Poslední valčík (koncert)

USA, 1978, 117 min

Martin Scorsese

Michael Chapman
  • d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1978 - nesúťažný výber(1.2.2013)

Skupina The Band, Bob Dylan, či ostatní zainteresovaní nie sú mojej osobe hudobne spriaznení interpreti, takže myslím, že môžem hovoriť o filme viacmenej nezaujate. Pokiaľ ide o film, môj strohý popis by bol, že sa jedná o koncert s dokumentárnymi vsuvkami o skupine The Band a umelcoch, ktorí s ňou vystupovali. Koncert má svoje čaro, prestriedaním niekoľkých známych umelcov z neho robí naozaj neobyčajní zážitok a mňa si taktiež niektoré pesničky rýchlo podmanili. Dokumentárne prvky sú však len takým doplnením a výplňou dvojhodinovej stopáže. Niektoré fakty zaujmú, ale celkovo je to len akési flash prebehnutie celým pôsobením kapely. Nesnaží sa zájsť do hĺbky, vlastne sú to len také historky a vtipné príbehy, ktoré členovia zažili počas koncertovania. Ale volume sa počas filmu naozaj oplatí dať hlasnejšie. 80%.(17.2.2009)

Masterpiece. 10/10!(16.8.2014)

Nevyjádřila bych to lépe než uživatel pucmeloud........byl to super nářez :-)(22.4.2015)

Rozpočet $35,000Tržby USA $322,313Tržby Celosvetovo $560,000(17.10.2009)