Barva peněz

• slovenský

Farba peňazí

Drama / Sportovní

USA, 1986, 119 min

Jasná pětka. A to v hvězdičkách.(1.4.2011)

Mě se tedy víc líbil The Hustler. Mělo to větší koule. Zde už je Paul Newman starej mazák a mladýho talenta hraje přesvědčivej Tom Cruise. Osmdesátky z toho přímo čiší a Scorsese se soustředí spíše na videoklipovost a vizuální hrátky kulečníkových zápasů, než na detaily jednotlivých šťouchů.(3.12.2010)

Asi som mal prilis velke ocakavanie, pretoze az tak nadseny nie som z tohto filmu. Chvilkami zabavne, chvilkami nudne, ale herecke vykony Toma Cruisa a Paula Newmana to z mojho pohladu ako tak zachranili. Martin Scorsese je talentovany reziser, ktory hned na zaciatku filmu ako rozpravac vysvetlil pravidla gulecnika. Jeho prvy film, ktory som od neho videl na zaciatku 90-tych rokov a velmi sa mi pacil bol MYS HRUZY (1991) s Robertom De Nirom. Scorsese ma bohatu filmografiu plnu kvalitnych filmov z ktorych moje najoblubenejsie su ZURICI BYK (1980), MAFIANI (1990), spominany Mys hruzy, CASINO (1995), LETEC (2004), oscarova SKRYTA IDENTITA (2006) alebo aj 17 minutovy videoklip Michaela Jacksona BAD (1987). Paul Newman ako jediny z hercov ziskal Oscara za hlavnu ulohu. Za vedlajsiu ulohu bola nominovana Mary Elizabeth Mastrantonio, ale Oscara jej vtedy vyfukla Dianne Wiest za komediu od Woodyho Allena HANA A JEJI SESTRY (1986)... 22.12.2009 ______ Paul Newman - (Eddie Nelson) +++ Tom Cruise - (Vincent Lauria) +++ Mary Elizabeth Mastrantonio - (Carmen) +++ John Turturro - (Julian) +++ Forest Whitaker - (Amos) +++ Helen Shaver - (Janelle) +++ Bill Cobbs - (Orvis) +++ Martin Scorsese - (Rozprávač na začiatku filmu) +++(22.12.2009)

Jeden z těch, nechci říci slabších, ale obyčejnějších filmů Martina Scorseseho. Dostat tento nijak extra bohatý scénář do ruky průměrný režisér, vzniklo by z toho nejspíš nudné béčko. Takhle je z toho skvěle natočená příjemná oddechovka s jak jinak výborným Paulem Newmanem, civilním Tomem Cruisem a sexy Mary Elizabeth Mastrantoniovou. 75%.(5.10.2008)

Asi nejmene povedeny film meho idolu Martina Scorseseho. Na to, ze je to film od nej je prilis obycejny a moc hollywoodsky.(4.8.2002)

• - Paul Newman získal za svůj herecký výkon Oskara. (Elisebah)

• - Tágo ve filmu není opravdová Balabushka, ale jedná se o tágo Joss upravené tak, aby vypadalo jako Balabushka. (facojurka)

• - Hlas, který objasňuje pravidla kulečníku v originále, obstaral sám režisér Scorsese. (don corleone)