Poslední valčík (koncert)

Hudební / Dokumentární

USA, 1978, 117 min

Martin Scorsese

Michael Chapman

Skorsýzi byl odjakživa fanoušek kvalitní hudby a naštěstí byl natolik odhodlaný přivlastnit si tuto scénu ke svému oboru a dát tak vznik geniálním dílům. Poslední valčík není výjimka. Snad jen nevyvážený poměr zvuku mi trochu vadil -v konverzačních scénách ze "zákulisí" velice tiché, někdy nebylo ani rozumět a naopak koncertní scény dost hlasité (což mi nevadilo, samo), ale mimo to si nemám naco stěžovat.(15.4.2016)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1978 - nesúťažný výber(1.2.2013)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(20.12.2009)

Rozpočet $35,000Tržby USA $322,313Tržby Celosvetovo $560,000(17.10.2009)

Poslední koncert skupiny "The Band" je pro mne v mnoha ohledech "srdeční záležitostí", takže nelze nedat nostalgických pět hvězdiček. A Martin Scorsese ukázal, že je velký filmař, když dění na pódiu i mimo něj bez zbytečných exhibicí citlivě zaznamenal. Jeho režie si prakticky nevšimnete, ale přesto je "The Last Waltz" od té doby "mustrem", jak správně nasnímat živý koncert. Nehledě na to, že tehdy byl opravdu ve správnou dobu na správném místě.(2.11.2005)