Nezvratný osud 2

Final Destination 2

Nezvratný osud 2

Horor / Thriller / Fantasy

USA / Kanada, 2003, 90 min

„Svoj život si riadim sám.“ - „Dám ti to na náhrobný kameň.“ Gore, drsný zmysel pre humor a Candyman Tony Todd sú jedna vec. Druhou vecou je, že je to viac remake, ako sequel vydareného originálu. Tým sa stráca moment prekvapenia, scenár je (až na pôvabne zapletené vraždiace scény) slabý a nezaujímavý, réžia fádna (až na úvodnú masovú dopravnú nehodu. Režisér je bývalý kaskadér... ale stále to pirpomína "Kobru 11"...) a znepokojivá atmosféra neprišla. Solídny horor, ale môj záujem o toto "oživenie slasheru" skončil záverečnými titulkami "jednotky". Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/620/(6.12.2004)

Malilinké riziko zanedbatelných spoilerů. Mhmm.. Pro mě je tenhle film moc příjemným překvapením. Podle mě je Final Destination 2 ohromně důstojným pokračovatelem hodně dobrého prvního dílu, a dokonce ho v lecčem překonává. Způsoby smrti jsou tu rafinovanější, efektivnější a i vtipnější, film má tempo a jednu naprosto odbourávající akční sekvenci, která mi vyrazila dech. Navíc má docela důmyslný příběh, který nečekaně chytře navazuje na první film. Má slušné mladé herce, kterým vévodí má oblíbenkyně, fešná Ali Larter, a jí zdatně sekundující A.J. Cook. Celkově vzato jsou pro mě první i druhý díl Final Destination výborná zábava, balancující na hranici tří až čtyř hvězd. Opět jako u prvního dílu ovšem nakonec dám jen tři, kvůli nešikovnému konci, který naprosto postrádá tu sílu, jakou měl film na začátku. Tedy - velice, opravdu velice silné tři hvězdy. Dodatek z 15. srpna 2007 - po zhlédnutí třetího dílu nakonec svoje rozhodnutí měním na 4 hvězdičky...(14.8.2007)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $90,426,405(19.12.2006)

Scénář: J. Mackye Gruber, Eric Bress .. V podstatě stejné jako jednička. Tentokrát parta lidí unikne hromadné (a výborně udělané) havárii na dálnici. Děj je trošku kostrbatější a překombinovaný jak v pokračováních bývá, takže se objeví i pár trapných rozhovorů. Naštěstí Smrt si dává záležet a vymýšlí ještě lepší popravy pro zúčastněné. Bohužel dostala i mou krásnou Ali, takže případnou trojku už nechci..:) A poslední záběr.. dobrou chuť!(18.4.2005)

Thriller, který bohužel trochu zazdil scénárista přílišnou překombinovaností děje. Ovšem úvodní hromadná havárie je natočená skvěle! V mých očích tak na tři a půl hvězdičky, ale přeci jenom znám lepší thrillery, tak se "přikloním" ke třem.....(21.1.2009)

• - Kvůli natáčení obrovské dopravní nehody bylo uzavřeno několik kilometrů dálnice po několik dní. (Dreadd)

• - Sanatorium, ve kterém je zavřená Clear (Ali Larter), bylo použito i ve filmu Halloween: Zmrtvýchvstání (2002). (Dreadd)

• - Spoiler: Na začiatku filmu, keď policajt povie Kim (A.J. Cook), aby si vystúpila, tak po chvíli zrazí jej džíp kamión. Ten ale nie je v zábere, ktorý nasleduje tesne pred zrážkou. (Methodix)