• ripo

Dať si za úlohu sfilmovať Starý zákon je vždy silná káva pre každého. Divák musí rátať, že s každými desiatimi minútami prichádza k posunu o cca 20 rokov... Ničím nepresvedčilo ale ani nesklamalo .....(24.12.2003)

Velmi působivá a rozsáhlá ukázka Starého zákona. Na televizní film mnoho kvalitních digitálních efektů, které, jak někdo podotkl v komentáři tuším k Jurskému parku, nejsou cílem, ale pouze prostředkem. K tomu výborná výprava. Je toho tam zkrátka hodně a já mám tento film opravdu rád. Na počátku počítám spolu s Merlinem k tomu nejlepšímu, co Hallmark vytvořil. Chyby se najdou, ale pro jednou je prominu.(14.2.2006)

• k212

Určitě je to velmi poučné pro lidi, co nemají moc ponětí, co se děje v prvních dvou knihách Starého zákona. Ale po stránce filmařské je to velmi slaboučké, samozřejmě i po stránce herecké, vždyť nikdo se tam neohřeje víc než deset minut, na to, aby ukázal nějakou zajímavou kreaci. Všechno je podřízeno ději a židovsko-křesťanským myšlenkám. No prostě takový ten předražený televizní film z produkce Hallmark, naštěstí není zcela zbytečný, protože supluje povinnou četbu.(29.3.2005)

Film, který má znázornit biblické příběhy, je pro tvůrce vždy velmi náročný. Obdivovala jsem, jak to réžie dobře zkloubila a též fakt, že do této náročné práce přijalo nespočet vynikajících herců angažma. Je vidět, že bible zasáhne svým obsahem každého člověka, ať je jakéhokoliv vyznání. Film si zaslouží bez mrknutí oka 4*.(6.5.2011)

Asi najlepšia ucelená predstava Starého zákona, s celkom podarenými digitálnymi efektami, a to aj napriek tomu, že ide o televízny film. Páčila si mi hlavne Jozefova dejová linka. K tomu výborná výprava, réžia a herecké výkony, takže u mňa spokojnosť. 75/100(5.12.2013)