Nebezpečný klient

The Client

Klient

Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 1994, 116 min

Poměrně vydařený thriller... 3,5*.(22.7.2009)

Ani dobré, ani špatné.Prostě obyč thriller...Schumacher už natočil mnohem lepší kousky a tohle byla spíše jedna z jeho bokovek, kterými si chtěl asi spíše přividělat na další hulení...Jeho Čas zabíjet je lepší!(25.9.2002)

O Joelu Schumacherovi se říká, že pokud má malý rozpočet, dokáže natočit povedený film. Nebezpečný klient sem patří, navíc má skvělé herce, především Brada Renfra, který v následujících letech dokázal předvést nevídané. Velká škoda jeho smrti.(26.1.2010)

Štandardná rutina, ktorá sa z misiek váh nepriklonila na stranu stereotypu, ale za podpory skvelo hrajúcich hercov (Toomyho rola v úzadí ma trošku frustrovala), veľmi sľubne spracovaného námetu, svižnej réžie a thrillerovej zložky, mi ponúkla veľmi kvalitný zážitok. 70%.(6.3.2006)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $117,615,211(24.4.2007)

• - V dobe natáčania bol Brad Renfro zapojený do projektu DARE (vzdelávací projekt proti drogám a alkoholu). Paradoxom je, že Renfro bol potom niekoľkokrát pred svojou smrťou zatknutý a odsúdený za držanie drog. (m.a.t.o.)

• - Dianne Sway (Mary-Louise Parker) ve filmu uvedla, že jí je 27 let. Její představitelce přitom bylo přesně 30 let. (KajusaK)

• - Dávkovač cukríkov PEZ v podobe Elvisa Presleyho bol oddelením rekvizít navrhnutý špeciálne pre film. (m.a.t.o.)