem sebe, a teď mu zatopí zase ti lidi nazpátek. 80%(31.3.2013)

Pěkná komedie o maloměšťáctví v mnoha lidech. Stále přítomné, proto stále aktuální. Skvělý M. Kopecký. Patrně mu byla psána role na míru.(6.9.2010)

Tohle prostě nestárne. Viděl jsem to jako dítě a pořád je to vtipný a koukatelný. Skvělý výkon Kopeckýho jako cholerickýho hrubiána a Peška jako kouzelnýho dědečka.(21.2.2011)

Miloš Kopecký EPIC one man show!!!! Můžu vidět po stý a furt TOP !! Tak za prvé, je tady přechod ! MK: no a to je snad moje vina, že ste v přechodu ??(28.6.2013)