Komentáře uživatelů k filmu (1 220)

 • eastrock
  *****

  Moje nejoblíbenější česká pohádka se skvělými herci (zejména duo Preiss- Nárožný) a nejlepším peklem v historii. Jé, já si zlomil šavli :-D(16.2.2012)

 • DansteR
  *****

  Jedna z nejlepších českých pohádek. "Spadlo ti to." "Asi vítr." Herci skvělý a zobrazení pekla s velmi vtipnou bandou čertů ještě lepší. Není co dodat, musí se vidět.(10.4.2012)

 • Gig
  *****

  Plejáda dobrých herců, film má šarm Francie ala Fanfán Tulipán, nesmrtelné hlášky jako "A teď jden do hospody! Do hospody, ne, prosím! Tak já se jdu obětovat do hospody a ty jdi.... Jé děkuji, ty jsi hodný." nebo "Zase ti to spado, asi vítr, ne?" A opět ukázka, že není malých rolí v podání Václava Vydry "Já to řeknu tatínkovi a ten vám vyhlásí válku!" Pro mě nej pohádka. Apropos čím to, že nejkouzelnější pohádky jsou ty, v kterých zas tak moc čar a kouzel není ala Pyšná pribcezna a a spol. Jo a mále, bych zapomněl na pekelnou hudbu....(2.5.2012)

 • Hookins86
  *****

  Lepší pohádka nebyla, ani natočena už nebude. Jako vždy, skvělý Heřmánek, Vetchý a taky Nárožný a sposty dalších. Bomba je taky hudba, ta posílá atmosféru úplně někam jinam. Vždycky se na ní těším o svátcích aj mimo ně...(14.5.2012)

 • naamah...
  *****

  Na myšlení.... jsme tady MY !!! :)(9.7.2012)

 • enter.
  *****

  Nejlepší česká pohádka!!! Karel Heřmánek jako Lucifer je opravdu perfektní a Ondřej Vetchý nejhodnější čert, co kdy byl. :) Nemůžu si tento film vynachválit. Dívám se na ni od mala a nikdy mě nepřestala bavit.(25.7.2012)

 • wandall
  *****

  Hell yeah;) Asi (určitě;) sem si nemohl vybrat lepší film (pohádku;) na pětisté hodnocení,tož ba ^^ Ve zkratce : "Absolutně NEJlepší pohádka a z vysoka na*rat na ty new rádoby pohádky!"Mrknu a vidím;)))"(12.9.2012)

 • Bumerang
  *****

  Geniální záležitost. Děti to baví a dospělí u toho řvou smíchy. Pač tohle bych nenazýval pohádkou, ale spíš komedií s pohádkovým motivem, To co předvedla sestava Preiss, Nárožný, Kemr, Dlouhý, Heřmánek, Kretschmerová..., to prostě nemá chybu :-) Jediným kazem je postava Adélky, ale to se dá přehlédnout.(28.10.2012)

 • turboviking
  *****

  Klasika a asi nejlepší česká pohádka, tohle se neokouká. Máchale spadlo ti to, zase ti to spadlo, asi vítr ne :)(13.11.2012)

 • mkubalikova
  *****

  Toto je nejlepší česká filmová pohádka. Skvěle napsaná, bezchybně natočená (včetně triků a hudby), geniálně zahraná (Heřmánkův Lucifer je nejvíc). 100% P.S. Ta pohádka má nadčasovou platnost, což je její další genialita. Myslím, že tvůrci neměli za cíl glorifikovat peklo na úkor nebe v duchovním slova smyslu. Tvůrci ukázali peklo jako lidskou spravedlnost, která může být slepá a pomalá, ale doufejme, že i nestranná a neúplatná. Skutečně je kolem nás spousta lidí, kterým peklo chybí, a člověk si to intenzivně uvědomí ve chvíli, kdy se stane to, co se tento týden děje v české nejvyšší politice (15.6.2013).(16.11.2012)

 • Envy55
  *****

  Najlepšia česká rozprávka. K tomuto nemám čo viac povedať...(28.11.2012)

 • Mikakel
  ****

  Moc krásná pohádka! 4,5*(16.12.2012)

 • lubospoti
  *****

  Esence všech předností starých českých pohádek v tom nejlepším slova smyslu..(18.12.2012)

 • ir.hools
  *****

  Moje nejoblíbenější a z mého pohledu i nejlepší česká pohádka...je to prostě nádherně udělané, mistrně odehrané a úžasně zábavné a působivé...100%(23.12.2012)

 • Veeria
  *****

  Jako dítě jsem se této pohádky bála, ale čím víc jsem starší, tím více ji mám ráda! A řekla bych, že ji musím vidět každý rok o svátcích. :) Velice povedené je ztvárnění pekla a své plusové bodíky přiřazuji Ondřejovi Vetchýmu, Vladimíru Dlouhému a Monice Pelcové :)(24.12.2012)

 • offlineman
  *****

  Tady byl zřejmě Hynek Bočan na vrcholu svých sil, potom už to byl pomalý, ale jistý sešup. Jinak, asi životní role (zároveň se Smrtí krásných srnců) pro Karla Heřmánka. Tahle pohádka se nikdy neomrzí a můžete ji sledovat pořád!(29.12.2012)

 • Mathyen
  *****

  nejlepší pohádka s nejlepším peklem jaký kdy ve filmu bylo, skvělé duo Vetchý/Dlouhý ... skvělá hudba a atmosféra, jeden z nejlepších českých filmů vůbec 10/10 !!!(1.1.2013)

 • maniacxl
  *****

  Nechápu jak jsem mohla žít tak dlouho po selsku?Jé,já si zlomil šavli!Větře,větříčku,pofoukej mi mou hlavičku,ať nebolí.Úkol zní jasně,přivézt do pekla Kalouska,Rátha a Béhma!A né že to popleteš Janku!Asi vítr Máchale!,já jsem myslel.....,no ty hlavně nemysli,správně,na myšlení jsme tu my!no ty rozhodně ne!!100%(1.1.2013)

 • anyonecek
  *****

  Celkově na pohádky nejsem, ale tahle je alespoň klasická Česká a můžu říct, že i vydařená. Viděl jsem ji několikrát, stále ji opakují po celý rok a na Vánoce ještě nekolikrát. Oproti těm novejm hovadinám co se točí v Česku je tohle naprostý luxus. Velice pěkný příběh a spousta hlášek, co dodnes běžně slyšívám.(29.3.2013)

 • calculus
  *****

  Zase ti to spadlo Máchale. Asi vítr, nebo co... Takové pohádky už se dnes netočí. Škoda.(31.3.2013)

1 16 31 37 38 39 40 41 42 43 46 61