Výborná detektivka s majorem Kalašem, který se tentokrát musí obejít bez svého spolupracovníka Vargy (Radoslav Brzobohatý). Petru Schulhoffovi se podařilo vytvořit neuvěřitelně temnou, depresivní až děsivou atmosféru. Jeden z nejlepších českých detektvních snímků a zároveň nejlepší film Petra Schulhoffa.(12.1.2008)

Velmi dobrá kriminálka. Napínavé vyšetřování a dobře zahrané postavy.(9.2.2008)

Pět hvězd je málo....Takhle má vypadat perfektní detektivka. Proto se na ni můžete podívat i několikrát, přestože víte, že vrahem je.....Naopak, teprve, když se oprostíte od toho napětí, můžete si vychutnat i ostatní složky filmu. Sedí srovnání s Gabinovým Maigretem. V současné době se detektivek točí jen velmi málo, dobrých ještě míň a u nás už vůbec ne.Pan Hrušínský je neskutečný, když si vezmete, co všechno a jak hrál! Stačí Švejk a Spalovač mrtvol...A jak byl krásnej, když byl mladej (Hostinec u Kamenného stolu).(6.5.2010)

Z trojice kriminálok od Petra Schulhoffa je táto spolu s "Vrah skrývá tvář" zrejme tou najlepšou. Snímok "Strach" miestami stráca tempo, no presto všetko musím uznať, že všetky tri filmy sú viac ako slušnými filmami, ktoré aj po 40 rokoch majú čo ponúknuť.(29.4.2016)

výborná krimi(22.1.2010)

• - Natáčelo se v Praze, ale především skutečně v okolí Dubé, např. v obcích Dobřeň či Jestřebí. Místo činu je Skautská skála u Sosnové. (rakovnik)

• - V 15. minutě v momentě, kdy Kalas (Rudolf Hrušínský) dostane od Vlasty (Hana Brejchová) na stůl pivo, má pěnu až po okraj sklenice. Při střihu kamery a pohledu na dvůr má však pěnu rázem spadlou. (Karkanoid)

• - Původně zvažované názvy filmu byly Krev nebo Vrah na volné noze. (Gastovski)