Skvela kriminalka, skoda ze se Schulhoff vice nedrzel tohoto zanru. Jak Moucku nemam moc rad, v tomto pripade me bavil. Potesil i fakt, ze divak od zacatku zna vraha, ktery vsak mohl byt trochu vice vykreslen. Scenar je velice dobry, zajimave postavy.(25.9.2010)

6/10 Willig predabovany Velenem, Moucka krute utrirajici mladeho Cupaka, neskutecne odporne modely klobouku a ucesu, nevyrazny vrah, misty kapku pochybna psychologie chovani lidi - pardon, pane Plzaku, zapamatovnihodne topeni v koupelne, n4mrd0vy konec fackujici profesionalitu policie - major Zeman by se divil...(27.2.2010)

Jde spíše o průměrnou kriminálku, která postrádá správnou ponurou atmosféru a lepší psychologické prokreslení hlavního záporáka-vraha. 62% hvězdiček(20.12.2010)

• Politik

Oh my God. Starý český filmy občas nějakou úroveň mají, tento však mezi ně nepatří. 20%, ztráta času.(17.11.2015)

Film nedosahuje kvalit trilogie s majorem Kalašem, ale i tak důstojně reprezentuje českou školu filmové detektivky. Profil vraha je slušně psychologicky vykreslený a přesvědčivě zahraný. Scéna ve vaně je velmi sugestivní a sama Alena Vránová na ní vzpomíná nerada. Jiří Adamec se do role vraha položil tak dokonale, že jí málem utopil doopravdy. Se stejnou vervou se dnes položil do potápění české televizní zábavy v seriálové tvorbě. TV Nova tím však zajistil pestré koláče sledovanosti..(22.6.2009)

• - Filmový debut herce a režiséra Jiřího Adamce. (M.B)