Nebezpečný klient

Klient

Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 1994, 116 min

• gouryella

Neuveritelne nudny thriller se sice vybornou hereckou ucasti, ale ta nicmene pusobi stejne nudne jako film - hlavne v pripade Sarandon velke zklamani.(4.8.2002)

• tron

Zopár sfilmovaných právnických trilerov od Johna Grishama mám rád (KEDY ZABIŤ), no spravidla skončia ako KLIENT: skúsený režisér a bombastické herecké obsadenie sú zarážajúco nevyužití, scenár zbytočne komplikovaný a celé je to chladné ako januárové ráno.(26.10.2004)

Tak především tady začínal ve 12 letech výborný mladý herec Brad Renfro (Nadaný žák). Zajímavou roli tu má Tommy Lee Jones (skvělá je scéna u soudu) a Susan Sarandon za svůj výkon byla nominována na Oscara a dostala cenu BAFTA. Vůbec nemyslím, že by šlo o špatný film - napínavé scény působí napínavě, dojímací scény dojímavě a je tu i trocha humoru. Slušné řemeslo.(27.7.2003)

Film na jedno zhlédnutí. V podstatě je to děsná blbost, která má spád, ale nic nového nepřináší, jasný průměr. Tommy Lee Jones hraje s přehledem, Susan Sarandon si nominaci na Oscara asi zasloužila, i když nějak zvlášť neexceluje. Renfro má bohužel ksichtík grázla, takže mu je těžko věřit tahle role. Ale špatně nehrál. Schumacher tady dokázal, že když má moc peněz, neni to moc dobré. Neni to průšvih jako jeho Batmani, ale k jeho nejlepším filmům to má hodně daleko, také díky dost hloupému scénáři. Ale na televizní pokoukání to stačí.(5.4.2009)

Mně se tento film celkem líbil, hlavně herecké výkony Susan Sarandon a Brada Renfra. Je tu sice jedna nebo dvě nudnější scény, ale jinak hodnotím celkem kladně.(14.6.2003)

• - V dobe natáčania bol Brad Renfro zapojený do projektu DARE (vzdelávací projekt proti drogám a alkoholu). Paradoxom je, že Renfro bol potom niekoľkokrát pred svojou smrťou zatknutý a odsúdený za držanie drog. (m.a.t.o.)

• - V tomto filmu debutoval Brad Renfro. (Pumiiix)

• - Dávkovač cukríkov PEZ v podobe Elvisa Presleyho bol oddelením rekvizít navrhnutý špeciálne pre film. (m.a.t.o.)