Komentáře uživatelů k filmu (1 137)

 • Zeddi
  *****

  Jelikož je tento film o dva roky mladší než já tak co by dítko jsem věřil, že až v prosinci na mě přijde čert a bude si mě chtít odnést do pekla tak to tam bude vypadat přeně takhle. Je to moje nejoblíbenější pohádka kde dobro jasně zvítězí nad zlem a hlášky typu "Máchále tebe čeká šibenice. Je já silomil šavli", nebo "tři vojáky zranil, dva zhmoždil a jednoho... zesměšnil" patří neodmyslitelně k Petru Nárožnému. Kdo by je neznal a navíc, když je někde slyším tak si vždycky vzpomenu na tento super film.(17.1.2009)

 • penegal
  *****

  Jedna z našich předních pohádek u které se vždy dobře pobavím a je to pohádka od A až do Z :-) Moc se mě líbí herecké výkony a to jmenovitě O.Vetchý a K. Heřmánek. Dost často jsem jako dítě chodil na hrad, kde je točená scéna se shody dolů uprostřed skály. Tato část hradu je nepřístupná a já pořád zíral dolů a doufal, že vyběhne čert :-D Škoda, že takto kvalitní pohádky, už se u nás dnes netočí....(9.2.2009)

 • Katy19
  *****

  Bezkonkurenční klenot mezi pohádkami! Netřeba psát víc.(5.4.2009)

 • Tomiczekk
  *****

  Ihned jsem všechno nechal a běžel Vám vyřídit upřímnou soustrast :-D Jeníčku, to mám ale šikovného pomocníka :-D Je to rebel! :-D Tři vojáky zranil, dva zhmoždil a jednoho...jednoho dokonce zesměšnil :-DDD a jiné typu rádoby hlášky..salut Vladimíre Dlouhý Máchale :-( ;-) salut(4.5.2009)

 • Idealista
  *****

  Pohádka co nezestárne! Pohádka která udělá z dospělého dítě! Hodnotím MAX. proto že pohádky jsou spíše o pocitech,nežli o kvalitě ( za kvalitu 80%).(23.10.2009)

 • ElFifo
  *****

  Pohádka jak má být. Spadlo Ti to..asi vítr Máchale :))(7.12.2009)

 • Jozka7
  *****

  "Máchale, vzdej se!" Nejlepší dosud natočená "čertovská" pohádka s legendárními hláškami a vynikajícími hereckými výkony (zejména rádce Viktora Preisse a kaprál Petra Nárožného). Ideální záležitost pro neformální společenské akce...(26.12.2009)

 • Jungler
  *****

  Spadlo ti to Máchale, asi vítr. Seber to! :-D Jedna z nejlepších českých pohádek. Máchalová je perfektní mrcha Heřmánek jako lucifer je prostě dokonalej.(28.12.2009)

 • Quasimodo
  *****

  Nadherna pohadka(30.12.2009)

 • paniColombova
  *****

  Pro mě nejlepší česká pohádka jaká kdy byla natočena. Pro mě je na prvním místě mezi českými pohádkami. Nejvíc tu exceluje a baví mě Karel Heřmánek - lucifer, Viktor Preiss jako správce a Petr Nárožný jako kaprál. Ostatní herci také neměli chybu, ale tihle tři, no koment. A nejde jen o herecké výkony, ale o rozmanitý a zábavný děj celé pohádky. A ještě poznámečka : Nejlepší peklo, jiné tak přesvědčivé jsem v jiných pohádkách neviděla.(12.1.2010)

 • natalanka
  *****

  Geniální, vtipné a úžasně pohádkové. Tahle pohádka vás naladí na dobrou vlnu. Její hlášky jsou nesmrtelné stejně jako čert Janek a Dorotka Máchalová. Není co dotat, jen poděkování všem, kteří tuto pohádku stvořili. Za to, že už tolik let přináší úsměv na tváře a dobrou náladu. A přání. Aby takové evergríny...zase začal někdo tvořit. :-))(11.3.2010)

 • Tempest
  *****

  Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. V pohodě plynoucí příběh, ve kterém se sešla plejáda vynikajících herců jako jsou např. Vladimír Dlouhý, Ondřej Vetchý, Petr Nárožný, Viktor Preiss a nezapomenutelný Lucifer v podání Karla Heřmánka . Řadím ji hned vedle Tří oříšků. Tuto pohádku jsem již viděl mockrát, ale nikdy se mi neomrzí. Lze jen doporučit.(23.6.2010)

 • Numerobis
  ****

  Možná celkem hezká pohádka, ovšem já v tom vidím toho Bočana, schématické scény, strnulou kameru, či dokonce reportážní charakter (většina šarvátek).(25.6.2010)

 • skaann
  *****

  "Ať už peklo bylo či nebylo, vymyšleno bylo dobře." Hezčí peklo asi opravdu hned tak někdo nenatočí... Krásná česká pohádka, která nepostrádá humor, pěknou hudbu, princeznu, čerta, lásku ani poučení.(7.7.2010)

 • Tomasson93
  *****

  Pohádky jsem nikdy moc nemusel, ale na tuhle a Princeznu ze mlejna jsem mohl koukat pořád! "Asi vítr.."(20.8.2010)

 • KacHnAop
  *****

  Jedna z nejlepších českých pohádek, kterou lze považovat za jeden herecký koncert Vladimíra Dlouhého či Ondry Vetchého. V geniálnější roli jsem Petra Nárožného v životě neviděl. Ani pan Kemr jako pan král zahrál bez sebemenší chyby, ale on to má jednoduše v sobě. Výborné nezapomenutelné hlášky, kterými je pohádka Hynka Bočana hodně nabitá, kvalitu nijak nesnižujou.(23.8.2010)

 • kolacky
  *****

  Hodně povedená variace Čertova švagra. Výtečně vybraní herci, najmě Karel Heřmánek!!!(28.8.2010)

 • benqsiemens
  *****

  Krásná pohádka, která pobaví víc generací než jakékoliv jiné dílo už natočené. Vynikající herci mezi kterými bych rozhodně pozvedl v roli kaprála Petra Nárožného, ten byl úplně dokonalej. Pro mě jeden z nejlepších českých filmů vůbec, protože to ztvárnění bylo moc hezké a bylo viděl, že to dělaly lidé, kteří rozhodně filmování rozumí. Prostě lidé rozumní.(22.10.2010)

 • Ereniss
  *****

  Dnešní páni režiséři by měli navštívit peklo a vzít si od čertů ponaučení, aby věděli, jak se má točit pořádná, zábavná, chytrá česká pohádka, kterou "S čerty nejsou žerty" rozhodně je na sto procent. Vše zde funguje naprosto dokonale. Výborně napsaný scénář, nezapomenutelné dialogy a skvělě zahrané snad všechny postavy, a to se vidí v málokterém filmu. Karla Heřmánka vážně nikdo nepřekoná, to je prostě ďáblů král.(26.12.2010)

 • Sethlans
  *****

  Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Na Vetchého, Kemra,Dlouhého, Nárožného a další se báječně kouká, má to v sobě šmak a veliký potenciál. Jednoznačně 99%(26.12.2010)