Barva peněz

• slovenský

Farba peňazí

Drama / Sportovní

USA, 1986, 119 min

Paul Newman učí kulečník Toma Cruise. Příjemná Scorseseho zábavička, i když se dost vymaňuje z jeho předchozí i následující tvorby.(24.5.2003)

Eddie Felson je zpět a hustlerovská atmosféra s ním! Martin Scorsese se toho ujal po svém a sice se mu nepodařilo vyrovnat nádhernému lidskému příběhu ze šedesátých let z prostředí kulečníkových stolů, ale líp to dopadnout asi nemohlo. FIlm si jede tu svou melancholickou a díky skvěle vybrané jazzové a bluesové muzice, která je poctou pro starý The Hustler, se mu to náramně daří. Cruise jako napomádovaný floutek je hodně dobrý, avšak vedle Paula nejvíc záři Mary Elizabeth Mastrantonio, vidět ji jenom v kalhotkách bylo velice inspirující. Osmdesátý léta měla svoje kouzlo stejně jako šedesátky. __ Hustler končí tak, že i když vyhrajete, neznamená to výhru. Color of Money končí přesně opačně, i když prohrajete, možná jste vlastně vyhráli.(15.3.2009)

Martin Scorsese měl za sebou i před sebou mnohem lepší filmy než je toto drama. Paul Newman je ovšem vynikající a dost výrazně napomohl mému hodnocení . Mary Elizabeth Mastrantonio jistě nevypadá na oko špatně. Ale určitě je to lepší film jak já hraji kulečník .(30.6.2006)

Nadprůměrné kulečníkové drama s excelentním Paulem Newmanem a méně výrazným Tomem Cruisem. Pro Newmana z toho byl zasloužený Oscar.(26.7.2002)

Ono se nabizi rict, ze je film tak trochu o nicem, coz je na jednu stranu jiste pravda. Tuctovej pribeh o starym zkusenym co zaucuje mladyho nadejnyho, tentokrat do kulecniku. Takze vetsinu casu vyplnujou nejaky rady a hry. Jenze to by to nesmel bejt Scorsese, aby se nezacal pribeh v druhy polovine stacet trochu jinym a prekvapivym smerem. Takze kdyz uz uz by to zaclo nudit, najednou to zas chytne stavu. Navic to hrani je skvele natoceny, Newman, ackoliv nehraje zadnyho mafiana, jak jsem cekal, tak je hodne charismatickej a skvelej a Cruise je tady sice takovy hovadko, co hraje kulecnik jak kdyby delal kung-fu, ale nicmene ta role mu docela sedla. Z ostatnich bych mozna zminil mladyho Turturra, jinak tu nikdo moc nestoji za rec. Takze nakonec to ale ty 4* da.(6.9.2010)