poster

Volný pád

 • USA

  Falling Down

 • Francie

  Chute libre

 • Slovensko

  Voľný pád

Drama / Thriller / Krimi / Psychologický

USA / Francie / Velká Británie, 1993, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  *****

  Geniální film, dodnes špička "fuck the society" žánru. Kolony, flákači, davy, zbraně, prodavači, boháči, ..... NASRAT! Michael Douglas hraje chlápka, kterému už z toho všeho začne hrabat, respektive mu rovnou přeskočí. Od začátku do konce film se spoustou nezapomenutelných scén, výborným Douglasem, ale i záživným paralelním příběhem druhé postavy - policajta v podání Roberta Duvalla. Vedlejší postavy taky super, například náckovský prodavač v armádní výprodeji je úplně dokonalej. Brrr.... znáte ten pocit kdy vás už všechno kolem sere? I'm the bad guy?(24.12.2007)

 • Lima
  ****

  První dvě třetiny má Volný pád potenciál být vynikající satirou na společenské poměry. V poslední třetině ale Schumacher vykresluje Douglase jako psychopata a tím vlastně shazuje původní záměr. Samotný konec je jenom blbé klišé, které si tento film nezasloužil. Škoda, jinak by to bylo za pět.(13.4.2003)

 • flanker.27
  *****

  A je to tady. "Dostal bych tě," sípá Michael Douglas a Robert Duvall si otře vodu z tváře. D-Fens, bojovník za práva obyčejných, ekonomicky nehodnotných občanů v (donkichotském?) boji za lepší svět. Doporučuje 6 z 5 nasraných. "Jdu domů." - "Netrefil ses.":))) - "A teď tady asi umřete v tý svý blbý čapce. Jakej je to pocit?" P.S. Tenhle film si pouštim pravidelně každej silvestr, když přiblblé televizní veselí dosahuje vrcholu.(13.4.2006)

 • Tom Hardy
  *****

  Konečně si nepřipadám jako takovej magor, když mám chuť v zácpě vyskočit z auta a rozbít někomu pořádně hubu...(26.8.2002)

 • Arx
  *****

  Psychopatická role, kterou by jiný herec nezahrál tak excelentně jako Michael Douglas. Napínavý thriller ve kterém sledujeme vývoj postavy v dnešním prostředí.(23.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace