8 MM

8MM

8 MM

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 1999, 123 min

Zatraceně dobrý a zatraceně drsný. Jako detektivka se 8MM vydává do míň probádanejch vod a je to moc a moc dobře. Těžká depka až do konce. Nic pro slabý povahy.(8.10.2002)

Lahůdka .. tak trošku kultovní film, řekla bych.(20.5.2008)

Andrew Kevin Walker, scenárista dvou nejtemnějších thrillerů 90. let - Sedm a 8mm, musí být zajímavý cvok. A Joel Schumacher je režisér, který má místama velmi světlé chvilky. A při jedné z nich natočil úžasný a bohužel širší diváckou obcí nedoceněný thriller, kterému se co do depresivnosti a hutné atmosféře může rovnat jen málokterý film. Špinavá nechutná prostředí a depresivní náladu pozdního podzimu podbarvuje geniální, pochmurně laděný soundtrack, který na dobré náladě nepřidá. Nezapomenutelné jsou kreace Petera Stormareho a skvělého Joaquina Phoenixa a i Nicolas Cage se tady vytáhl. A největší přednost bych spatřoval v příběhu, který je znamenitě vygradován a když si člověk myslí, že už přišel vrchol, přijde další a přitom člověk nemá dojem nastavované kaše. Navíc Cageova telefonická žádost o "posvěcení" svého rozhodnutí je tak nádherně morálně nejednoznačná, že musí potěšit každého diváka, který nerad černobílé načrtnuté postavy. 8mm je velmi působivá podívaná a dle mého jeden z nejlepších thrillerů 90. let.(1.2.2003)

Skvělý film, který sází na ponurou atmosféru, (1:0 pro film), a skvělého Cage a Stormara, (3:0 pro film). Když skončil, tak mi bylo všelijak. Hlavně smutno, protože jsem si vzpomněl, čemu se Cage věnuje momentálně… Když vidím, že tento kvalitní herec plýtvá svým talentem pro debilní filmy, například Ghost Rider, je mi fakt do breku…(3.6.2009)

Tenhle film mi připadá tak trochu jako malý zázrak. Hollywoodský mainstream s hvězdou v hlavní roli, který se opravdu VÁŽNĚ zabývá sexuálním zneužíváním. A zápletka rozhodně neslouží k rozpoutání efektních přestřelek. Film odvíjí pomalu a zavádí nás do zákulisí pornoprůmyslu. A je to dost depresivní podívaná. Většina postav je více či méně vyšinutá a Cage je čím dál tím více pohlcován tímto prostředím. Depresivní film, který se trapně nevyhýbá "zakázaným" záběrů Zajímalo by mě, od kolika byl ve Státech přístupný ) a příběh se odvíjí až do dost antihollywoodského konce, při kterém cítíte, že hlavní postava už nikdy nebude taková jaká byla. Nicolas Cage tady opět dokazuje, že umí dobře zahrát.(9.11.2004)

• - Spoiler: Zbraň, ktorú používa Tom Welles (Nicolas Cage) je Sig Sauer p230. Režisér Dino Velvet (Peter Stormare) je pak zastřelen kapesní pistolí Beretta 3032 Tomcat ráže 7,65 mm. (N0X.)

• - V izbe S/M zabijaka zvaného "Mašina" visí viacero plagátov kapely Danzig. (Sociopath)

• - O spolupráci Joaquina a Nicolase řekl: "Oni dva se spolu velmi dobře bavili a jeden z největších problémů, které jsme měli na place, bylo snažit se přestat smát. Bylo to velmi nakažlivé. " (Janulla)