Poslední valčík (koncert)

Hudební / Dokumentární

USA, 1978, 117 min

Martin Scorsese

Michael Chapman

Skorsýzi byl odjakživa fanoušek kvalitní hudby a naštěstí byl natolik odhodlaný přivlastnit si tuto scénu ke svému oboru a dát tak vznik geniálním dílům. Poslední valčík není výjimka. Snad jen nevyvážený poměr zvuku mi trochu vadil -v konverzačních scénách ze "zákulisí" velice tiché, někdy nebylo ani rozumět a naopak koncertní scény dost hlasité (což mi nevadilo, samo), ale mimo to si nemám naco stěžovat.(15.4.2016)

Masterpiece. 10/10!(16.8.2014)

Výtečně nasnímáno, nastříháno.... pomíjím obsah, který je srdcovka..., ale dle mého mínění je Last waltz je koukatelný i pro neazsvěceného diváka(5.1.2009)

Snímek jsem zhlédla jen kvůli projektu do školy. Oceňuji Scorseseho režii, nechá nás pozorovat, do dění nezasahuje, takže si opravdu připadáte jako návštěvníci koncertu. Pasáže z pódia se střídají s rozhovory, které poodhalí podstatu celé tehdejší doby. Písně byly skvělé, moje gusto. Ale film je na můj vkus dlouhý a musím říct, že mě mnohdy tak úplně nebavil.(6.8.2013)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1978 - nesúťažný výber(1.2.2013)