Batman a Robin

• USA Batman & Robin (více)

Milionář Bruce Wayne, který se skrývá pod maskou Batmana, se musí postavit vědci Victoru Friesovi, jenž se po nehodě v laboratoři změnil ve zločinného Mr. Freeze. Ten musí udržovat svou teplotu na bodu mrazu a v bizarním ledovém sídle se pokouší najít lék pro svou hibernovanou manželku. K provozu laboratoře, a zejména pak svého mrazícího brnění, potřebuje diamanty, které uloupí a ani Batman s Robinem mu v tom nedokáží zabránit. Protože jeho spotřeba diamantů je obrovská, podaří se Batmanovi vlákat ho do pasti na aukci a zajmout. K útěku mu pomůže Poison Ivy, dříve dr. Isley, která hodlá nastolit na Zemi vládu rostlin. Poison nabídne Freezemu spojenectví, nehraje s ním však čestně. Odpojila totiž od přístrojů jeho ženu a svedla to na Batmana. Mr. Freeze přísahá, že se pomstí a zmrazí svým novým vynálezem nejen Batmana, ale i celý Gotham a po něm celý svět. Pokud mu v tom chtějí Batman, Robin a jejich nová spolubojovnice Batgirl zabránit, nesmějí zaváhat ani na okamžik. (TV Nova)

Cival

Geniální komedie - brečící Arnold, trapné rostlinné monstrum, hádky dvou nadrženců v kostýmech. Vážně humus!!! Jediné, co tenhle film drží nad ODPADEM je zatraceně sexy Uma a velkolepá výprava. Trochu málo na moji oblíbenou sérii. ()

Gemini

Ach jo, tady zjevně někdo nepochopil, že už to stačilo.....teda ono to stačilo i před Batman Forever, který už s comicsovým noir kouzlem prvních dvou Batmanů neměl společného takřka nic kromě trademarku:)....a ono je to i se svojí kýčovitou barevností zase zpátky, ten Schumacher je snad nepoučitelnej!!!! Snaží se uchopit legendu vlastním způsobem, ale výsledek je, mírně řečeno, ale co, řekněme si to na plnou hubu, k zblití....a nezachrání to ani superhvězdy...jediné opravdové klady tak představují holčičkovitost Aliciy Silverstone a s gustem sehraná "nerdy" aktivistka Uma Thurman. 40%, a to jen když mám lepší náladu. ()

Tom Hardy

Jeden z nejsmutnějších filmů posledních let. Clooney se na Batmana zoufale nehodí a ani ostatní herci nepředvádejí nijak zvlášť oslnivé herecké výkony. Schumacher pak zazdívá veškeré zbylé naděje přeplácanou (a úchylně barevnou) stylizací a videoklipovým střihem... ()

Enšpígl

To by mě zajímalo jestli já jako Batman bych byl trapnější než tenhle film? Chris O'Donnell je herec ? Ale ne to bude nejspíš apríl.Konec filmu je asi jen pro "skutečné fajnšmejkry" a to já nejsem. Spíše mám podezření, jestli Joel Schumacher neměl něco proti Batmanovi a nechtěl se mu takto pomstít, jinak nevím. ()

Radyo odpad!

Každý, kdo dal tomuhle filmu byť jen 1 hvězdičku, musel být pod vlivem sedativ. Tahle blitka je jedna z největších hovadin všech dob, a distributor by měl vracet peníze ze vstupného za to, že lidi včas nevaroval před případným poškozením mozku z přívalu krávovin. Arnolda tam mohli klidně domalovat, protože i jeho fotka by to zahrála líp. Uma Thurman byla sice sexy, ale vytáhla ten film pouze ze sub-odpadu do odpadu. O'Donnell v předchozím díle ještě alespoň naznačoval nějaké herectví, ale v tomhle hrál asi jako by byl dva roky po smrti. Ještě jakž takž dopadla Alicia Silverstone, ale opravdu musí mít Batman v každém dalším díle dalšího pomocníka ? To už je z něj taková troska, že si nevystačí sám ? Odpovím si - ano, je z něj troska a proboha, už netočte dalšího, protože při tom sestupném tempu (respektive pádu) úrovně by další díl nemuseli přežít ani pokusní šimpanzi při předpremiérové projekci. Říkám STOP jednou provždy ! ()

