Fajnová komedie ozdobená skvělými výkony ústřední čtveřice. Český humor je zkrátka perfektní :) Nesouhlasím s tím, že by toto téma nebylo aktuální v dnešní době.(29.8.2010)

Schulhoffovi tyhle komedie, kde se dve rodiny buzerujou, sli a tahle patri mezi ty nejlepsi. Herecky obsazeni je perfektni, ochcavky, ktery rodinky zkousej, sou vtipny a neopakujou se a celkove je film hezky vtipnej. Skoda, ze v polovine filmu, kdy se presunou do panelaku, se prestanou na chvily provokovat a nic moc se nedeje, proto jen 4*.(17.11.2007)

"Tady né, že nepoteče voda. Tady poteče krev!" Herecký koncert minimálně tří geniálních herců - Miloše Kopeckého, Stelly Zázvorkové a Ivy Janžurové. A ostatní jim zdatně sekundují v této nestárnoucí potměšilé komedii ze sousedství. Ukázka (aut.pračka): http://www.youtube.com/watch?v=5E1McR00h3E(17.2.2009)

Skvělý český film, který pobaví klidně i celou rodinu. Jak je známo první díly jsou vždy lepší a jinak tomu není ani u tohoto filmu. Skvělé obsazení do hlavních rolí a komické scény, takřka jakoby z oka vypadly českému temperamentu. Vždy, když si vzpomenu na to, jak to v dnešní době je s českou kinematografií, tak se pousměji nad tím, že máme ještě pořád podobné filmy jako je tento, který nám tu filmovou reputaci zlepšují.(12.10.2013)

Moje oblíbená komedie. Díky hereckému obsazení, které je pro tyto komediální žánry jako stvořené, se nejde nudit. Pokud vám jde skutečně jen o pobavení se a neočekáváte „hluboký umělecký dojem“, tak můžu doporučit.(3.4.2003)

• - K závěru filmu pan Novák (Miloš Kopecký) potvrdí své rozhodnutí zničit Bartáčkovy zkomolenou latinskou větou "Tercium non datur", jejíž překlad je "Třetí možnost není". (Ganglion)

• - Plno vtipných scén vzniklo improvizací herců, např. americká pračka a hlášky okolo ní. (kapsomut)

• - Americká automatická práčka, ktorú René Novák (Luděk Sobota) a pán Novák (Miloš Kopecký) niesli hore schodmi, podľa ich slov stála 10000 Kčs. Vzhľadom k výške priemernej mzdy (2382 Kčs) v ČSSR v roku 1976, práčka stála zhruba 4,2 násobok priemernej mzdy. Dnes (r. 2014) by vzhľadom k súčasnej priemernej mzde v ČR (25 942 CZK) práčka stála takmer 109 000 českých korún, resp. zhruba 4450 eur. Ak by sme však mali ešte navyše brať do úvahy infláciu za obdobie rokov 1976 - 2014, tak súčasná cena "americkej práčky" by bola výrazne vyššia. (AxelWers)