Sharon spouštějící se ve zlatém vědru zaprášeném od koksu do studny plné sraček a u rumpálu židovská továrna na peníze zvaná Sam Rothstein, jakožto hlavní aktér jednoho cílevědomého vzestupu, co skončil pádem do zapomnění. Zapomnění, znamenajícího zůstat naživu.. Pro mě nejlepší Scorseseho film s excelujícím cholerickým skřetem Pescim v roli Nicka Santora, jenž s psacím perem umí opravdu velké věci. Závěrečných pět minut "uklízení stop" při House of the Rising Sun je dech beroucí, stejně tak jako jedna z nejbrutálnějších filmových scén vůbec v podobě slavnostního zahájení baseballové sezóny u jámy v kukuřičném poli. Syrový mafiánský realismus.(29.8.2008)

No comment. Joe Pesci toho svýho nerváka zvládnul opravdu na jedničku, Sharon Stone a James Woods jsou fakt dvojka zkrachovalců k pohledání, tomu říkám herecké výkony!!! Robert DeNiro zahrál samozřejmě také výborně a jeho postavě jsem fakt fandil. Hlavní hvězda je ovšem Scorsese, protože jeho charakteristický režijní styl je nenapodobitelný, scény jako jsou hrátky se svěrákem či baseballkama mi zůstanou v paměti navždy.(26.8.2005)

Další precizní Scorseseho drama. Pořád to jsou ty stejné báchorky z podsvětí, pořád jsou brilantně natočené a pořád by se mohly o půl hodiny zkrátit. Ale teď, při čtvrtém shlédnutí mi ta délka už vůbec nevadila, takže neznám důvod proč nedat plný počet hvězdiček. S odstupem času opravdu mistrovská epopej, která lavíruje mezi mafiánskou freskou a strhujícím osobním dramatem.(30.3.2003)

Mafiání ... tak skvělé dílo je proti tomuhle nic!!! Režie Scorseseho je opět na hranici geniality a Robert De Niro ... ten se pro role mafiánů snad musel narodit !!! Díky Bohu za něj !(5.6.2004)

Takový milý a hezký mafiánský film ze života:-ú) No nekecám, viděl jsem dost filmů za mého života, kde třeba teče krev, ale podobné scény které jsem viděl zde jsem ještě v žádném jiném filmu předtím neviděl. No tady se namítne otázka, že jsem toho za svůj život asi moc hodně ještě neviděl..? Ale už jen ta scéna ubodání propiskou nebo neuvěřitelně živé brutální umlácení, fakt jako docela síla. Jeden z nejlepších monumentálních mafiánských filmů vech dob, s dobrými hereckými příležitostmi pro De Nira, Stoneovou a Pesciho. Snímek který ve svém žánru určitě nezklame. Tady Scorsese skutečně zabodoval a jako předloha mu mohl posloužit třeba "Kmotr", nebo některé 70s italské gangster/mafia filmy. "TOP 5" gangster movies of all time.(28.10.2011)