T2

Rozpočet $125miliónovTržby USA $107,325,195Tržby Celosvetovo $238,207,122/videl v kine: 50%/ ()

Djkoma

Kdo by čekal, že film s takovým obsazením, s jménem Batman a s velmi dobrým rozpočtem bude tak neonová plastová nud? Já tedy ne, ale Joel Schumacher předvedl, jak zabít jednu velkou comicsovou ikonu. Arnold Schwarzenegger je vždy v mých očích skvělý, ale trochu to scénáristé přehnali s jeho comicsovostí. George Clooney je možná "nejhezčí a nejelegantnější" Batman, ale je to ten pravý Batman? osobně pochybuji, protože Batman nemá být jen model, na který letí ženy (na to má peníze). Další herci jako Uma Thurman a Alicia Silverstone ani nepotřebují komentář, protože ve svých postavách to aspoň zkusili, ale prostor opravdu neměli velký. Tam kde měl Burton vlastní rozum a cit pro stylovost, má Schumacher je slova" více plastu, více neonů, více barev...". Přesto si nemyslím, že si tento film zaslouží nejen šedé pásmo, ale i 29%, protože tak jako tak to furt funguje jako dobrá komedie:) ()

Anthony odpad!

Negativa: vše. Pozitiva: Schumacher už po tomto průseru další díl točit nebude a jestli se někdo k sérii vrátí tak snad bude tento díl úplně ignorovat. ()

DaViD´82

Tak vám nevím jestli jsem se dle tvůrců měl smát či brečet. Arnoldovi jsem se od srdce zasmál, nad vším ostatním, v čele s nudou a více jak dvojhodinovou stopáží, jsem hořce zaplakal. ()

novoten

Než přišel Christopher Nolan, byl Batman mrtvý. Ať už Burtonova přetemnělost a nepasující bizarnost nebo Schumacherova neonová vize mi k temnému rytíři nepasují (přestože Batman navždy je mi svou rozjíveností více než sympatický). A tenhle díl je bohužel symbolickou tečkou pod heslem "takhle to být nemá". Z Robina je namyšlený metrosexuál, Poison Ivy pronáší neposlouchatelným hlasem nepochopitelnou manýru a Arnold dělá Mr. Freezemu těžkou ostudu. Takže pro kluky Alicia, pro holky flegmatický George a pak už jen zapomenout na to, kam se schovaly všechny kopie nejstrašidelnější kapitoly gothamské historie. A přeskočit osm let až do okamžiku, kdy se doopravdy začíná. ()

Kordus odpad!

Kvůli školní studii jsem se na tuhle hrůzu odhodlal podruhé podívat a musím změnit názor. Původně jsem filmu dával jednu hvězdičku, protože v mých 14 letech mi některé scény přišly celkem zábavné, ale teď už je to čistý odpad. Je to hodně špatné, což by zase tak nevadilo, kdyby ruku v ruce nešla i nuda. ()

