Komentáře uživatelů k filmu (1 227)

 • greymon
  *****

  Skvělá pohádka, na kterou jsem se díval v 5 letech a dívám se dodnes. Pohádka, která nikdy nezestárne stejně jako některé staré české filmy. Bohužel, že se dnes moc nedaří natočit pohádku, která by se podle mého mohla rovnat s touto.(27.9.2011)

 • IrisB
  *****

  Nejuzasnejsi pohadka vsech dob. ... no spis perfetní komedie s určitými prvky fantastického naturalismu - možná magického realismu....bla bla bla nebudu si hrát na odborníka, takže... Díky S čerty nejsou žerty si moje srdce získal démonsky charismatický pan Heřmánek, nikdo jiný by ďábla "krále tmy Lucifera XIV." s takovou radostí v očích a nasazením nezahrál. Dále musím vyzdvihnout pana Preise a pana Nárožného i perfektní štěk Václava Vydry...jediným kazem je odporná princezna Adéla a její lovesong, ale kvůli tomu nebudu srážet hvězdu jinak naprosté dokonalosti. Proste tatínek vám vyhlásí válku, prijdte se podivat. Ja prijdu....a jen tak mezi námi, myslím, že sexbomba Angelina dopadla nejlépe.(29.10.2011)

 • Marounek
  *****

  Nejlepší česká pohádka.(2.12.2011)

 • Stanix
  *****

  "Je to REBEL !! Při zatýkání: Tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho.....Zesměšnil!" Nejlepší česká pohádka všech dob!(19.12.2011)

 • kkarx
  *****

  Tahle pohádka je skoro dokonalá + výborné filmové triky!(26.12.2011)

 • pepad3
  ****

  Kvalitní česká pohádka, která nikdy neomrzí.(1.1.2012)

 • MeGab
  *****

  „Kaprále, tomu vy říkáte silná a neohrožená armáda?“ Na tuhle hlášku jsem si teď zrovna mimoděk vzpomněl. A začal jsem přemýšlet, proč vlastně tomu – ehm – „vojsku“ nevelí generál, jak to ostatně v pohádkách obyčejně bývá, ale nějaký kaprál. A kdo to vlastně kaprál je? Dle wikipedie se tahle hodnost rozšířila po Evropě v 16. století. V dnešní Armádě ČR jí odpovídá hodnost desátníka. Pokud se ve vojenských hodnostech nevyznáte, jedná se o třetí nejnižší vůbec a nejnižší poddůstojnickou hodnost. Pod ní jsou jen hodnosti mužstva – vojín a svobodník. Dá se tedy říci, že se ve filmu jedná opravdu o armádu za všechny peníze :-).(19.1.2012)

 • eastrock
  *****

  Moje nejoblíbenější česká pohádka se skvělými herci (zejména duo Preiss- Nárožný) a nejlepším peklem v historii. Jé, já si zlomil šavli :-D(16.2.2012)

 • DansteR
  *****

  Jedna z nejlepších českých pohádek. "Spadlo ti to." "Asi vítr." Herci skvělý a zobrazení pekla s velmi vtipnou bandou čertů ještě lepší. Není co dodat, musí se vidět.(10.4.2012)

 • Gig
  *****

  Plejáda dobrých herců, film má šarm Francie ala Fanfán Tulipán, nesmrtelné hlášky jako "A teď jden do hospody! Do hospody, ne, prosím! Tak já se jdu obětovat do hospody a ty jdi.... Jé děkuji, ty jsi hodný." nebo "Zase ti to spado, asi vítr, ne?" A opět ukázka, že není malých rolí v podání Václava Vydry "Já to řeknu tatínkovi a ten vám vyhlásí válku!" Pro mě nej pohádka. Apropos čím to, že nejkouzelnější pohádky jsou ty, v kterých zas tak moc čar a kouzel není ala Pyšná pribcezna a a spol. Jo a mále, bych zapomněl na pekelnou hudbu....(2.5.2012)

 • Hookins86
  *****

  Lepší pohádka nebyla, ani natočena už nebude. Jako vždy, skvělý Heřmánek, Vetchý a taky Nárožný a sposty dalších. Bomba je taky hudba, ta posílá atmosféru úplně někam jinam. Vždycky se na ní těším o svátcích aj mimo ně...(14.5.2012)

 • CubalibreCZ
  odpad!

  sračka !!!(30.5.2012)

 • naamah...
  *****

  Na myšlení.... jsme tady MY !!! :)(9.7.2012)

 • enter.
  *****

  Nejlepší česká pohádka!!! Karel Heřmánek jako Lucifer je opravdu perfektní a Ondřej Vetchý nejhodnější čert, co kdy byl. :) Nemůžu si tento film vynachválit. Dívám se na ni od mala a nikdy mě nepřestala bavit.(25.7.2012)

 • wandall
  *****

  Hell yeah;) Asi (určitě;) sem si nemohl vybrat lepší film (pohádku;) na pětisté hodnocení,tož ba ^^ Ve zkratce : "Absolutně NEJlepší pohádka a z vysoka na*rat na ty new rádoby pohádky!"Mrknu a vidím;)))"(12.9.2012)

 • Bumerang
  *****

  Geniální záležitost. Děti to baví a dospělí u toho řvou smíchy. Pač tohle bych nenazýval pohádkou, ale spíš komedií s pohádkovým motivem, To co předvedla sestava Preiss, Nárožný, Kemr, Dlouhý, Heřmánek, Kretschmerová..., to prostě nemá chybu :-) Jediným kazem je postava Adélky, ale to se dá přehlédnout.(28.10.2012)

 • turboviking
  *****

  Klasika a asi nejlepší česká pohádka, tohle se neokouká. Máchale spadlo ti to, zase ti to spadlo, asi vítr ne :)(13.11.2012)

 • mkubalikova
  *****

  Toto je nejlepší česká filmová pohádka. Skvěle napsaná, bezchybně natočená (včetně triků a hudby), geniálně zahraná (Heřmánkův Lucifer je nejvíc). 100% P.S. Ta pohádka má nadčasovou platnost, což je její další genialita. Myslím, že tvůrci neměli za cíl glorifikovat peklo na úkor nebe v duchovním slova smyslu. Tvůrci ukázali peklo jako lidskou spravedlnost, která může být slepá a pomalá, ale doufejme, že i nestranná a neúplatná. Skutečně je kolem nás spousta lidí, kterým peklo chybí, a člověk si to intenzivně uvědomí ve chvíli, kdy se stane to, co se tento týden děje v české nejvyšší politice (15.6.2013).(16.11.2012)

 • Envy55
  *****

  Najlepšia česká rozprávka. K tomuto nemám čo viac povedať...(28.11.2012)

 • Mikakel
  ****

  Moc krásná pohádka! 4,5*(16.12.2012)

1 16 32 37 38 39 40 41 42 43 47 62