Batman a Robin

Batman a Robin

Akční / Krimi / Fantasy

USA / Velká Británie, 1997, 125 min

• Gemini

Ach jo, tady zjevně někdo nepochopil, že už to stačilo.....teda ono to stačilo i před Batman Forever, který už s comicsovým noir kouzlem prvních dvou Batmanů neměl společného takřka nic kromě trademarku:)....a ono je to i se svojí kýčovitou barevností zase zpátky, ten Schumacher je snad nepoučitelnej!!!! Snaží se uchopit legendu vlastním způsobem, ale výsledek je, mírně řečeno, ale co, řekněme si to na plnou hubu, k zblití....a nezachrání to ani superhvězdy...jediné opravdové klady tak představují holčičkovitost Aliciy Silverstone a s gustem sehraná "nerdy" aktivistka Uma Thurman. 40%, a to jen když mám lepší náladu.(20.2.2003)

• Skejpr

Přeplácané. Toto slovo vystihuje vše. Barevná kompozice trhá oči, střihač si někdy mohl vzít dovolenou, v postavách je binec, a kolikrát není vidět, koho vlastně sledujeme (závod na motorkách), linie s Alfrédem zbytečná, spousta nedotažeností i evidentních kravin (to, že živá tkáň při zmrznutí nenávratně popraská už ani neřeším). Potěší lepší hudba než ve trojce, kvalitní triky (i když opět použité úplně zbytečně, kdyby tam nebyly scény, ve kterých se používaly, bylo by to lepší), jednoznačně herci, Clooney, byť jako Bruce Wayne nepoužitelný, se snaží, Chris O'Donnel taky ujde, Uma Thurman je výborná, Schwarzenegger je vůbec nejlepší ze všech (a daboval ho Soukup - už potřetí v Batmanovské sérii daboval záporáka Soukup), akorát ta Alicia Silverstoneová je nemastná neslaná... Scénář místy úplně debilní ("Ahoj..já sem Batman!"), místy vcelku vtipný ("Naval sem ten diamant, kytko, nebo si tě utrhnu!" ) ve výsledku naprosto tupý film, který sice vypadá, jako by vznikl podle comicsu, ale určitě ne podle comicsu, zvaného Batman. Jako bláznivá komedie ovšem výborné :)(6.8.2006)

• Faidra

Tentokrát to nebohý netopýr napálil přímo hlavou do zdi. Někdo z řad záhadologů by se měl vykašlat na yettiho, lochnesku a tunguzský meteorit a začít konečně zkoumat, jak je možné, že režisér napínavých dramat jako Tábor tygrů a Volný pád, nápaditých thrillerů typu Telefonní budky nebo 8 MM nebo aspoň pestré muzikálové romance Fantoma opery je ve slabších chvílích schopný se podepsat pod nepovedenou citovou ždímačku Zemřít mladý nebo spojku, která je víc přišlápnutá než česká. Ovšem to je pořád sranda proti tomu, co se mu podařilo udělat z mé jediné oblíbené komiksové postavy. Ne že bych nebyla ochotná i v případě hrdiny s netopýří maskou přimhouřit oko a prostě se bavit, jenže to jsem přimhouřila už u předchozího Schumacherova pokusu o Batmanova dobrodružství a na rovinu, tady bych musela pevně zavřít i svoje vnitřní oko, protože co je moc, to je příliš, a moc postav, moc přeplácanosti, moc nevkusu a moc nesmyslů je příliš i na mě. Tím bych ale taky skončila, protože i když je to špatný film - hodně špatný film - nepovažuju ho za filmovou katastrofu století a s hláškou "sekne ti to jako Batmanovi bradavky" budete mít ve společnosti zaručený úspěch. Ovšem nesporně daleko větší hrdina než Batman je Nolan, který si po tomhle troufl na další film o nočním ochránci Gothamu - a uspěl.(25.9.2008)

• mandes

rozpočet : $125 million tržby celosvetovo : $238,207,122(9.1.2007)

• BadoXXII

Robin: Takže jsme se zamilovali do zloducha?...Batman: Zlá možná je, ale duch rozhodně ne.......No proste sračka, čo o tom viac písať, že?(1.12.2007)