tron

„Už viem, prečo je Superman sám.“ Keď v polovici 90. rokvo Burton sériu predal Schumacherovi (ale zostal aspoň ako producent), zmena tónu z úchylnej temnoty na rozujúchanú diskotéku sa divákom neskutočne páčila a urobili z toho hit sezóny. Nečudo, že štúdio rýchlo roztočilo kamery a do dvoch rokov sme mali  k dispozícii sequel. Ku kormidlu sa znova dostal (už odskúšaný) Schumacher, ale tentoraz už bez produkujúceho Burtona, ktorý zrejme na také blbosti nemal čas a najmä chuť. Joelovi štúdio dodalo masívny, 125-miliónový rozpočet (o 25 viac ako naposledy). Prvé, čo urobil, bolo, že sa veľmi pekne poďakoval Kilmerovi a pre-obsadil ho televíznou hviezdičkou z Pohotovosti. Pre Clooneyho bola vtedy rola Batmana niečím neskutočným, ale keď sa z filmu vykľulo to, čo sa vykľulo, opakovane sa vyjadril, že bude radšej, ak mu kariéru zničí kvalitný nezávislý film, než vysokorozpočtová sračka. Schumacher znásobil diskoštýl a tak sa na štvorku miestami už až nedá pozerať. Všetko je natoľko obrovské, rozľahlé, gigantické, hlučné a bláznivé (batkreditky!), že to prestáva plniť účel zábavnosti a stáva sa to proste len otravným. V lete 1997 Batmana a Robina síce chceli vidieť všetci, vrátane mňa. Vyrazil som naňho do kina a pamätám si, že už vo veku 16 rokov (kedy vám stačí vidieť hovadinu a ste nadšení) som bol otrávený a zhnusený. A sklamaný. Veľmi sklamaný. Nezmyselný Batman, extraotravný Robin, extraextraextra otravná Batgirl (čo to boli za časy, keď sa mohla hviezdou stať Alicia Silverstone?) a z kultových postáv, ako sú Alfréd a Gordon, sa stali trápne komické postavičky. Pat Hingle a Michael Gough si takúto brutálnu rozlúčku so sériou (a vlastne aj svojimi kariérami, obaja zomreli pár rokov potom) nezaslúžili. Clooney si potom nedával servítky pred ústa a na rovinu vyhlásil, že zrejme práve zabili Batmana. Mal pravdu. Všetci boli výsledkom úspešne zhrození a znechutení, vrátane štúdia. Tomu by boli ukradnuté príšerné recenzie, hrozné kritiky a zlosť komiksových fanúšikov, keby... keby film dobre zarobil. Lenže, i vzhľadom na premrštený rozpočet, nezarobil. A tak milovaného Batmana radšej na najbližších 8 (!) rokov zavrelo do trezoru a potom najalo Nolana na reboot. Našli by sa v tomto pekle plusy? Prekvapivo našli. Napr. parádny skleník Poison Ivy a i samotná Poison Ivy je v magickom podaní Umy Thurman. Absurdným spôsobom baví Schwarzenegger, ktorý je v úlohe nešťastne zamilovaného Mr. Freezea taký strašný, že to postavu na najbližšie desaťročia zabilo a odvtedy sme ju na plátne nevideli. Sám Arnold ale mohol byť so sebou spokojný, za túto blbú rolu dostal rekordných 25 miliónov. Čo len dokazuje, ako ostatne celý tento nešťastný film, že štúdiá v 90-tych rokoch vôbec nevedeli, čo od radosti z toľkých peňazí a tak začali navyšovať rozpočty do kurióznych (a hlavne zbytočných) výšin. Dokonca i Clooney, ktorý by takú rolu zrejme hral aj zadarmo, len aby sa dostal do širšieho diváckeho povedomia (čo nemyslím nijako zle), dostal parádnych 10 miliónov, čo nebolo málo, keď uvážime, že v tom období mal za sebou síce hit Pohotovosť, ale ako filmový herec ešte iba nesmelo začínal. Rok 1997 bol plný očakávaných, vysokorozpočtových pokračovaní, ale fakt neviem, či ma viac sklamalo toto alebo dvojky Nebezpečná rýchlosti Jurského parku. To, že tunajšie postavy Bane a Batgirl nemajú absolútne nič spoločné so svojimi komiksovými predlohami je napokon ešte ten najmenší problém. () (méně) (více)

