• fannah
  ****

  Neuvěřitelné, ve kterém roce film vznikl, jaký má scénář, a jak je natočen, opravdu velmi napínavá detektivka s výbornými herci. Člověk, který má zafixované Schulhoffovy komedie je opravdu překvapen.(21.7.2012)

 • mortak
  ****

  Doufejme, že film nebude zakázán pro explicitní rasismus, protože všechny postavy včetně majora Kalaše používají v promluvách politicky nekorektní pojmenování "cikáni". I v tomto díle se snaží Schulhoff o dokumentární pohled, takže vidíme socialismus v plné nahotě - prázdné a zanedbané byty či chalupy, a v nich lidé, co pijí jako duha, podvádí se, nenávidí se a vraždí. Příběh je sice jednoduchý a vrah se dá brzy uhodnout,ale atmosféra houstne tak rychle, že divák nemá čas vydechnout. Kriminálka světové úrovně.(8.9.2010)

 • Matty
  ***

  Velice nevesele naladěná a velice užvaněná detektivka, které dominuje Rudolf Hrušínský v roli majora Kalaše. 70%(12.1.2008)

 • - V 15. minutě v momentě, kdy Kalas (Rudolf Hrušínský) dostane od Vlasty (Hana Brejchová) na stůl pivo, má pěnu až po okraj sklenice. Při střihu kamery a pohledu na dvůr má však pěnu rázem spadlou. (Karkanoid)

 • - Původně zvažované názvy filmu byly Krev nebo Vrah na volné noze. (Gastovski)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace