Volný pád

Chute libre

Voľný pád

Drama / Krimi / Psychologický / Thriller

USA / Francie / Velká Británie, 1993, 113 min

Psycho Thriller jako Kráva!. Takhle vypadá Daglés když dostane Amok.. Já se bavil Výtečně.. Škoda, že to nebylo Akčnější a brutálnější, ale Když vidím ten Rok.. Tak sakra nemůžu nic skvělého Chtít!! :D(20.7.2012)

Dokonalé a strhující drama s excelujícím Michaelem Douglasem v hlavní roli o tom, že když už vám něco, nebo všechno začne dost přerůstat přes hlavu, události se na Vás navalí, agrese a hněv stoupá, může to vyústit ve spoušť s nedozírnými následky. Celkový dojem z filmu mi ovšem kazí pár, typicky amerických klišé, objevujících se v mnoha filmech podobného žánru. "Ne, já nejsem nemocný. Tohle město je nemocné..."(5.2.2008)

rozpočet : ? tržby americke : $40,903,593(5.1.2007)

A je to tady. "Dostal bych tě," sípá Michael Douglas a Robert Duvall si otře vodu z tváře. D-Fens, bojovník za práva obyčejných, ekonomicky nehodnotných občanů v (donkichotském?) boji za lepší svět. Doporučuje 6 z 5 nasraných. "Jdu domů." - "Netrefil ses.":))) - "A teď tady asi umřete v tý svý blbý čapce. Jakej je to pocit?" P.S. Tenhle film si pouštim pravidelně každej silvestr, když přiblblé televizní veselí dosahuje vrcholu.(13.4.2006)

Vyborna studie zkratoviteho chovani cloveka, ktery ma uz vseho po krk o rozhodne se jednat jak on uzna za vhodne, bez ohledu na pravidla a zakony. Neskutecne precizni vykon Michaela Douglase.(4.8.2002)

• - Chlapík, který vyřvává před bankou má na sobě na chlup stejné oblečení jako D-Fens. (don corleone)

• - V úvodním záběru, kdy se kamera pohybuje okolo aut, lze v odrazu jednoho z nich spatřit kamerový jeřáb. (imagoo)

• - Kapela Iron Maiden byla filmem natolik ovlivněna, že stvořila píseň „Man on the Edge“. (Fenk)