B!shop

Dalo se to cekat, Schumacher proste neni Burton a ctvrta variace na podobne tema, tj. hrdina vs. zloduch, nemohla prinest nic moc noveho a to co bylo na predchozich dilech fajn, se tu povedlo zmrsit. Ale presto musim rict, ze az zas takovej prusvih to neni, jak to podle hodnoceni vypada. George Clooney hraje Batmana asi ze vsech nejhur, ale presto si ho pamatuju vic nez Kilmera. Bohuzel tenhle dil uz zacina bejt preplacanej, hlavne co se hrdinu tyce. Beru jeste Robina, i kdyz, cim min je videt, tim lip, ale dat sem jeste Batgirl, to je neco strasnyho. Opet se projevila Schumacherovo uchylka, takze se muzeme "tesit" na zabery na zadky a bradavky na oblecich. Triky se sice zlepsily, ale mozna to je spis na skodu, protoze je tu od vsemoznejch zablesku a neonu vse az moc barevne. Aspon, ze zaporaci nejsou nejhorsi. Thurman je jako vzdy sexy a Arnold vypada cool, i kdyz udelat ho vic ve stylu Robocopa, bylo by to lepsi a byl by mozna vypadal vic zle. Ale ty jeho poskoci byli k smichu. Navic mi prislo, ze tohle je spis trochu komedie a to by se v pripade temneho rytire Batmana stat nemelo. Jednoznacne nejhorsi dil serie, kterej je sice zabavnej, ale uz nema moc spolecnyho s Batmanem a jde spis o veselej dobrodruznej film pro celou rodinu. Slabsi 4*. ()

dO_od

// ...a ještě více drogama (bohužel už bez Nicole Kidman) to skončilo. Schumacher je prostě příklad toho, že pracovat na komiksech může být opravdu nebezpečné. ()

Faidra

Tentokrát to nebohý netopýr napálil přímo hlavou do zdi. Někdo z řad záhadologů by se měl vykašlat na yettiho, lochnesku a tunguzský meteorit a začít konečně zkoumat, jak je možné, že režisér napínavých dramat jako Tábor tygrů a Volný pád, nápaditých thrillerů typu Telefonní budky nebo 8 MM nebo aspoň pestré muzikálové romance Fantoma opery je ve slabších chvílích schopný se podepsat pod nepovedenou citovou ždímačku Zemřít mladý nebo spojku, která je víc přišlápnutá než česká. Ovšem to je pořád sranda proti tomu, co se mu podařilo udělat z mé jediné oblíbené komiksové postavy. Ne že bych nebyla ochotná i v případě hrdiny s netopýří maskou přimhouřit oko a prostě se bavit, jenže to jsem přimhouřila už u předchozího Schumacherova pokusu o Batmanova dobrodružství a na rovinu, tady bych musela pevně zavřít i svoje vnitřní oko, protože co je moc, to je příliš, a moc postav, moc přeplácanosti, moc nevkusu a moc nesmyslů je příliš i na mě. Tím bych ale taky skončila, protože i když je to špatný film - hodně špatný film - nepovažuju ho za filmovou katastrofu století a s hláškou "sekne ti to jako Batmanovi bradavky" budete mít ve společnosti zaručený úspěch. Ovšem nesporně daleko větší hrdina než Batman je Nolan, který si po tomhle troufl na další film o nočním ochránci Gothamu - a uspěl. ()

EdaS

Po letech mě to bavilo kupodivu víc než uječený Batman navždy. A je to opravdu tak debilní, až je to sranda... ()

xxmartinxx

Pokud to bylo natočené tak neskonale vtipně schválně, je to výkon hodný Oscara. Pokud ne, je to nebezpečné, smutné a odpudivé. A my přece víme, jak to bylo, no ne? ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher

23.06.2020

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

25.02.2011

Přípravy na návrat nejslavnějších superhrdinů jsou v plném proudu. Zack Snyder chce do nové verze Supermana (v hlavní roli Henry Cavill) stůj co stůj obsadit Kevina Costnera. Ten už pěkných pár let… (více)