Povedená detektivka dýchající luxusně temnou atmosférou, navozovanou hlavně hudbou. Závěrečné odhalení sice nešokuje, ale ani to celé nijak extra neshazuje a i když ústřední detektivní dvojice nepatří k nejvýraznějším, i tak je na ni v podání charizmatického Hrušínského, který se s nikým moc nemaže, a sympoše Brzobohatého radost koukat. A najde se i nějaká ta vtipná hláška.(16.12.2014)

Hrušinský s Brzobohatým (znova) v Schulhoffovej réžii riešia vraždy (a vyriešia) v atmosfére nie nepodobnej českej novej vlne. Nič viac, nič menej. Mne by to (znova) stačilo ako diel nejakého kriminálneho seriálu.(18.1.2014)

Major Kalaš (Hrušínský) má obrovské charizma. Prirovnal by som ho k medveďovi. Neplýtva mimickým prejavom, gestami, nezvyšuje hlas, nikoho nezastrašuje a aj tak ho každý okamžite rešpektuje. Jednoducho prirodzená autorita. Hrušínský sa na Brzobohatého len pozrie a ten už presne vie, čo a ako treba. K tomu si prirátajte skvele padnúcu atmosféru, kvalitnú zápletku, nemenej kvalitné vedľajšie postavy a zrazu tu máte jednu z najlepšie pôsobiacich detektívok made in Československo.(10.7.2015)

Jedinečná detektivka s ponurou až děsivou atmosférou. Rudolf Hrušínský a Radoslav Brzobohatý v dlouhých pršipláštích jsou neskutečně styloví, nevlídné prostředí zapadlého venkova nahání až hrůzu, obyvatelé s drsnou tváří ošlehanou větrem (hlavně Ferdinant Krůta a Zdeněk Kutil) k atmosféře jen přidávají. Vznikl tak vynikající film, který spolu s "Po stopách krve" v našich končinách nemá obdoby.(14.10.2006)

Film noir jako řemen. Černobílý širokoúhlý obraz, plíživý hudební doprovod, stoprocentně pochmurná atmosféra, režie i herecké výkony bez sebemenšího zaváhání, výborně promyšlená zápletka a senzační závěrečné odhalení. Troufám si říct, že tenhle snímek by nám ve světě mohli závidět.(13.12.2014)