Hráči se smrtí

• slovenský

Hráči so smrťou

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 1990, 115 min

Film jsem viděl i jako menší kluk, čemuž bude odpovídat i mé hodnocení. Nyní by to byl čistý průměr, ale kdysi bych tomuto snímku dal maximum. :) A protože toho malého kluka ve mě nechci zadupat do země, dávám 4*. A taky proč ne? :) Nač dávat sbohem klasickým filmům devadesátých let s takovým luxusním obsazením..(11.8.2005)

Na tento film mam zaujimavu spomienku i kvoli tomu, ze som povodne prisiel do kina na komediu PROMIN, JSI ZENATY (1992) so Stevom Martinom a s Goldie Hawn, ale kedze film neprisiel, tak tam hodili nieco starsie a to prave tento film. Mal som vtedy 13 rokov, takze ma ten film velmi lahko vtiahol do deja tak, ze ked som na konci filmu vysiel z kina, nemal som slov, tak som bol nadseny a jedina myslienka, ktora mi behala v hlave bola ta, aby som tento videl znovu. V podstate i vdaka tomuto filmu som spoznal mnohych hercov, ako Kiefera Sutherlanda a dalsich, jedine Juliu Roberts som uz poznal z inych filmov, ale v tejto ulohe sa mi velmi pacila. Hudba Jamesa Newtona Howarda bola skvela, striedal tam vsetko mozne podla toho, ktory z tych studentov co prezival, alebo co sa tam zrovna dialo. Myslienka a vobec tuzba cloveka zistit, co sa deje pocas klinickej smrti, ked srdce nebucha a nakoniec i co sa deje po tom, ked studenti toho cloveka prebudia k zivotu bola velmi zaujimava a teda aj to, ake nasledky to moze mat. Ja osobne by som dal trosku iny zaver a mozno by som dal dnes 80%, ale na ten pocit z prveho sledovania tohto filmu na velkom platne v roku 1992 nikdy nezabudnem a preto som sa rozhodol nechat plne hodnotenie. Prekvapilo ma aj to, ze producentom filmu je Michael Douglas. ________ Kiefer Sutherland - (Nelson) +++ Julia Roberts - (Rachel Mannus) +++ Kevin Bacon - (David Labraccio) +++ William Baldwin - (Joe Hurley) +++ Oliver Platt - (Randy Steckle) +++ Kimberly Scott - (Winnie Hicks) +++ Joshua Rudoy - (Billy Mahoney) +++ Produkcia: Michael Douglas, Scott Rudin +++(16.6.2012)

Pomerne originálny, skvele obsadený a zahraný, napínavý a miestami aj veľmi sugestívny horor o tom, že s niektorými vecami nie je radno sa zahrávať, a so smrťou už vôbec nie. Hlavným ťahákom bola pre mňa ososbne dvojica Sutherland - Bacon, a trio Roberts, Baldwin a Platt bolo len čerešničkou na torte.(23.7.2013)

Tady jsem se kdysi zamilovala do Kevina Bacona. Tady jsem kdysi byla nasraná kvůli obsazení Julie Roberts. Tady jsem kdysi byla podělaná strachy z neznáma. Tady mi kdysi začal vrtat hlavou stav mysli po smrti. Tady byl kdysi...a stále je jeden ze zásadních filmů mého dospívání. Enjoy.(16.10.2006)

O budoucích doktorech je všeobecně známé, že mají láskyplný vztah k alkoholu, pod jehož vlivem páchají šílenosti různého charakteru. Prezentovaná ústřední pětice mediků se však ani nepotřebuje uvést do stavu nepříčetnosti, neboť i jejich střízlivý duch v nich vzbudil myšlenku na smrt - tedy alespoň klinickou. Být vlastními pokusnými králíky při opouštění a následném návratu do života je zajímavou myšlenkou, zhmotněné noční můry také nic nepokazí a pokud to dobře dopadne, tak budou mít dostatek relevantních informací do diplomové práce na téma:"Jak jsem přežil svou smrt".(24.12.2009)