„Já už budu hodný, dědečku!“

• slovenský

Já už budu hodný, dědečku!

Komedie

Československo, 1978, 83 min

Ono je to takové ospalé a jakoby ospale natočené, ale s každým dalším zhlédnutím obdivuji, jak všechny ty scény na sebe navazují, jakou má film logickou soudržnost. Vše je o tom, jak nadřazeně se chováme k druhým, a neuvědomujeme si, jak by se nám líbilo, kdyby se podobně lidé chovali k nám. Takové to biblické, co sám nerad, nedělej druhému. V excelentním podání české herecké špičky, i s pár vynikajícími tragikomickými situacemi a vtipy.(23.11.2014)

Prumerna komedie sedmdesatych let, ktera stoji a pada na vykonu Milose Kopeckeho. V nicem vyjimecny film, ktery misty zacina i nudit.(28.12.2010)

Nejen pohled do zákulisí divadelní i televizní práce, ale také skvělé scény z reálné Prazhy na konci 70. let a hlavně šou, která jede od začátku do konce. Nazval bych to filmovým setem. Petr Schulhoff byl precizní režisér, který psal scénáře na tělo, zde to bylo tělo neskutečně rozjetého Miloše Kopeckého. "prosim Vás kdo je dneska zdravej, mě bolí hlava, zuby, lymfatický žlázy, mam deprese a špatně je mně furt a to by jste chtěla aby Vás takovej nebohej ubožák vozil? co?!" "nhe to né" "tak vidíte!"(4.10.2011)

Trochu nechápem nízke hodnotenia tejto klasiky, ktorá ale nedosiahla status tých našich najväčších klasík. Je to škoda, pretože táto komédia je výrazne originálna a asi najviac z nich stojí na výkone herca v hlavnej úlohe. Miloš Kopecký mi nebol nijako výrazne sympatický ani v súkromí, a tak aj jeho cholerické a negatívne úlohy sú pre mňa presvedčivejšie. Vedie scéna s odvozom babičky.(28.9.2012)

Herecké umění Miloše Kopeckého v zábavné komedii Petra Schulhoffa, v mnohém podobné komedii "Zítra to roztočíme, drahoušku". Scéna, kdy "Misantrop" čeká na svoji "kočičku" je opravdu komická...Tři a půl.(4.2.2008)