Další z výborných kriminálních filmů s pragmatickým majorem Kalašem v hlavní roli. Na to, že jde o snímek přes čtyřicet let starý, je to nevídaná podívaná s propracovanou zápletkou i pointou, kterému polovina dnešních filmů nesahá ani po kotníky. Jednoznačně plný počet.(21.9.2008)

• lekr

Nemůžu si pomoct...už jenom přežít 94 minut dlouhý patos s neobyčejně nudným Rudolfem Hrušínským a nevárazným Radkem Brzobohatým byl pro mě životní výkon.....nudná kriminálka s i na tehdejší ohraným námětem a suchými hereckými výkony.....jak tohle můžete obdivovat....(29.10.2009)

Syrová až bezútěšná detektivka. Pomalý mravenčí postup v čím dál zauzlovanějším případu. Moc pěkně to směřuje k překvapivému finále. 85%(3.7.2014)

Málo slov, depresivní atmosféra a cigarety. To je major Kalaš. Odhalující závěr není tak uzemňující jako když větřil Po stopách krve, i tak jde opět o kvalitní příběh.(7.8.2007)

Výborná krimi se skvělou, ponurou a tajemnou atmosférou. Hrušinský v roli Kalaše je znamenitý, krimi, která i po čase je stále vynikající a patří k vrcholům naší tvorby v tomto žánru!!!(22.1.2009)

• - Film bol natáčaný i na zámku Hrubý Rohozec pri meste Turnov. (dyfur)

• - Film je inspirován případem sériového vraha Václava Mrázka, který byl v roce 1957 odsouzen k trestu smrti za celkem 150 deliktů, včetně sedmi vražd. (Dinsberg)