poster

Alice už tu nebydlí

 • USA

  Alice Doesn't Live Here Anymore

 • slovenský

  Alice tu už nebýva

Drama / Romantický / Road movie

USA, 1974, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jojinecko
  ***

  Film tak dospelý ako len môže byť. Netipoval by som ani náhodou, že toto je jeden z Martyho prvých filmov, čo zároveň hovorí o jeho variabilite, citlivosti a vnímavosti. Príbeh obyčajných ľudí, s obyčajnými problémami, v rámci "bežných" rodinných vzťahov. Film, ktorý má hĺbku, myšlienku...napriek tomu dám radšej prednosť Maestrovmu inému štýlu a filmom.(3.2.2010)

 • xxmartinxx
  *****

  Poslední, koho bych čekal, že Scorsese přizve do road movie, bude malý děcko. Ale veškerá nedůvěra je v tahu. Scorsese se potvrdil jako vynikající režisér a Burstyn jako skvělá herečka (škoda, že nemá štěstí na velké role). Tenhle příjemný, zábavný, vtipný a zcela nenucený film si mě ihned získal.(4.12.2012)

 • Aky
  ****

  Milé drama o tom, jak se ženě po třicítce už těžko shání životní partner, note bene s malým klukem. Pro mne nejzajímavější byla rovina netradičního vztahu matky a syna, kdy oba jsou chvílemi nad věcí a chvlíemi se topí v nezládnutelné bezvýchodnosti.(28.5.2010)

 • gouryella
  ****

  Trochu netradicne umirneny film Martina Scorsese, ale jako vzdy vyborna rezie a herecke vykony.(28.7.2002)

 • Pohrobek
  ****

  V první řadě si je třeba uvědomit, že tohle je naprosto atypický Scorsese. Svým způsobem natočený na zakázku. Ženské osudy nikdy nebyly tím primárním v Scorseseho hledáčku, ovšem nějakou představu o tom Martin samozřejmě má. Proto se ve snímku vlastně jedná o cestu Ellen Burstyn, která se postupně střetává s několika typickými Scorseseho mužskými charaktery - manželem počínaje, Keitelovým cholerikem pokračuje a kovbojem Krise Kristoffersona konče. Z hudební i režijní stránky tu ovšem většina typických Scorseseho ingrediencí nechybí.(20.6.2006)

 • - Film byl prvním mezinárodním úspěchem Martina Scorseseho, jemuž také umožnil nezávislost pro natočení jeho slavného Taxikáře. (Terva)

 • - Snímek byl nominován na tři Oscary. Nominaci v sošku Oscara proměnila pouze Ellen Burstyn v kategorii nejlepší herečka. Diane Ladd v kategorii herečka ve vedlejší roli a Robert Getchell v kategorii původní scénář již tak úspěšní nebyli. (contrastic)

 • - Úvodní scéna je upomínkou na slavný film Čaroděj ze země Oz. (contrastic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace