Nezvratný osud 2

Final Destination 2

Nezvratný osud 2

Horor / Thriller / Fantasy

USA / Kanada, 2003, 90 min

Dost slušné pokračování. Scény jsou přiměřeně brutální, napětí je tak akorát, dobře vymyšlený způsob, jak "ji" porazit tentokrát, a ke všemu lahůdkový konec:)(1.1.2006)

Děj, postavy a ty věčné dedukce opravdu velmi debilní, ale naštěstí natolik, že ve spojení spěkně vypečeným umíráním je film směšný a docela koukatelný.(4.9.2010)

Menej atmosféry, viacej prekombinovaný a menej prehľadne zrežírovaný scenár (respektíve menej prehľadne zostrihaná surovina, vyberte si). Celkovo hektickejšie než jednotka, náladovo uvolnenejšie a popcornovejšie, s jemnou dávkou čierneho humoru. Dosť brutálne gore. A k tomu najlepšia scéna z celej trilógie - úvodná reťazová autohavária je najlepšie natočenou, akú som videl vo filme. Stuhla mi krv v žilách.(9.4.2003)

Více než důstojné pokračování výborného originálu. Krásně krvavé a vynalézavé vraždy, černý humor, jen nepěkně překombinováno (potěšil mě návrat postavy Clear Rivers v podaní Ali Larter, ale jinak bych všechny odkazy na jedničku a žonglování s pořadím úmrtí vyhodil). Ale hlavní důvod proč tenhle film miluju je ta úchvatně natočená řetězová havárka na dálnici, pokaždé mi při pohledu na zkrvavené hrdiny uvězněné ve vracích aut běhá mráz po zádech a chce se mi brečet, až tak to na mě působí. Pro zajímavost, scénář FD2 napsali J. Mackye Gruber a Eric Bress, scenáristé a režiséři vynikajícího OSUDOVÉHO DOTYKU.(29.4.2006)

Jedničku jsem neviděla, takže naštěstí nemůžu srovnávat. Příběh byl na thriller dost dobrý, scéna s hromadnou havárií naprosto úžasná. Líbil se mi i námět, jen z něho mrazí v zádech (pocit, že osud nemůžeš přelstít, není moc dobrý ). Od první smrti je to šílený sled těch nejhorších záběrů, co si umíte představit , takže jen pro silné žaludky. Jediné ,co mi trochu vadilo, byl dost slabý herecký výkon hlavní hrdinky Ali Larterové, která je sice moc hezká, ale hrát moc neumí.(16.7.2005)

• - Všichni moderátoři zpráv jimi byli i ve skutečném životě. Pracovali v místních stanicích ve Vancouveru. (Dreadd)

• - Původně měly být při havárii na dálnici skutečné klády, ty se však dostatečně neodrážely od země a byly nahrazeny počítačovou animací. (Dreadd)

• - Znamení je i hned na začátku filmu, kdy kamera přejíždí po pokoji. V jednu chvíli míjí sešit s nápisem Road Trip, ale písmeno T je zakryto jiným předmětem, a tak vidíme pouze Road rip. (mangui)