poster

Volný pád

 • USA

  Falling Down

 • Francie

  Chute libre

 • Slovensko

  Voľný pád

Drama / Thriller / Krimi / Psychologický

USA / Francie / Velká Británie, 1993, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • CheGuevara
  *****

  Volný pád diváka strhne s sebou a nemůže to dopadnou jinak, než že si divák emociálně pěkně naryje. Vskutku brilantní psychologické drama, jenž nese na svých bedrech Michael Douglas.(21.10.2006)

 • charlosina
  ****

  Brilantní zobrazení pulzující deprese v podání Michaela Douglese. William Foster vlivem okolností vyleze ze svého skleníku a nátlak tíživého ovzduší poněkud nevydýchá... a tak se vypořádá se současným stavem po svém. Joel Schumacher kritizuje nejen společnost, ale i soudobý uspěchaný trend a necitlivé prostředí, v němž člověk nemá čas ventilovat své emoce a kde je všechno "běžně" dovoleno. Výborná podívaná, která ve mě vyvolala pohoršení, soucit i smích. Zajímavé...(25.7.2008)

 • Tosim
  ***

  Tomhule filmu jsem se dlouho programově vyhýbal a teď vím vlastně proč. Protože mi zkrátka onen moment, po kterém se Michael Douglas vydá na svou smrtonosnou pouť městem, nepřijde moc věrohodný. Automobilová zácpa, jistě, pak pár křičících dětí a otravná moucha, ale IMHO je celá zápletka jaksi bachrlatá. O to víc mě z hlediska příběhu potěšilo vyprávění o "takovém obyčejném" poldovi v podání Roberta Duvalla, který má nakonec se zabijákem nejvíc práce. Nicméně jeho civilní projev a nejlepší scéna ze snímku (děti radí, jak mířit a vystřelit) bohužel nemohla vytáhnout mé hodnocení výš...(31.3.2003)

 • Radyo
  ****

  Michael Douglas sehrál svou roli dostatečně věrohodně na to, abych mu i já uvěřil, že se tahle situace může skutečně stát. Tohle se Joelu Schumacherovi opravdu povedlo.(5.8.2002)

 • Matty
  ****

  Působivé zachycení psychického rozkladu člověka, kterému "přeteče kýbl". 80% Zajímavé komentáře: Melies, choze, Angerr, JohnnyD, liborek_, slasher, Bobek15(17.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace