• Jeanne

Proč jsem celou dobu myslela na to, že kdybych si pustila Karlíka a továrnu na čokoládu, bavila bych se lépe? Prázdné ztvárnění tisíckrát obehraného příběhu o jednom dítěti a jeho snu o pomstě rodičů.(13.2.2011)

Neskutečně nadhodnocený film! Nerežírovat to Scorsese a nehrát tam DiCaprio, tak by snímek nebyl nominován na deset Oscarů (nedovedu si představit, že tohle by byl nejlepší film za rok 2003). Ano výkony Leonarda DiCapria a Daniela Day-Lewise nebyli vůbec špatné i kostýmy, výprava, kamera byla dobrá, ale film mě absolutně nezaujal svým dějem (v tomto případě je 160 minutová stopáž přímo smrtící). Nejhorší film Scorseseho z těch co jsem zatím viděl. Tři hvězdičky to je maximum co můžu dát. PS když si čtu golfistovo komentář, tak mi mluví přímo z duše a naprosto se s ním ztotožňuji.....(29.12.2007)

Bylo to pro mě zklamání roku. Fakt jsem nevěřila svým očím a jen těžko se nutila dodívat tu bezbřehou nudu do konce. Tvůrce Zuřícího býka a Taxikáře natočil film, kde zaujme spíš bezvýznamná scéna s kurvama v bordelu než ten zbytek. Přitom je vidět, že se točilo s maximálním nasazením všech a s těmi nejpoctivějšími úmysly. Daniel-Day-Lewis je herecká persona, nicméně se do této role absolutně nehodil a DiCaprio je tady tak zajímavý, že scéna, kde se mu řezník "mstil", by byla pro mne vysvobozením, pokud by skončila Leovou smrtí. A proč za ním šly davy (davy, které se celým filmem plouží jak zombies), to už vůbec nechápu.(22.2.2004)

Mistrovské dílo hodné režiséra Scorseseho formátu. A také film, který mne naučil mít rád Leonarda DiCapria...(19.5.2009)

Vyjadřovat se historickými filmy k problémům současnosti mi nepříjde zrovna nejlepší nápad. Ovšem když je takový nápad zabalen v režijně vyzrálém a velkolepém pojetí, nelze než zírat. Scorsese je stále ve výtečné formě. Day-Lewisův výkon mi neustále připomínal DeNira, pro kterého byla nejspíš role Řezníka Billa určena. Každopádně abych to shrnul - přes všechny výtky je to snímek, který musí filmový fanda vidět.(16.6.2003)

• - Nápad na zfilmování příběhu nosil Scorsese v hlavě již od roku 1978. Inspirací mu byla stejnojmenná kniha Herberta Asburyho z roku 1928. (oje)

• - Bill (Daniel Day-Lewis) povedal, že jeho otec bol zabitý Britmi 25. júla 1814. V tento dátum prebiehala bitke pri Lundy's Lane, neďaleko Niagarských vodopádov. (Fejpof)

• - Martin Scorsese si vo filme strihol krátke cameo. Zahral si bohatého Newyorčana, ktorému Jenny (Cameron Diaz) vykradne dom. (denulik)