Batman a Robin

• USA Batman & Robin (více)

Milionář Bruce Wayne, který se skrývá pod maskou Batmana, se musí postavit vědci Victoru Friesovi, jenž se po nehodě v laboratoři změnil ve zločinného Mr. Freeze. Ten musí udržovat svou teplotu na bodu mrazu a v bizarním ledovém sídle se pokouší najít lék pro svou hibernovanou manželku. K provozu laboratoře, a zejména pak svého mrazícího brnění, potřebuje diamanty, které uloupí a ani Batman s Robinem mu v tom nedokáží zabránit. Protože jeho spotřeba diamantů je obrovská, podaří se Batmanovi vlákat ho do pasti na aukci a zajmout. K útěku mu pomůže Poison Ivy, dříve dr. Isley, která hodlá nastolit na Zemi vládu rostlin. Poison nabídne Freezemu spojenectví, nehraje s ním však čestně. Odpojila totiž od přístrojů jeho ženu a svedla to na Batmana. Mr. Freeze přísahá, že se pomstí a zmrazí svým novým vynálezem nejen Batmana, ale i celý Gotham a po něm celý svět. Pokud mu v tom chtějí Batman, Robin a jejich nová spolubojovnice Batgirl zabránit, nesmějí zaváhat ani na okamžik. (TV Nova)

Niktorius odpad!

Zatímco v předchozím Batmanovi se Schumacher (naštěstí neúspěšně) umlátit netopýřího muže potrhlostí a neonovými barvami, zde jej utápí v naprostém kýči až se chudák dusí a zakuckácvá...Ostatně tak jako diváci...Hlavní role jsou absolutně nevhodně obsazené, herci ze sebe upoceně mačkají zoufalé výkoy, scénář soutěží s režií o cenu za demenci roku a nákladná výprava smrdí papundeklem a oku tedy rozhodně nelahodí. Zkráceně: Absolutní bullshit. ()

juta

Nijak zvlášť dobrý film. O něco lepší než Batman navždy, bylo tu víc akce, která se ale zdála velmi často laciná. Ve většině případů se souboje nepovedly, nebyly nic moc, krapet odfláknuté řekl bych. Clooney do hlavní roce vůbec nepasoval, Robin byl otravný a Batgirl v podání miloučké Alicie byla taky navíc. Sice nám to tam trochu oživila, ale když vidíte tři netopýry vedle sebe, tak to už je moc. ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 1/10 Hudba 4/10 Efekty 4/10/// +závěrečné finále, výprava, Batgirl v podání Alicia Silverstone a její prozření -dialogy, toporní herci, nudné scény, jsou to trapné, strašné a nechutné omalovánky/// Tohle je nudná neonová stračka ze které je mi k zblití. Fakt jsem z toho tak nechutně otráven, že si dám od filmů na chvilku pokoj. Jestliže předešlé tři díly měli výbornou úroveň, tak tohle je úplný protiklad. Už nikdy víc. Zmrzni Fatmane./// Celkem 29%/// ()

