• raroh
  ****

  Chabrol po česku, vyšetřování a kriminální motivy jen záminkou pro odkrytí středostavovské maloměšťácké přetvářky a špinavého prádla. Brněnský skladatel Pavel Blatný navíc dokázal, že se nemuselo v 60. letech sázet jen na Lišku, Havelku, Luboše Fišera a Klusáka jako autory nápadité filmové hudby.(27.9.2010)

 • Radek99
  ***

  Celkem solidní, byť jen mírně nadprůměrná, detektivka z dílny specialisty na tento žánr režiséra Petra Schulhoffa nedosahuje sice celkových kvalit jeho legendární tetralogie s kriminalistou majorem Kalašem, ale minimálně jeho poslednímu dílu Diagnóza smrti se vyrovná a především hrdě prezentuje fakt, že vzpřímeně prošla osidly doby. Je totiž skoro zázrak, že na počátku ponurého bezčasí začínající normalizace dokázal Petr Schulhoff ustát tlak stát se hlásnou troubou propagandy a oprostil svůj film od nánosu ideologického balastu. A možná spíše jen shodou okolností natočil něco, co by se dnes dalo chápat jako takový socialistický ohlas noir detektivky, kde se za zdmi pochmurných panelových bytů páše ... maloměšťáctví...(26.11.2011)

 • LiVentura
  *****

  Opět Zlatý fond české kinema. Prostředí a atmosféra naprosto originélní.... na tyto filmy jsme byli vždy mahři a ví to celý kulturní svět.(17.7.2008)

 • Cushing
  **

  Sterilní panelákový noir, kde Moučka vypadá jako americký policajt -- anebo americký gangster -- ze staré školy, kde je při "hrůzných" scénách používán veleširoký objektiv, snad i rybí oko, tak jak to dělal Herz ve Spalovači mrtvol, a kde je vanový záběr na utopenou Vránovou tak nějak podobný tomu v Sei donne per l'assassino. Akorát že tady jsou dámy jen tři... Nejoriginálnější na celém dílku jsou opravdu ty umakartové interiéry a exteriér pražského sídliště, ty šustivě-papírové hlášky, ten dementně vyhlížející vrah Adamec.(8.3.2010)

 • YURAyura
  ***

  6/10 Willig predabovany Velenem, Moucka krute utrirajici mladeho Cupaka, neskutecne odporne modely klobouku a ucesu, nevyrazny vrah, misty kapku pochybna psychologie chovani lidi - pardon, pane Plzaku, zapamatovnihodne topeni v koupelne, n4mrd0vy konec fackujici profesionalitu policie - major Zeman by se divil...(27.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace