Hráči se smrtí

• slovenský

Hráči so smrťou

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 1990, 115 min

No kdyz jsem to kdysi videl, tak sem se u toho celkem bal, ale kdyz jsem to ted videl znova, tak uz ne, ale atmosferu to melo slusnou. Pribeh mi prisel celkem originalni i slusne zpracovanej a sviznej, herecky vykony hodne dobry, videt nektere herce, jeste nez se stali hvezdami, je fajn, ale precejen tomu neco chybi. Trosku me nastvalo, ze se William Baldwin neomluvil jako ostatni, mohla bejt docela sranda, kdyby voblejzal vsechny jeho zensky. Posmrtny zivoty byli zpracovany celkem dobre, ale urcite to slo nejak lip a vic originalnejc. Hudba Jamese Newtona Howarda byla celkem solidni a dokazala vyvolat tu spravnou atmosferu. Celkove z tohohle tematu moh ale Schumacher vytezit vic, protoze ze zacatku kdy to je celkem solidne rozjety se pak stanou takovy ctyri samostatny pribehy, kdy se kazdej vyrovnava se svym hrichem, a taky to mohlo bejt lip zakonceny, nez tim, ze vsichni prezijou a vsichni si odpusti.(7.5.2005)

Po technické stránce se to tehdy muselo v kinosále líbit. Atraktivní námět a solidní režijní vedení, navrch nastupující herecké hvězdy té doby. Jak to asi vypadá na druhé straně? Mladí studenti medicíny si vezmou do hlavy, že to zjistí. Klinická smrt a posmrtný život jsou v podání Joela Schumachera poměrně zajímavé, prostředí odlehlého křídla univerzity má také svou atmosféru a samotné téma se pitvá, no, prostě povrchně po americku. Výsledek netepe vlastním životem, chybí mu skutečné emoce, osobnější fantazie i vnitřní náboj. A ty tři hvězdy mu prostě sluší víc než čtyři.(15.4.2016)

"Nehodlám umírat. Zaklepu na smrt, dostanu odpověď." Na téma klinické smrti jsem velkým odborníkem, neboť klinicky umírám každý měsíc a občas zemřu i opravdově. Přesto se mi nikdy před očima nepromítl celý můj život, nikdy jsem neviděl světlo na konci tunelu a dokonce tam nestojí ani ten tunel. Jsou tam jen hříchy minulosti a kdyby se mě na to experimentující medici zeptali, tak bych jim to za dva klystýry řekl. Jenže oni se nezeptali, takže jsem si s nimi mohl užít to odcházení a vracení do života, občas nechat vstát nějaký ten chloupek na zádech a dumat o tom, jestli mi má nesmrtelnost nebrání v nějakém adrenalinovém zážitku.(6.1.2017)

Na tento film mam zaujimavu spomienku i kvoli tomu, ze som povodne prisiel do kina na komediu PROMIN, JSI ZENATY (1992) so Stevom Martinom a s Goldie Hawn, ale kedze film neprisiel, tak tam hodili nieco starsie a to prave tento film. Mal som vtedy 13 rokov, takze ma ten film velmi lahko vtiahol do deja tak, ze ked som na konci filmu vysiel z kina, nemal som slov, tak som bol nadseny a jedina myslienka, ktora mi behala v hlave bola ta, aby som tento videl znovu. V podstate i vdaka tomuto filmu som spoznal mnohych hercov, ako Kiefera Sutherlanda a dalsich, jedine Juliu Roberts som uz poznal z inych filmov, ale v tejto ulohe sa mi velmi pacila. Hudba Jamesa Newtona Howarda bola skvela, striedal tam vsetko mozne podla toho, ktory z tych studentov co prezival, alebo co sa tam zrovna dialo. Myslienka a vobec tuzba cloveka zistit, co sa deje pocas klinickej smrti, ked srdce nebucha a nakoniec i co sa deje po tom, ked studenti toho cloveka prebudia k zivotu bola velmi zaujimava a teda aj to, ake nasledky to moze mat. Ja osobne by som dal trosku iny zaver a mozno by som dal dnes 80%, ale na ten pocit z prveho sledovania tohto filmu na velkom platne v roku 1992 nikdy nezabudnem a preto som sa rozhodol nechat plne hodnotenie. Prekvapilo ma aj to, ze producentom filmu je Michael Douglas. ________ Kiefer Sutherland - (Nelson) +++ Julia Roberts - (Rachel Mannus) +++ Kevin Bacon - (David Labraccio) +++ William Baldwin - (Joe Hurley) +++ Oliver Platt - (Randy Steckle) +++ Kimberly Scott - (Winnie Hicks) +++ Joshua Rudoy - (Billy Mahoney) +++ Produkcia: Michael Douglas, Scott Rudin +++(16.6.2012)

Příjemná lekačka Joela Schumachera.Sice to není Volný pád ale zase to není Batman a Robin.Je to něco mezi,jen je škoda že se nedostalo na noční můry Olivera Platta,což je docela škoda.(6.8.2003)

• - Film bol v roku 1991 nominovaný na cenu Oscara za špeciálne efekty a tiež na ocenenie najlepší sci-fi film od akadémie sci-fi, fantasy a hororových filmov Saturn Award. Na túto cenu tiež bola nominovaná Julia Roberts ako najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe. (Raccoon.city)

• - Dave Stewart so skupinou Spiritual Cowboys použil vo svojom videoklipe "Party Town" zábery z filmu, zmienenú skladbu môžeme taktiež počuť aj vo filme. (Raccoon.city)

• - Val Kilmer odmietol stvárniť hlavnú úlohu Nelsona Wrighta (Kiefer Sutherland) a do úlohy Rachel (Julia Roberts) bola zvažovaná Nicole Kidman. (Raccoon.city)