Batman a Robin

Batman a Robin

Akční / Krimi / Fantasy

USA / Velká Británie, 1997, 125 min

• Djkoma

Kdo by čekal, že film s takovým obsazením, s jménem Batman a s velmi dobrým rozpočtem bude tak neonová plastová nud? Já tedy ne, ale Joel Schumacher předvedl, jak zabít jednu velkou comicsovou ikonu. Arnold Schwarzenegger je vždy v mých očích skvělý, ale trochu to scénáristé přehnali s jeho comicsovostí. George Clooney je možná "nejhezčí a nejelegantnější" Batman, ale je to ten pravý Batman? osobně pochybuji, protože Batman nemá být jen model, na který letí ženy (na to má peníze). Další herci jako Uma Thurman a Alicia Silverstone ani nepotřebují komentář, protože ve svých postavách to aspoň zkusili, ale prostor opravdu neměli velký. Tam kde měl Burton vlastní rozum a cit pro stylovost, má Schumacher je slova" více plastu, více neonů, více barev...". Přesto si nemyslím, že si tento film zaslouží nejen šedé pásmo, ale i 29%, protože tak jako tak to furt funguje jako dobrá komedie:)(12.6.2004)

"UDĚLÁM Z TEBE KOMPOST." Stejná fraška se zuřivě přehrávajícími herci, okázale blbými hláškami a krásně komiksovými akčními scénami (honička po obří soše, boj o teleskop) jako BATMAN NAVŽDY. Komu se už minule nelíbil neonový vizuál, toho definitivně dorazí Arnoldovy ve tmě světélkující zuby. Clooney je v roli Bruce Waynea totálně bezradný, ale záporácké duo je tentokrát o poznání zábavnější (Umu Thurman nemusím, ale tady je božská) a jako třešnička na dortu sladká Alicia Silverstone. Ke štěstí mi chybí jen polibek mezi Poison Ivy a Batgirl.(9.1.2003)

• Radek99

Nechtěná parodie.(23.3.2012)

• Dudek

Tak teprvne na potřetí jsem schopen napsat komentář k tomuto vydařenému filmu. Nejdříve jsem se potřeboval přesvědčit, zda je tento Batmanovský díl myšlen opravdu vážně, nebo zda se jedná jen o žertovný kousek Joela Schumachera. Závěr je přesně takový, jako každý očekával. Schumacher to myslel opravdu vážně, jen se vydal špatnou cestou. Nejdříve se rozhodl změnit Gotham v nějaké šilené moderní město, poté přidal Batmanovi bradavky a parádní pomocnici Batgirl a nakonec vytvořil tři záporáky, kteří v sobě sice skrývají obrovský potenciál, ale zároveň se scénáristovi podařilo z nich udělat tři naprosto zbytečné postavy. Všechno špatně, po temných děsivých uličkách města jakoby se slehla zem, zbyly jen náznaky, a ještě k tomu malé, stejně tak to dopadlo s charaktery hrdinů; o hereckých výkonech ani nemluvím. Ještě že se Nolan rozhodl jít novou cestou, i když jeho odklon od Burtona se mi také nelíbí.(7.8.2006)

• Morien

Árny je Árny. Já tedy fandím vždycky záporákům, ale v momentě, kdy je za Batmana dosazen Clooney, mě happy end vyloženě hněte. Uma je taky celkem roztomilá, ale celé je to... metrosexuální? Metro mám ráda, sexuály ne.(18.11.2006)