poster

Poslední valčík (koncert)

 • USA

  Last Waltz, The

Hudební / Dokumentární

USA, 1978, 117 min

Režie:

Martin Scorsese

Kamera:

Michael Chapman
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ****

  Skupina The Band, Bob Dylan, či ostatní zainteresovaní nie sú mojej osobe hudobne spriaznení interpreti, takže myslím, že môžem hovoriť o filme viacmenej nezaujate. Pokiaľ ide o film, môj strohý popis by bol, že sa jedná o koncert s dokumentárnymi vsuvkami o skupine The Band a umelcoch, ktorí s ňou vystupovali. Koncert má svoje čaro, prestriedaním niekoľkých známych umelcov z neho robí naozaj neobyčajní zážitok a mňa si taktiež niektoré pesničky rýchlo podmanili. Dokumentárne prvky sú však len takým doplnením a výplňou dvojhodinovej stopáže. Niektoré fakty zaujmú, ale celkovo je to len akési flash prebehnutie celým pôsobením kapely. Nesnaží sa zájsť do hĺbky, vlastne sú to len také historky a vtipné príbehy, ktoré členovia zažili počas koncertovania. Ale volume sa počas filmu naozaj oplatí dať hlasnejšie. 80%.(17.2.2009)

 • Aleee89
  ***

  Snímek jsem zhlédla jen kvůli projektu do školy. Oceňuji Scorseseho režii, nechá nás pozorovat, do dění nezasahuje, takže si opravdu připadáte jako návštěvníci koncertu. Pasáže z pódia se střídají s rozhovory, které poodhalí podstatu celé tehdejší doby. Písně byly skvělé, moje gusto. Ale film je na můj vkus dlouhý a musím říct, že mě mnohdy tak úplně nebavil.(6.8.2013)

 • Riddick77
  *****

  Masterpiece. 10/10!(16.8.2014)

 • Rabina
  *****

  Výtečně nasnímáno, nastříháno.... pomíjím obsah, který je srdcovka..., ale dle mého mínění je Last waltz je koukatelný i pro neazsvěceného diváka(5.1.2009)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 1978 - nesúťažný výber(1.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace