Takový milý a hezký mafiánský film ze života:-ú) No nekecám, viděl jsem dost filmů za mého života, kde třeba teče krev, ale podobné scény které jsem viděl zde jsem ještě v žádném jiném filmu předtím neviděl. No tady se namítne otázka, že jsem toho za svůj život asi moc hodně ještě neviděl..? Ale už jen ta scéna ubodání propiskou nebo neuvěřitelně živé brutální umlácení, fakt jako docela síla. Jeden z nejlepších monumentálních mafiánských filmů vech dob, s dobrými hereckými příležitostmi pro De Nira, Stoneovou a Pesciho. Snímek který ve svém žánru určitě nezklame. Tady Scorsese skutečně zabodoval a jako předloha mu mohl posloužit třeba "Kmotr", nebo některé 70s italské gangster/mafia filmy. "TOP 5" gangster movies of all time.(28.10.2011)

Scénář: Nicholas Pileggi, Martin Scorsese .. „When you love someone, you've gotta trust them. There's no other way. You've got to give them the key to everything that's yours. Otherwise, what's the point? And, for a while, I believed that's the kind of love I had“ - Sam Rothstein, Las Vegas, 1983. 95%.(11.8.2005)

Oscar 1 Nominace: Herečka HR - Sharon Stone(20.2.2004)

Soundtrack: 1. Contempt; Théme de Camille - Georges Delerue ,2. Angelina / Zooma, Zooma Medley - Louis Prima ,3. Hoochie Coochie Man - Muddy Waters ,4. I'll Take You There - The Staple Singers ,5. Nights In White Satin - The Moody Blues ,6. How High The Moon - Les Paul & Mary Ford ,7. Hurt - Timi Yuro ,8. Ain't Got No Home - Clarence Henry ,9. Without You - Harry Nilsson ,10. Love Is The Drug - Roxy Music ,11. I'm Sorry - Brenda Lee ,12. Go Your Own Way - Fleetwood Mac ,13. The Thrill Is Gone - B.B. King ,14. Love Is Strange - Mickey & Sylvia ,15. The 'In' Crowd - Ramsey Lewis ,16. Stardust - Hoagy Carmichael ,(9.6.2011)

Nechci, aby se tento komentář příliš zvrhl v průjem superlativů, ale Casino je mistrovský kousek - skutečně jeden z mála filmů, který je po všech stránkách dokonalý. Ať už je to vzrušující a intenzivní vyprávění génia Scorseseho, kdy nám formou vnitřních monologů předkládá komplexní mafiánský svět, schopný odřiznout člověka od okolí na bezmála 3 hodiny, ať už je to vytříbený styl s vybroušenými dialogy, perfektním využitím hudby a herci v životních pozicích, anebo prostě fascinující zpověď výjimečného člověka s jednou nohou v podstvětí... Tohle snad ani nemůže být "jenom" film. 10/10(1.9.2008)

• - Postava Franka Marina (Frank Vincent), pravé ruky Nickyho Santora (Joe Pesci), vycházela ze skutečného chicagského gangstera Franka Cullotta, který byl přítelem mafiánského zabijáka Tonyho Spilora (ve filmu jako Nicky Santoro). Jako pozdější vládce Las Vegas si vysloužil přezdívku "The Las Vegas Boss". V roce 1982 začal spolupracovat s FBI a dostal se pod policejní ochranu. Jako poradce se podílel i na filmu Casino a je možné ho vidět i ve filmu, jako jednoho z najatých zabijáků, které na konci filmu pošlou šéfové, aby zametli stopy. (spiritus)

• - Dům, který ve filmu slouží jako rezidence Sama Rothsteina (Robert De Niro),  je dům, kde v 70tých letech Rosenthal skutečně žil. (don corleone)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní celkem 422krát. To je průměr 2,5 fuck za minutu. (don corleone)