8 MM

8MM

8 MM

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 1999, 123 min

"Cos čekal, že uvidíš?" Nebo tak nějak to ten grázl říká Cageovi, když mu Cage strhne masku.(10.8.2006)

Nelítostná vražda zavede Nicolase Cage do podsvětí extrémně natočených porno snímků. Drsné a prvotřídní. ( Hodnocení: 8/10 )(21.4.2012)

Temný, drsný a špinavý thriller, který se mi líbil ještě o něco víc než "Sedm". Atmosféra je ponurá a brutální zároveň. Joel Schumacher dokázal stvořit skvělý film a vytřel tím zrak všem těm, kteří ho měli pouze za prznitele Batmanovské série. Charismatický Nicolas Cage a drsný závěr za hustého deště se mi líbili nejvíce.(28.8.2006)

Přívlastek, který si 8 MM zaslouží ze všeho nejvíc, je EFEKTNÍ. Příběh z oblasti pornoprůmyslu patřičně brutální a odpudivý svým námětem s řadou pokřivených charakterů z galerky i dekadentního prostředí vyšší společnosti. Energický a přitažlivý kladný hrdina v podání slušně hrajícího Cagea, kterého doplňuje snaživý polepšený poskok, několik řemeslně velmi zručně natočených scén a celkově depresivní vyznění filmu, to všechno vedlo k mimořádně velkému komerčnímu úspěchu a ohlasu filmových fanoušků. Není to nejlepší Schumacherův film, ale řadí se k tomu lepšímu ve svém žánru. Celkový dojem: 70 %.(15.6.2006)

1960, Psycho. 1991, Mlčanie jahniat. 1992, Twin Peaks. 1999, 8 MM. Kino Považan 1999(25.10.2004)