8 MM

8MM

8 MM

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 1999, 123 min

Joel Schumacher má krutou stránku filmu, jeho svět je tajuplný a dokáže diváka psychicky zdrtit. 8MM je temný, zvrácený a depresivní thriller, který vám nevyšumí z hlavy.(13.7.2013)

„There´s three rules in life: One, there´s always a victim; two, don´t be it.“ - „And three?“ - „I forgot what three is.“ Schumacher, věren své režisérské kariéře Jekylla & Hydea, tentokrát ukázal svou lepší tvář a potopil rutinérské soukromé očko, sledující doposud leda tak nevěrníky, do stoky perverzního pornoprůmyslu a vražd. Vyplavat z ní ven bude vyžadovat rozhodnost s požehnáním, odpuštění, i smíření se skutečností, že nic už nebude stejné jako dřív.. K husté atmosféře vydatně přispěl scénárista Se7en A.K.Walker, který měl buď enormně krásné dětství a vše si tímto vynahrazuje a nebo jej naopak celé mládí ve sklepě zneužíval pedofilní otčím. Jednu z mála pih na tom krásném, ale pořád mainstreamovém hnusu bych viděl v osobě jménem Cage, která na podobné role prozatím herecky nedorostla, což je nejlépe vidět v jakékoliv konfrontaci se špičkovým J.Phoenixem. Jsem snad jediný, komu tady chybí biografie Dino Velveta..?(29.11.2010)

Po dlouhé době jsem viděla zase jednou kvalitní thriller. Sice kousek za polovinou trochu ztrácí dech, ale před koncem ho opět stihne nabrat. Trochu drsný, ale napínavý a promyšlený film... ode mě poctivých 80%.(27.12.2006)

Pro me pouze solidni thriller jehoz hlavni slabinou je neprilis presvedcivy vykon Nicolase Cage.(27.7.2002)

Scénář: Andrew Kevin Walker .. Temný, syrový, násilný, brutální, zvrácený a velmi depresivní snímek!(18.4.2005)

• - Spoiler: Zbraň, ktorú používa Tom Welles (Nicolas Cage) je Sig Sauer p230. Režisér Dino Velvet (Peter Stormare) je pak zastřelen kapesní pistolí Beretta 3032 Tomcat ráže 7,65 mm. (N0X.)

• - Film měl původně režírovat David Fincher. (don corleone)

• - O spolupráci Joaquina a Nicolase řekl: "Oni dva se spolu velmi dobře bavili a jeden z největších problémů, které jsme měli na place, bylo snažit se přestat smát. Bylo to velmi nakažlivé. " (Janulla)