Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kiddo
  ***

  O tomhle filmu jsem toho přečetla tolik, tolikrát a tak mi to zakořenilo v mozkovně, že stav, v kterém jsem se nacházela při sledování, lze směle přirovnat k pocitům čtenáře, který se divá na adaptaci své oblíbené knihy. A stejně jako jemu se mi doposud dokonalé výjevy začaly nepříjemně transformovat do úplně jiného, poněkud horšího, vyznění. Přiznejme si to: na Scorseseho tu čelíme neobvykle plytkému a prázdnému příběhu, kterému chybí jakákoli hlubší rovina a který doplácí na svou neschopnost funkčně propojit snahu o širší zachycení historie New Yorku s detailní a zbytečně doslovnou narací. Scény jsou volně řazeny za sebou bez jakékoli pevnější provázanosti na předchozí děj, film jen volně klouže po povrchu. První dvě třetiny jde ještě o vcelku zábavnou podívanou ve stylu velkého hollywoodského filmu, na lámání chleba dochází až ke konci, kdy se najednou všechny dějové linie musí uzavřít i za cenu násilného vyznění, zvraty působí hodně nepřirozeně. Herci tvoří kapitolu sami o sobě: jim samotným nelze fakticky vytknout to nejmenší, všichni do jednoho jsou velmi přesvědčiví a předvádí výjimečné výkony. Problém tkví v tom, že ty vůbec neladí se samotným filmem a vyznívají do značné míry samoúčelně, což je případ zejména Daniela Day-Lewise, který se přes své dech beroucí nasazení jeví, jako by se právě urval ze řetězu a nakonec sklouzává k něčemu, co se v kontextu filmu nebojím nazvat až sebeparodií. Jestli jsou Gangy v něčem skutečně unikátní, pak je to dokonalá výprava, znamenitá kamera a kompozice a neotřelost záběrů (tři sekundy sledování hořícího obrazu, jehož mírumilovný obličej na něm vymalovaný se mění v děsivý škleb, vydá za celé předchozí dvě hodiny). Netradiční je také střih a propojení s dnešní akční hudbou. Technická vytříbenost a Scorseseho um ale nedokáží zakrýt povrchnost a nedostatečné naplnění obsahu. Vždyť koho by napadlo, že ryze pětihvězdičková úvodní bitka může sklouznout k něčemu tak nechutně kýčovitému, jako je závěrečný záběr současného New Yorku doprovázený slzopudnou hudbou U2.(19.2.2006)

 • genetique
  ****

  Scorsese po dlhoročných spoluprácach s De Nirom a starou hereckou školou vymenil osvedčenú partiu za omladinu alá DiCaprio a čuduj sa svete, sa to celkom vyplatilo. Gangy podávajú príjemný, či už vecný, tak aj entertainmentový pohľad na veci historické. Pekná štúdia osobností, hlad po pomste a iné. Aj keď to nemuselo byť miestami také statické, všetko vynahrádzala výprava, hudba a herecké výkony. 80%.(22.2.2007)

 • H34D
  ***

  Gangy New Yorku připomínají spíše něco jako "příběh z povinnosti". Poté co Scorsese tak nádherně namaloval portrét gangsterů druhé poloviny 20. století, očekávalo se, že v Ganzích New Yorku realizuje něco podobného, akorát zasazené do doby o sto let dříve. Výsledek je však velice plytký, výpověď o tehdejší společnosti, či procesech na a za hranicí zákona je minimální, film se soustředí na jakousi podivnou cestu za pomstou, která se po cestě stačí přetransformovat v politickou kampaň. Prostřední část filmu visí pouze na doměnce hlavní postavy, že krále je třeba zabít před co nejširším obecenstvem, děj se tak poněkud uměle natahuje. Ač skvěle natočené, ve velmi pěkně ztvárněném dobovém prostředí, Gangy New Yorku nejsou obsahově nijak výjimečné. 7/10(26.3.2014)

 • Jossie
  ***

  Pro mne velké zklamání, hodně zajímavý námět a přesto jsem se hodinu a půl opravdu nudila, teprve potom se děj trochu rozběhl. Jediné, co se mi opravdu líbilo, byla výprava. Cameron Diaz se tam vůbec nehodila a Di Caprio mne taky nenadchl ( a to ho mám jako herce ráda ), hudba mi příliš připomínala Pána prstenů, vadilo mi vyprávění hlavního hrdiny a celou dobu jsem nechápala, proč Řezníka jednoduše někdo nesejmul. Kdyby šlo dát tři a půl, asi bych je dala , ale za čtyři to prostě není. Scorsese má mnohem lepší filmy.(5.2.2005)

 • Skejpr
  *****

  Mistrovské dílo hodné režiséra Scorseseho formátu. A také film, který mne naučil mít rád Leonarda DiCapria...(19.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace