Nebezpečný klient

The Client

Klient

Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 1994, 116 min

výborná prvá polovica ale čím ďalej je to ťažkopádnejšie.našťastie mnoho zachraňujú skvelý herci(16.4.2004)

Jeden z thrillerů podle předlohy Johna Grishama. Je to napínavá podívaná, ale z "grishamovek" skoro nejslabší (až na Perníkového dědka).(25.7.2002)

Nebezpečný klient patří k filmům, které mám moc ráda, a když jej dávají v TV, musím ho vidět:) Výborné obsazení hlavních rolí i vedlejších rolí gangsterů. Barry "Břitva" je fakt drsný:) Brad Renfro coby Mark Sway je ve své debutující roli skvělý a vypadá strašně sexy:) Mary-Louise Parker je zajímavá herečka, Susan Sarandon a její Reggie Love je správná a ostrá dáma a "Reverend" Foltrigg v podání Tommy Leeho Jonese si zase myslí, že to má všechno na háku. Scénář nabídne i spoustu vtipných hlášek, slovních přestřelek a vychytaných proslovů. Potěšila debata o Led Zeppelin nebo Elvis Pezley. Snímek se mi snad líbil ještě více díky excelentnímu dabingu, ovšem pouze ve verzi pro Českou televizi, ta druhá stojí za houby:) "Kolik případů jste vyhrála?" - "Víc, než jsem prohrála." - "Kolik se Vám platí?" - "Kolik máš?", "Chybí Vám?" - "Tak moc, že na ně nesmím ani pomyslet."(6.4.2009)

V case premiery, ked bezal tento thriller v kinach sa mi velmi pacil, dnes tu vsak vidim male chybycky v scenari, ale aj to sa da odpustit, pretoze stale ma ten film bavi. Dakovat mozem nielen reziserovi Schumacherovi, ale aj skvelym hercom Tommymu Lee Jonesovi alebo aj Susan Sarandon, ktora bola nominovana na Oscara za hlavnu ulohu, ale Oscara si v roku 1995 prevzala Jessica Lange za ulohu vo filme OPERACE "BLUE SKY" (1994). Susan Sarandon ale nemusela byt smutna, pretoze o rok neskor si predsa len Oscara prevzala a to za hlavnu ulohu vo filme MRTVY MUZ PRICHAZI (1995), ktory reziroval jej manzel Tim Robbins... 16.10.2009 _______ Susan Sarandon - (Regina "Reggie" Love) +++ Tommy Lee Jones - (Roy Foltrigg) +++ Brad Renfro - (Mark Sway) +++ Mary-Louise Parker - (Dianne Sway) +++ Anthony LaPaglia - (Barry Muldano) +++ J.T. Walsh - (Jason McThune) +++ Anthony Edwards - (Clint Von Hooser) +++ Will Patton - (Seržant Hardy) +++ William H. Macy - (Dr. Greenway) +++ Produkcia: Arnon Milchan +++ Hudba: Howard Shore +++(16.10.2009)

Oscar 1 nominace: Herečka HR - Susan Sarandon(18.3.2004)