• Kordus

Kvůli školní studii jsem se na tuhle hrůzu odhodlal podruhé podívat a musím změnit názor. Původně jsem filmu dával jednu hvězdičku, protože v mých 14 letech mi některé scény přišly celkem zábavné, ale teď už je to čistý odpad. Je to hodně špatné, což by zase tak nevadilo, kdyby ruku v ruce nešla i nuda.(18.10.2004)

• xxmartinxx

Pokud to bylo natočené tak neskonale vtipně schválně, je to výkon hodný Oscara. Pokud ne, je to nebezpečné, smutné a odpudivé. A my přece víme, jak to bylo, no ne?(2.9.2008)

• Faidra

Tentokrát to nebohý netopýr napálil přímo hlavou do zdi. Někdo z řad záhadologů by se měl vykašlat na yettiho, lochnesku a tunguzský meteorit a začít konečně zkoumat, jak je možné, že režisér napínavých dramat jako Tábor tygrů a Volný pád, nápaditých thrillerů typu Telefonní budky nebo 8 MM nebo aspoň pestré muzikálové romance Fantoma opery je ve slabších chvílích schopný se podepsat pod nepovedenou citovou ždímačku Zemřít mladý nebo spojku, která je víc přišlápnutá než česká. Ovšem to je pořád sranda proti tomu, co se mu podařilo udělat z mé jediné oblíbené komiksové postavy. Ne že bych nebyla ochotná i v případě hrdiny s netopýří maskou přimhouřit oko a prostě se bavit, jenže to jsem přimhouřila už u předchozího Schumacherova pokusu o Batmanova dobrodružství a na rovinu, tady bych musela pevně zavřít i svoje vnitřní oko, protože co je moc, to je příliš, a moc postav, moc přeplácanosti, moc nevkusu a moc nesmyslů je příliš i na mě. Tím bych ale taky skončila, protože i když je to špatný film - hodně špatný film - nepovažuju ho za filmovou katastrofu století a s hláškou "sekne ti to jako Batmanovi bradavky" budete mít ve společnosti zaručený úspěch. Ovšem nesporně daleko větší hrdina než Batman je Nolan, který si po tomhle troufl na další film o nočním ochránci Gothamu - a uspěl.(25.9.2008)

• Psema

Shit, shit, shit. Jestliže předchozí díl měl aspoň trochu rozumu a slušný scénář, tak tohle nemá ani jedno. Příběh je idiotský a vyjadřuje zřejmě scénáristovo IQ houpacího koně, jelikož takhle hloupý příběh a blbé dialogy jsem snad ještě neviděl. K tomu obsazení je taky nic moc. Clooney vypadá jak úchyl, Uma mě taky zrovna nedostává, O´Donnel hraje ještě hůř než minule a to jsem si myslel, že hůř už to ani nejde a k tomu uřvaný Arnold... Bože chraň nás před takovými filmy. Jediným světlým bodem je Alicia Silverstone, na kterou se dobře dívá a i když nechápu proč Batman dostává nové parťáky, tak ji vítám s otevřenou náručí. Stylizace je pořád stejná, neonová, akorát asi přibylo ještě více colorizace, což vytváří absolutní paskvil, kterému nedám odpad jen proto, že mám rád Batmana a chci ho před takovou potupou ušetřit. Takže moc děkuju Joeli, že si zničil skvělý komix.(17.6.2006)

• Morien

Árny je Árny. Já tedy fandím vždycky záporákům, ale v momentě, kdy je za Batmana dosazen Clooney, mě happy end vyloženě hněte. Uma je taky celkem roztomilá, ale celé je to... metrosexuální? Metro mám ráda, sexuály ne.(18.11.2006)