Nezvratný osud 2

Final Destination 2

Nezvratný osud 2

Horor / Thriller / Fantasy

USA / Kanada, 2003, 90 min

Jedničku jsem neviděla, takže naštěstí nemůžu srovnávat. Příběh byl na thriller dost dobrý, scéna s hromadnou havárií naprosto úžasná. Líbil se mi i námět, jen z něho mrazí v zádech (pocit, že osud nemůžeš přelstít, není moc dobrý ). Od první smrti je to šílený sled těch nejhorších záběrů, co si umíte představit , takže jen pro silné žaludky. Jediné ,co mi trochu vadilo, byl dost slabý herecký výkon hlavní hrdinky Ali Larterové, která je sice moc hezká, ale hrát moc neumí.(16.7.2005)

Je tu znát větší rozpočet, ale jinak tohle pokračování v podstatě jen nepříliš invenčně vykrádá jedničku, a nepřináší nic, co by už její divák neznal. Ovšem úvodní katastrofa je vskutku bombastická, a především kvůli ní stojí tenhle snímek za vidění.(10.8.2007)

Opravdu veliké překvapení. Po nevýrazné jedničce přichází mnohem nadupanější pokračování, ve kterém si tvůrci smrt hlavních hrdinů ještě více užívají. Narozdíl od prvního dílu jsem se u Final Destination 2 nenudil ani malinkou chvilku a z té hromadné autohavárie by se mohla mnohé naučit i taková Kobra 11. 80%(30.4.2006)

• Lima

Pouze nastavovaná kaše. Když si odmyslím pěkně zrežírované a promyšlené mordy, zůstane jenom scenáristicky připitomělá zápletka. Některé ty mordy jsou sice výstavní (průlet kmene policejním autem při úvodní megabouračce jsem si musel pustit dvakrát po sobě, to se jen tak nevidí), ale fascinace smrtí, byť sebelépe zinscenovanou, jde jinak naprosto mimo mně.(17.10.2004)

Je to dosť dobrý horor, ktorý je pokračovaním vydarenej jednotky. Má výborný príbeh, ktorý je prakticky rovnaký, teenagerka dostane predtuchu nadchádzajúcej nehody na diaľnici a tak zastaví premávku, čím zachráni niekoľko ľudí, ale smrť túto nerovnováhu len tak nenechá. Spracovanie sa mi páči, nemá žiadne slabé miesto, scéna na diaľnici príde rýchlo a potom sa už je na čo pozerať až do konca. Ale oproti jednotke je tu výrazná zmena, v nej ešte nemali postavy žiadne informácie a tak na všetko prichádzali postupne, ale tu už rovno vedia všetko, čo sa dozvedela pôvodná skupina, takže proti smrti bojujú rovnako účinne väčšinu času. A navyše sa tu ešte nájde niekoľko nových prvkov, ktoré rozvinú mytológiu okolo fungovania smrti, takže sa je rozhodne na čo pozerať. Samotných scén úmrtí je dosť a zvládnuté sú veľmi dobre. Mnohé sú slušne nápadité a aj príjemne drsné. Najväčšiu pochvalu si rozhodne zaslúži perfektný úvod na diaľnici a z jednotlivých úmrtí poteší hlavne celá situácia s havarovaným autom alebo útek pred požiarom. Herecké obsadenie je celkom dobré, hlavné duo A.J. Cook a Michael Landes funguje dobre a poteší aj Ali Larter a opäť v malej úlohe Tony Todd. Réžia mohla byť aj lepšia, hlavne sa mohla posnažiť o lepšiu atmosféru, ale sklamaný nie som a technická stránka je výborná. S týmto pokračovaním som rozhodne spokojný, síce zmizla atmosféra, originalita a aj postavy sú o niečo horšie, ale vynahradzuje to kvalitnými úmrtiami, vyrovnaným tempom a doplnením celkovej mytológie. Takže podobne dobrý diel ako jednotka. Objektívna kvalita filmu- 78%, film sa páči mne na 80%.(3.9.2007)

• - Původně měly být při havárii na dálnici skutečné klády, ty se však dostatečně neodrážely od země a byly nahrazeny počítačovou animací. (Dreadd)

• - Keegan Connor Tracy, představilka Kat, byla do své role obsazena pouhých 5 dní před natáčením. (Miuri)

• - Děj filmu se odehrává přesně rok po 1. díle. (Žralok)