Po dalším zhlédnutí lepší. Film, který zraje jako víno. JAkkoliv je to klišé, pro Gangy platí. už jen kvůli mrazivému Day-Lewisovi. Jednou to ta pětka bude, věřím tomu!(12.12.2009)

Především naprosto odzbrojující Lewis, který vám vyrazí dech. Potom klasický Scorsese, který si tu svoji mafii nacpe i do kulis občanské války, ale do jejího čela staví tak úžasného "kmotra", že mu to nikdo nemůže vyčítat. Až poté si zaslouží uznání zbývající aktéři tohoto pouličního dramatu - obstojní DiCaprio a Diazová, můj oblíbený Brendan Gleeson v roli Monka a zajímavé miniroličky Liama Neesona a C. Reilyho. Z technické stránky stojí za pozornost výborná kamera. Scorsese sice možná stárne, ale za Gangy se rozhodně stydět nemusí. 80%(5.10.2006)

V první řadě bezpochyby velkolepá show, až v té druhé pouze omleté drama o honbě za pomstou. Velkolepá výprava a herecké výkony zakrývají matnost a pochybnou autenticitu příběhového klání a Scorcese si svým cynismem velice často koleduje o výprask. Přesto se toho za tu půltřetí hodinu odehraje tolik, že jakékoliv nicotné chybky umírají ve stínu monumentálnosti.(22.4.2003)

Pro mne velké zklamání, hodně zajímavý námět a přesto jsem se hodinu a půl opravdu nudila, teprve potom se děj trochu rozběhl. Jediné, co se mi opravdu líbilo, byla výprava. Cameron Diaz se tam vůbec nehodila a Di Caprio mne taky nenadchl ( a to ho mám jako herce ráda ), hudba mi příliš připomínala Pána prstenů, vadilo mi vyprávění hlavního hrdiny a celou dobu jsem nechápala, proč Řezníka jednoduše někdo nesejmul. Kdyby šlo dát tři a půl, asi bych je dala , ale za čtyři to prostě není. Scorsese má mnohem lepší filmy.(5.2.2005)

Bylo to pro mě zklamání roku. Fakt jsem nevěřila svým očím a jen těžko se nutila dodívat tu bezbřehou nudu do konce. Tvůrce Zuřícího býka a Taxikáře natočil film, kde zaujme spíš bezvýznamná scéna s kurvama v bordelu než ten zbytek. Přitom je vidět, že se točilo s maximálním nasazením všech a s těmi nejpoctivějšími úmysly. Daniel-Day-Lewis je herecká persona, nicméně se do této role absolutně nehodil a DiCaprio je tady tak zajímavý, že scéna, kde se mu řezník "mstil", by byla pro mne vysvobozením, pokud by skončila Leovou smrtí. A proč za ním šly davy (davy, které se celým filmem plouží jak zombies), to už vůbec nechápu.(22.2.2004)