poster

Barva peněz

 • USA

  Color of Money, The

 • slovenský

  Farba peňazí

Drama / Sportovní

USA, 1986, 119 min

 • cheyene
  ****

  Paul Newman to s tágem uměl a v hernách mu to slušelo, takže postava Eddieho Felsona po 25 letech ožila, aby potvrdila, že šťouchat Balbushkou stále umí. Drobné narážky na Biliárového krále (1961) potěšily, avšak příběhově, ale i atmosférou mě Barva peněz nezaujala tak jako zmíněný starší snímek. Herecký výkon Paula Newmana není třeba nějak blíže vyzdvihovat, je výtečný jako vždy a obvykle, avšak můj skromný názor je, že předvedl několik lepších výkonů, které zůstaly Oscarem neoceněny. Soundtrack Scorseseho snímku je příjemný a mladý Tom Cruise tu byl neskutečné ucho. :)(25.3.2012)

 • Djkoma
  ***

  Celá postava Paula Newmana je mi nesympatická až protivná. Raději sleduji Toma Cruise jako floutka, který se učí řemeslu a všech nečestných her v pozadí nádherné klubové zábavy, biliáru. Scorsese si vybral trochu jednodušší a odlehčený film, který díky kvalitě Cruise a Newmana vydrží i s průměrnou režií. Film působí příjemně, koncem nikoho neurazí, ale rozhodně nejde o něco co musíte vidět za každou cenu.(13.3.2007)

 • CaptainNor
  ***

  Barva peněz rozhodně není velikána Martina Scorsese nedůstojné dílo, ale v kontextu jeho celkové tvorby trochu vybočuje z jeho schémat. Rozhodně ovšem nepostrádá mistrovu typickou psychologickou propracovanost postav a oné doby. Napětí při kulečníkových scénách ukazuje, že by tým pod vedením Scorseseho, s vynikající kamerou a střihem, dokázal udělat drama i z šachové partie! Paul Newman se s Eddiem dokonale sžil, ale to u takového herce asi nikoho nepřekvapí. Ani Tom Cruise nepodal nijak šedý výkon a zdatně mu sekunduje, ale pohled na jeho vyfoukanou čupřinu, která mu dělá hlavu zvící expremiéra Miloše Zemana, se neblaze dotýká mého estetického cítění…(5.10.2008)

 • Anthony
  ****

  Nikdy by mě nenapadlo, že může být kulečník takové drama - scény zápasů jsou skvěle natočeny. Nicméně čtyři hvězdičky především kvůli (tentokrát konečně) oscarovému Paulu Newmanovi.(12.6.2003)

 • LiVentura
  ***

  Příliš nepřesvědčivé...(5.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace