Chabrol po česku, vyšetřování a kriminální motivy jen záminkou pro odkrytí středostavovské maloměšťácké přetvářky a špinavého prádla. Brněnský skladatel Pavel Blatný navíc dokázal, že se nemuselo v 60. letech sázet jen na Lišku, Havelku, Luboše Fišera a Klusáka jako autory nápadité filmové hudby.(27.9.2010)

Jde spíše o průměrnou kriminálku, která postrádá správnou ponurou atmosféru a lepší psychologické prokreslení hlavního záporáka-vraha. 62% hvězdiček(20.12.2010)

Opět Zlatý fond české kinema. Prostředí a atmosféra naprosto originélní.... na tyto filmy jsme byli vždy mahři a ví to celý kulturní svět.(17.7.2008)

Skvela kriminalka, skoda ze se Schulhoff vice nedrzel tohoto zanru. Jak Moucku nemam moc rad, v tomto pripade me bavil. Potesil i fakt, ze divak od zacatku zna vraha, ktery vsak mohl byt trochu vice vykreslen. Scenar je velice dobry, zajimave postavy.(25.9.2010)

Film nedosahuje kvalit trilogie s majorem Kalašem, ale i tak důstojně reprezentuje českou školu filmové detektivky. Profil vraha je slušně psychologicky vykreslený a přesvědčivě zahraný. Scéna ve vaně je velmi sugestivní a sama Alena Vránová na ní vzpomíná nerada. Jiří Adamec se do role vraha položil tak dokonale, že jí málem utopil doopravdy. Se stejnou vervou se dnes položil do potápění české televizní zábavy v seriálové tvorbě. TV Nova tím však zajistil pestré koláče sledovanosti..(22.6.2009)

• - Filmový debut herce a režiséra Jiřího Adamce. (M.B)