Nezvratný osud 2

Final Destination 2

Nezvratný osud 2

Horor / Thriller / Fantasy

USA / Kanada, 2003, 90 min

Zase kvalitní přehlídka nápaditých smrtí, které se na dálnici vyhnulo pár mlaďochů. A tak si pro ně paní smrtka osobně postupně chodí...(1.4.2009)

Celkom podarené pokračovanie, ktoré som s hodou okolností videl skôr ako jednotku. Preto som s počiatku nevedel "vocogo" a mal tým pádom miernu výhodu. Čiže to nehodnotím ako pokračovanie, ale ako samostatný film. A ako samostatný film sa mi to páčilo. Vyvražďovačka na štýl Incredible Machines, kde si naozaj tvorcovia pustili fantáziu na špacír a človek nemá šancu uhádnuť ako kto skape. Niektoré scénky boli naozaj funny (aj keď niesom istý či to bolo zámerom). Každopádne som sa bavil. A ešte za zmienku stojí výborne natočená masovka na na dialnici (dosť to diváka namlsá, alebo znechutí).(1.6.2005)

Je tu znát větší rozpočet, ale jinak tohle pokračování v podstatě jen nepříliš invenčně vykrádá jedničku, a nepřináší nic, co by už její divák neznal. Ovšem úvodní katastrofa je vskutku bombastická, a především kvůli ní stojí tenhle snímek za vidění.(10.8.2007)

Solidní pokračování, úmrtí jsou zde rafinovaná a zároveň naturalisticky brutální. Film nenudí, jen hledání způsobu, jak přemoci osud, je možná trochu překombinovaný. Závěrečná scéna ale celkový dojem zase vylepšuje.(17.1.2007)

• Ainy

Nepoučena z prvního dílu jsem zhlédla i díl druhý. Asi ze zvědavosti ... Stejně jako u prvního dílu, nepříjemný děj, kdy nějaká holka má vidění, že se na dálnici urve z náklaďáku hromada dřeva a ty klády pak pozabíjejí lidi v autech a i její přátele, se kterýma se zrovna chystá na výlet ... Konec je zajímavý tím, že utnou sérii úmrtí tím že Kimberly přijde na to jak . .. na další díly jsem už koukat nechtěla, dvojkou moje sledování Nezvratného osudu skončilo ...(22.8.2012)

• - Keegan Connor Tracy, představilka Kat, byla do své role obsazena pouhých 5 dní před natáčením. (Miuri)

• - Původně měly být při havárii na dálnici skutečné klády, ty se však dostatečně neodrážely od země a byly nahrazeny počítačovou animací. (Dreadd)

• - Děj filmu se odehrává přesně rok po 1. díle. (Žralok)