poster

Muž z Arizony

 • USA

  The Tall T

Western

USA, 1957, 78 min

 • kaylin
  ****

  Když prohrajete sázku, v které jste vsadili svého koně, nejspíš ani netušíte, co to pro vás může znamenat. Příběh o tom, jak se jeden čestný chlap ocitne v situaci, kdy musí zachránit nejen sebe, ale i jednu ženu. Jsou proti němu tři grázlové a on nemá moc, co by proti nim postavil. Western skvěle budovaný jako komorní drama. Navíc je všechno vyvedeno v krásných barvách. Poměrně drsný snímek, drsnější, než většina klasických westernů třeba s Johnem Waynem. Není to dáno násilím, ale spíš bezvýchodnou situací dvojice.(21.12.2013)

 • RHK
  *****

  Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Výtečný western ze staré školy a navíc už barevný, asi nejlepší od Budda Boettichera, má vše, co western má mít. Kladného hrdinu - osamocený zajatý rančer Randolph Scott - s ním unesená cizí žena - a proti nim tři zabijáci. Krásné exteriéry, pomalu houstnoucí atmosféra od komediálně rodeového nákupu býka přes temnou realitu vystřílené dostavníkové stanice až po poslední chatrč v zajetí padouchů a s pochmurnými vyhlídkami. Postavy jsou dobře napsané a v závěru jsem občas nedýchal napětím. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=S4SJ_NS1fS8(6.11.2012)

 • cheyene
  ****

  Rozhodně povedený western, který má fanouškům žánru co nabídnout. Nechybí tu akce, napětí, ale také zajímavé dialogy mezi pistolníky a Brennanem. Svým příběhem je The Tall T v podstatě zdařilou válkou nervů mezi hlavními aktéry.(25.4.2017)

 • raroh
  *****

  Westerny Budda Boettichera často vystupují proti idealizovaným americkým rodinným hodnotám. Muži v Tall T. jsou dosti sobečtí a žen si neváží - ženu si berou pro peníze (a pak jsou k tomu ještě zbabělí), ty jsou dobré leda tak na domácí práce (poznámky desperátů o vaření jsou jasné), opilý zločincův otec bil jeho maminku apod. Dusno, které vyhrocuje tyto vztahy, dělá z filmu psychologickou záležitost ( kde jsou fakticky jen westernové kulisy), kdy se navíc ukáže, že společensky opovrhovaný outsider R. Scotta ženu bere jako rovnoprávnou osobnost a dokáže v ní probudit udupávané sebevědomí.(14.5.2011)

 • Mol
  *****

  Wou první Scottuv film, kterej je pecka. Je tady pořádnej chlap, něco jako Old Shatterhand, až na to, že starej dobrák Old by nestřelil chlápka dvojkou do xichtu, netahal by mrtvoly za koněm a po těhle krvavejch jatkách by určitě neřekl: "Come on, now. It's gonna be a nice day."(28.1.2014)

 • - Ve scéně, kdy Pat Brennan (Randolph Scott) na začátku filmu přijede do města, míjí zaparkovaný dostavník, za kterým je vidět zaparkované auto. (Mol)

 • - Snímek byl natočen podle povídky "The Captives" od Elmore Leonarda. (RHK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace