Film! 100%.(6.3.2006)

9 / 10 Scorseseho chirurgicky presná pitva amerického sna za pomoci hereckého ansámblu najvyššej akosti, opantávajúcich, dlhých záberov a raketového strihu je pútavá do začiatku do konca a to aj napriek svojej trochu rozvláčnej stopáži. Nepopieram, určitý pocit déjà vu je namieste, čo však ako výčitka neobstojí ani zďaleka. A tak na chvíľu zabudnite na to, že Pán Režisér už podobných filmov natočil za tucet, vyberte si z účtu tučnú hotovosť a vstúpte do Kasína - verte mi, na tento pobyt len tak ľahko nezabudnete. Teda za predpokladu, že nie ste na Čiernej listine spolu s Al Caponem.(18.2.2006)

Je možné, že ma to nenudilo ani minútu? Najlepší mafiánsky film čo som videl.(5.8.2011)

Jakmile Martin Scorsese přestane točit, na tohohle filmového tvůrce budeme čekat dalších sto let. Martin Scorsese předvádí v režijním křesle opravdové umění. CASINO má sofistikované dějové limity, které se vyústí v dech beroucím závěru, který diváka zaráží do sedadel. Zavede do naprosté blízkosti mafiánského prostředí, kdy se divák stane jeho součástí - během tří hodin se naprosto vžije do všech postav, znamenitého děje a po dlouhých, ale krásných minut jeho divák nestačí vstřebat všechny detaily, které se odehrávají před jeho očima. Herecké obsazení je dokonalé a všichni herci na plátně dokazují své herecké limity. Hlavní trojice jsou herecké diamanty: fenomenální Robert De Niro: výborná hlavní postava (ve své době jednička v Hollywoodu), ďábelský Joe Pesci geniální (skvělý vývoj postavy - nezapomenutelné) a skvělá Sharon Stone servíruje emoce a vášeň. CASINO je má krevní skupina, a mluví mi z duše. Drsný námět v podsvětí mafie, devastujících scén, geniálních hereckých představení a naprosto působivé přenesení knihového původu Nicholase Pilegga na filmové plátno. Miluju ten pocit, když někomu doporučím CASINO a jsem ve velkém očekávaní na jeho kritiku. Nejlepší je sledovat diváka, který CASINO vidí poprvé a je skvělé sledovat, co s ním dokáže udělat. Scorseseho tvorba je ve svém žánru stále nedostižná. Když jsem po dlouhých, ale krásných minut při závěrečných titulcích mrknul víčky a ohlédl se kolem sebe, byl jsem v jiném světě.(22.10.2011)

Pád na držku (v) Las Vegas. Výborní Pesci (bezkonkurenční hovád!) a De Niro, potěšující překvápko na konec a jedna z*sraná kráva, která by si zasloužila pěstí a skopnout ze schodů. Čím víc se film chýlí ke konci, tím více ztrácí na vážnosti a tím větší je z něj tragikomedie. Není to úplná Scorseseho TOPka, ale co chcete vytýkat filmu, u kterého se tři hodiny dobře bavíte, je vám tak hezky odvyprávěn a odehrává se v tak nóbl kasínovém prostředí... "When you love someone, you've gotta trust them. There's no other way. You've got to give them the key to everything that's yours. Otherwise, what's the point? And for a while, I believed, that's the kind of love I had."(27.12.2010)

• - V čase 1:37:30 můžeme vpravo v záběru zahlédnout objektiv druhé kamery. (imagoo)

• - Když se James Woods dozvěděl, že se chystá Martin Scorsese natáčet film, nechal mu v jeho kanceláři výstižný vzkaz: "Kdykoliv, kdekoliv, jakoukoliv roli za jakýkoliv honorář." (don corleone)

• - Režisér Pána prstenů Peter Jackson v rozhovoru pro magazín Hospodářských novin uvedl, že poté, co dotočil poslední díl Pána prstenů (2003) neměl chuť nic dělat. Filmy jako Casino a JFK (1991) v něm probudily opět touhu tvořit něco nového, a tak se pustil do připravování velkofilmu King Kong (2005). (RadimFišer)