Hráči se smrtí

• slovenský

Hráči so smrťou

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 1990, 115 min

Piati študenti medicíny sa rozhodnú experimentovať s klinickou smrťou. Chcú zistiť, čo sa stane s človekom, keď zomrie. Existuje nejaká aktivita po smrti? Život po živote? Čo sa deje na druhej strane? Na tieto otázky nedala uspokojivé odpovede filozofia ani náboženstvo a tak je na rade veda. Umelo si privodia stav smrti. Jeden po druhom podstupujú tento nebezpečný experiment. Našťastie sa im vždy podarí prebrať sa späť ku životu. Lenže začínajú sa diať divné veci. Prejavujú sa u nich schyzofrenické stavy. Prenasleduje ich minulosť. Ľudia, ktorým ublížili sa im chcú pomstiť. Tieto karmické problémy sa neustále stupňujú a oni pomaly prichádza na to, že beztak si nakonec pretrpíme všetko to, čo sme komu urobili. Oliver Platt, Kevin Bacon, William Baldwin a ani Kiefer Sutherland a Julia Roberts nepatria medzi hercov, ktorých by som obdivoval. Samo o sebe ich moc nemusím. Ale pod vedením skúseného režiséra Joela Schumachera vytvorili perfektnú partiu. Predviedli sa ako dokonalí „Hráči so smrťou“. *****(23.12.2012)

• gouryella

Nepovedeny pokus Schumacheruv o jakysi thriller s prvky nadprirozena - film jen nudi a vlece se.(8.8.2002)

Zajímavý námět o zahrávání si se smrtí, docela hvězdné herecké obsazení, ale jako u spousty Schumacherových filmů tomu něco chybí. Něco, co by ten film zařadilo ještě o třídu výse, protože potenciál na to rozhodně má.(6.8.2002)

Atraktivní téma, solidně postavený námět o pětici mediků-nekronautů, nedotažený scénář, fajn obsazení a zručná režie, která z toho dělá gotickou výpravou, videoklipovým svícením a mrazivou hudbou pěkně atmosférický kousek. Flashbacky Kiefera a Julie jsou správně hororové (z toho malýho spratka jsem býval dosranej slušně), Baconův se duplikuje s Kieferovým a Baldwinův není hororový vůbec. Z nostalgie hvězdu navrch. Schumacher by měl každopádně častěji točšit horory.(3.6.2015)

Joel Schumacher vždycky uměl natáčet takové ty menší filmy a přesně takoví jsou i "Hráči se smrtí". Každý si určitě někdy řekl "co je vlastně po smrti?" a Schumacher ukazuje, že nic hezkého. Originální nápad, kdy se skupina studentů medicíny nechá zabít a poté opět oživit aby zjistili jestli jsou pravdivé legendy o bílém světle a nekonečném tunelu, však mohl být v tomto případě zpracován lépe. Filmu sice nechybí skvělá atmosféra, podpořená bezchybnou kamerou a výborné herecké výkony tehdy ještě neznámých herců ale celkově mi to přišlo dost jednotvárné a méně originální, než by si tak skvělý nápad zasloužil.(5.7.2009)