Barva peněz

Farba peňazí

Drama / Sportovní

USA, 1986, 119 min

• HoneyBunny

Asi budu vypadat jako buran, ale tenhle film se mi opravdu, opravdu nelíbil a dost jsem se při něj nudila.(17.2.2003)

Ve Scorseseho filmografii nikterak podstatný a ani dokonalý film. Přesto slušný příběh z poolového prostředí a vynikající Paul Newman. Překvapivě hodně nesympatický a otravný Cruise.(9.1.2007)

"Občas prehrať, znamená vyhrať!" Konečne som si odškrtol starší rest. Na tomto filme bol pre mňa hlavným ťahákom P. Newman, ale určite aj režisér Scorsese, takže takmer istá záruka spokojnosti. Mladučký T. Cruise sa tiež predviedol v dobrom svetle, ale P. Newman nemusí robiť nič a predsa je zaujímavejší. Príbeh z biliardového prostredia síce na prvý pohľad nevyzerá ktovie ako atraktívne, ale funguje to a po filme dostanete aj vy chuť zahrať si biliard. 80%.(13.5.2016)

Vincent Lauria je hráč, jehož biliár vyloženě baví. Neustále vyhrává, hru si náležitě užívá a to až do chvíle, kdy jeho nadšení spatří bývalý Biliárový král Eddie Felson. Eddie totiž před sebou vidí nejen talentovaného kluka, ale hlavně sám sebe před pětadvaceti lety, kdy bojoval o titul s Minnesotou Fatsem. Má v hlavě spoustu informací o zákulisí kulečníkového profesionalismu, které je ochoten svému nástupci předat, ale zároveň při pohybu mezi rozstřelovanými koulemi začíná toužit po tom, aby jeho tágo neřeklo na zeleném stole poslední slovo(19.11.2009)

Vcelku obyčejný příběh, který mě nijak zvlášť nezaujal - prostě takový milý průměr. Ovšem scény hraní kulečníku jsou natočeny vskutku zajímavě (možná se ho konečně přeci jen zkusím naučit) - takže za chvílemi opravdu skvělou kameru přidávám k těm třem ještě půl * navíc.(9.1.2007)