Hráči se smrtí

• slovenský

Hráči so smrťou

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 1990, 115 min

Fušovat Pánu Bohu do řemesla se nemá, ale točit o tom filmy se může. A Joel Schumacher to umí náramně. I když přiznávám, scenář je trochu naivní. Ale nápaditá režie a solidní herecké výkony mnohé zachraňují.(13.1.2003)

Joel Schumacher dokáže natočit kvalitní film i neskutečně hrozný odpad. Hráče se smrtí jsem viděl několikrát, a ačkoli to vždy bylo v TV (a tím pádem i s dabingem), mám na něj dobré vzpomínky. Film se může pyšnit velmi zajímavým námětem ztvárněným s mírně hororovým nádechem, ale také dobrými hereckými výkony dvojice Sutherland - Roberts.(14.11.2006)

Skvělý herci vedení někdy geniálním jindy tragickým režisérem. Skvělá atmosféra, scénář a slušná hudba. Celkově výborný napíňák. To lepší od Schumachera.(10.9.2004)

Svižný a velmi dobře natočený thriller, který je však velice naivní, nebál bych se říci až hloupý. Hlavně v závěru dostává divák docela zabrat. :o)(5.1.2003)

Hvězdné obsazení se pohybuje v místech, kde by nemělo(20.2.2011)

• - Val Kilmer odmietol stvárniť hlavnú úlohu Nelsona Wrighta (Kiefer Sutherland) a do úlohy Rachel (Julia Roberts) bola zvažovaná Nicole Kidman. (Raccoon.city)

• - Film bol v roku 1991 nominovaný na cenu Oscara za špeciálne efekty a tiež na ocenenie najlepší sci-fi film od akadémie sci-fi, fantasy a hororových filmov Saturn Award. Na túto cenu tiež bola nominovaná Julia Roberts ako najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe. (Raccoon.city)

• - Dave Stewart so skupinou Spiritual Cowboys použil vo svojom videoklipe "Party Town" zábery z filmu, zmienenú skladbu môžeme taktiež počuť aj vo filme. (Raccoon.city)