Hráči se smrtí

• slovenský

Hráči so smrťou

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 1990, 115 min

Atraktivní téma, solidně postavený námět o pětici mediků-nekronautů, nedotažený scénář, fajn obsazení a zručná režie, která z toho dělá gotickou výpravou, videoklipovým svícením a mrazivou hudbou pěkně atmosférický kousek. Flashbacky Kiefera a Julie jsou správně hororové (z toho malýho spratka jsem býval dosranej slušně), Baconův se duplikuje s Kieferovým a Baldwinův není hororový vůbec. Z nostalgie hvězdu navrch. Schumacher by měl každopádně častěji točšit horory.(3.6.2015)

"Nehodlám umírat. Zaklepu na smrt, dostanu odpověď." Na téma klinické smrti jsem velkým odborníkem, neboť klinicky umírám každý měsíc a občas zemřu i opravdově. Přesto se mi nikdy před očima nepromítl celý můj život, nikdy jsem neviděl světlo na konci tunelu a dokonce tam nestojí ani ten tunel. Jsou tam jen hříchy minulosti a kdyby se mě na to experimentující medici zeptali, tak bych jim to za dva klystýry řekl. Jenže oni se nezeptali, takže jsem si s nimi mohl užít to odcházení a vracení do života, občas nechat vstát nějaký ten chloupek na zádech a dumat o tom, jestli mi má nesmrtelnost nebrání v nějakém adrenalinovém zážitku.(6.1.2017)

Pomerne originálny, skvele obsadený a zahraný, napínavý a miestami aj veľmi sugestívny horor o tom, že s niektorými vecami nie je radno sa zahrávať, a so smrťou už vôbec nie. Hlavným ťahákom bola pre mňa ososbne dvojica Sutherland - Bacon, a trio Roberts, Baldwin a Platt bolo len čerešničkou na torte.(23.7.2013)

rozpočet : ? tržby americke : $61,489,265(10.12.2006)

Rozpočet $26miliónovTržby USA $61,489,265Tržby Celosvetovo $-/75%/(18.7.2005)

• - Dave Stewart so skupinou Spiritual Cowboys použil vo svojom videoklipe "Party Town" zábery z filmu, zmienenú skladbu môžeme taktiež počuť aj vo filme. (Raccoon.city)

• - Film bol v roku 1991 nominovaný na cenu Oscara za špeciálne efekty a tiež na ocenenie najlepší sci-fi film od akadémie sci-fi, fantasy a hororových filmov Saturn Award. Na túto cenu tiež bola nominovaná Julia Roberts ako najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe. (Raccoon.city)

• - Val Kilmer odmietol stvárniť hlavnú úlohu Nelsona Wrighta (Kiefer Sutherland) a do úlohy Rachel (Julia Roberts) bola zvažovaná Nicole Kidman. (Raccoon.city)