tron

„Už viem, prečo je Superman sám.“ Keď v polovici 90. rokvo Burton sériu predal Schumacherovi (ale zostal aspoň ako producent), zmena tónu z úchylnej temnoty na rozujúchanú diskotéku sa divákom neskutočne páčila a urobili z toho hit sezóny. Nečudo, že štúdio rýchlo roztočilo kamery a do dvoch rokov sme mali  k dispozícii sequel. Ku kormidlu sa znova dostal (už odskúšaný) Schumacher, ale tentoraz už bez produkujúceho Burtona, ktorý zrejme na také blbosti nemal čas a najmä chuť. Joelovi štúdio dodalo masívny, 125-miliónový rozpočet (o 25 viac ako naposledy). Prvé, čo urobil, bolo, že sa veľmi pekne poďakoval Kilmerovi a pre-obsadil ho televíznou hviezdičkou z Pohotovosti. Pre Clooneyho bola vtedy rola Batmana niečím neskutočným, ale keď sa z filmu vykľulo to, čo sa vykľulo, opakovane sa vyjadril, že bude radšej, ak mu kariéru zničí kvalitný nezávislý film, než vysokorozpočtová sračka. Schumacher znásobil diskoštýl a tak sa na štvorku miestami už až nedá pozerať. Všetko je natoľko obrovské, rozľahlé, gigantické, hlučné a bláznivé (batkreditky!), že to prestáva plniť účel zábavnosti a stáva sa to proste len otravným. V lete 1997 Batmana a Robina síce chceli vidieť všetci, vrátane mňa. Vyrazil som naňho do kina a pamätám si, že už vo veku 16 rokov (kedy vám stačí vidieť hovadinu a ste nadšení) som bol otrávený a zhnusený. A sklamaný. Veľmi sklamaný. Nezmyselný Batman, extraotravný Robin, extraextraextra otravná Batgirl (čo to boli za časy, keď sa mohla hviezdou stať Alicia Silverstone?) a z kultových postáv, ako sú Alfréd a Gordon, sa stali trápne komické postavičky. Pat Hingle a Michael Gough si takúto brutálnu rozlúčku so sériou (a vlastne aj svojimi kariérami, obaja zomreli pár rokov potom) nezaslúžili. Clooney si potom nedával servítky pred ústa a na rovinu vyhlásil, že zrejme práve zabili Batmana. Mal pravdu. Všetci boli výsledkom úspešne zhrození a znechutení, vrátane štúdia. Tomu by boli ukradnuté príšerné recenzie, hrozné kritiky a zlosť komiksových fanúšikov, keby... keby film dobre zarobil. Lenže, i vzhľadom na premrštený rozpočet, nezarobil. A tak milovaného Batmana radšej na najbližších 8 (!) rokov zavrelo do trezoru a potom najalo Nolana na reboot. Našli by sa v tomto pekle plusy? Prekvapivo našli. Napr. parádny skleník Poison Ivy a i samotná Poison Ivy je v magickom podaní Umy Thurman. Absurdným spôsobom baví Schwarzenegger, ktorý je v úlohe nešťastne zamilovaného Mr. Freezea taký strašný, že to postavu na najbližšie desaťročia zabilo a odvtedy sme ju na plátne nevideli. Sám Arnold ale mohol byť so sebou spokojný, za túto blbú rolu dostal rekordných 25 miliónov. Čo len dokazuje, ako ostatne celý tento nešťastný film, že štúdiá v 90-tych rokoch vôbec nevedeli, čo od radosti z toľkých peňazí a tak začali navyšovať rozpočty do kurióznych (a hlavne zbytočných) výšin. Dokonca i Clooney, ktorý by takú rolu zrejme hral aj zadarmo, len aby sa dostal do širšieho diváckeho povedomia (čo nemyslím nijako zle), dostal parádnych 10 miliónov, čo nebolo málo, keď uvážime, že v tom období mal za sebou síce hit Pohotovosť, ale ako filmový herec ešte iba nesmelo začínal. Rok 1997 bol plný očakávaných, vysokorozpočtových pokračovaní, ale fakt neviem, či ma viac sklamalo toto alebo dvojky Nebezpečná rýchlosti Jurského parku. To, že tunajšie postavy Bane a Batgirl nemajú absolútne nič spoločné so svojimi komiksovými predlohami je napokon ešte ten najmenší problém. () (méně) (více)

Big Bear

Další escort mission, plním slib a koukám s drobotí na další díly. A kupodivu a je to zvláštní když čtu zdejší hodnocení, tohle mně docela bavilo. jednak se tam docela slušně hlásí a i celkem vtipně jako třeba když Mr. Freeze někoho zmrazí a procedí ,,potřeboval zchladit''. Jen mi tam nějak neseděl Robin a pak taky Batgirl. Ta skupinka okřídlených myší se začíná nějak nebezpečně množit. Efekty docela taky zajímavé a jako třešnička Uma se svým afrodiziakálním pylem a proklatě dlouhýma nohama. Když už tento typ pohádek, tak proč ne zrovna takhle. Dávám standardně za 3 diamanty. * * * ()

• Natáčelo se od 12. září 1996 do 27. ledna 1997 v Kalifornii, Vermontu, Texasu, Kanadě a ve Vídni. (Varan)
  • V léčebně Arkham je možné v jednom záběru vidět oblek dvou postav z předchozího dílu: Hádankáře (Jim Carrey) a Dvě tváře (Tommy Lee Jones). Dvě tváře ovšem v Arkhamu vězněn nebyl, jelikož jej Batman (Val Kilmer) zabil. (Pepy)
  • Neúspěch tohoto filmu výrazně přispěl k tomu, že se studio Warner Bros. rozhodlo nenatočit plánovaný projekt Tima Burtona "Superman Lives". (NIRO)

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher

23.06.2020

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

25.02.2011

Přípravy na návrat nejslavnějších superhrdinů jsou v plném proudu. Zack Snyder chce do nové verze Supermana (v hlavní roli Henry Cavill) stůj co stůj obsadit Kevina Costnera. Ten už pěkných pár let… (více)