Scorsese se vrátil. Pro mě osobně jeden z vrcholů historického žánru. Skvělé kulisy a Daniel Day-Lewis. Není to rychlé, není to dravé. Nebál bych se to nazvat poctou klasice. Tedy pomalé vypravování s důrazem na postavy, s mininem vizuálních efektů, podbarvené dobovou hudbou. Impozantní freska.(26.10.2003)

Soundtrack Howard Shore: 1. Brooklyn Heights ,2. Dark Moon, High Tide - Afro Celt Sound System ,3. Gospel Train - Silver Leaf Quartet ,4. The Hands That Built America - U2 ,5. Shimmy She Wobble - Othar Turner ,6. Breakaway - Sidney Stripling ,7. Signal to Noise - Peter Gabriel ,8. New York Girls - Finbar Furey ,9. The Murderer's Home - Jimpson And Group ,10. Dionysus - Jocelyn Pook ,11. Brooklyn Heights ,12. Morrison's Jig/Liberty - Mariano De Simone ,13. Durgen Chugaa - Shu-De ,14. Unconstant Lover - Maura O'Connell ,15. Devil's Tapdance - Vittorio Schiboni ,16. Beijing Opera Suite - Anxi Jiang ,17. Paddy's Lamentation - Linda Thompson ,18. Brooklyn Heights ,(3.6.2011)

Nejzákladnější témata v neobvyklém prostředí 60-tých let 19. století. Daniel Day-Lewis si krade každou scénu pro sebe, ale celkově jde o přehlídku výjmečných hereckých výkonů a že mají co hrát. Mihne se i sám Marty v roli hlavy okradené rodiny. Úžasná výprava.(30.12.2011)

Po prvním shlédnutí v kině jsem byl nadšen tím, že velikán Scorsese je zpět. Po vícenásobném vidění této historické fresky již vím, že nejde o bezchybné dílo. Nemá nijak zásadní chyby, spíše takové zbytečné mušky na kráse. Herecky je to snímek bezchybný. Obvzláště duo Day-Lewis s Di Capriem film neuvěřitelně táhnou i ve slabších chvilkách. Výpravou až bere dech, režijně je překvapivě dravý a moderní i v akčních scénách. Po hudební stránce skvostný. Pouze ten scénář je takové pochybné torzo, které by asi chtělo být něčím ve stylu Kmotra či Tenkrát v Americe, ale ve výsledku je jen slepencem nekonzistentních (i když působivých) scén.(15.1.2007)

Gangy New Yorku připomínají spíše něco jako "příběh z povinnosti". Poté co Scorsese tak nádherně namaloval portrét gangsterů druhé poloviny 20. století, očekávalo se, že v Ganzích New Yorku realizuje něco podobného, akorát zasazené do doby o sto let dříve. Výsledek je však velice plytký, výpověď o tehdejší společnosti, či procesech na a za hranicí zákona je minimální, film se soustředí na jakousi podivnou cestu za pomstou, která se po cestě stačí přetransformovat v politickou kampaň. Prostřední část filmu visí pouze na doměnce hlavní postavy, že krále je třeba zabít před co nejširším obecenstvem, děj se tak poněkud uměle natahuje. Ač skvěle natočené, ve velmi pěkně ztvárněném dobovém prostředí, Gangy New Yorku nejsou obsahově nijak výjimečné. 7/10(26.3.2014)