Je to drsný film o drsných lidech, drsných pravidlech a drsném životě.(27.9.2008)

Mafiání ... tak skvělé dílo je proti tomuhle nic!!! Režie Scorseseho je opět na hranici geniality a Robert De Niro ... ten se pro role mafiánů snad musel narodit !!! Díky Bohu za něj !(5.6.2004)

Budu se zase jen opakovat, ale proste filmy od Scorseseho jsou tak dokonale, ze jiny komentar nez - naprosto uchvatny film s precizne vypravenym pribehem a dokonalymi hereckymi vykony proste nemuzu pouzit.(3.8.2002)

Scénář: Nicholas Pileggi, Martin Scorsese .. „When you love someone, you've gotta trust them. There's no other way. You've got to give them the key to everything that's yours. Otherwise, what's the point? And, for a while, I believed that's the kind of love I had“ - Sam Rothstein, Las Vegas, 1983. 95%.(11.8.2005)

Jakmile Martin Scorsese přestane točit, na tohohle filmového tvůrce budeme čekat dalších sto let. Martin Scorsese předvádí v režijním křesle opravdové umění. CASINO má sofistikované dějové limity, které se vyústí v dech beroucím závěru, který diváka zaráží do sedadel. Zavede do naprosté blízkosti mafiánského prostředí, kdy se divák stane jeho součástí - během tří hodin se naprosto vžije do všech postav, znamenitého děje a po dlouhých, ale krásných minut jeho divák nestačí vstřebat všechny detaily, které se odehrávají před jeho očima. Herecké obsazení je dokonalé a všichni herci na plátně dokazují své herecké limity. Hlavní trojice jsou herecké diamanty: fenomenální Robert De Niro: výborná hlavní postava (ve své době jednička v Hollywoodu), ďábelský Joe Pesci geniální (skvělý vývoj postavy - nezapomenutelné) a skvělá Sharon Stone servíruje emoce a vášeň. CASINO je má krevní skupina, a mluví mi z duše. Drsný námět v podsvětí mafie, devastujících scén, geniálních hereckých představení a naprosto působivé přenesení knihového původu Nicholase Pilegga na filmové plátno. Miluju ten pocit, když někomu doporučím CASINO a jsem ve velkém očekávaní na jeho kritiku. Nejlepší je sledovat diváka, který CASINO vidí poprvé a je skvělé sledovat, co s ním dokáže udělat. Scorseseho tvorba je ve svém žánru stále nedostižná. Když jsem po dlouhých, ale krásných minut při závěrečných titulcích mrknul víčky a ohlédl se kolem sebe, byl jsem v jiném světě.(22.10.2011)

• - Scény z kasina se natáčely v kasinu Riviera mezi 1 a 4 hodinou ráno, aby se štáb nepletl mezi opravdové hráče. I když zástupci vedení kasina tvrdili, že nechtějí, aby byl omezen byznys a měli celou řadu požadavků na štáb, tak natáčení využili ke svému prospěchu, když po dobu natáčení visela venku obrovská plachta, kde stálo: "Robert De Niro, Sharon Stone a Joe Pesci natáčí uvnitř film Kasino." Lákali tak další potenciální hráče. (don corleone)

• - Podvodníci používají při blackjacku techniku "spooking", která je v USA nelegální. (don corleone)

• - V čase 1:37:30 můžeme vpravo v záběru zahlédnout objektiv druhé kamery. (imagoo)