• slovenský

Muzikál / Drama

USA, 1977, 155 min

První muzikál, který jsem vydržel sledovat do konce bez přetáčení a hlavně jsem to přežil po psychické stránce. Jazz vážně není špatná hudba a De Niro byl ve své době pan herec.(31.12.2011)

• Baxt

Jasně nejhorší Scorsese, ve kterém se sám mistr nějak ztratil. Až na neustálé dialogové přestřelky a De Nirovo výrazové prostředky tam z jeho osoby nevidím nic. Osobitá režie a nuda jsou namíchány v poměru 1 : 100, 155 minut je opravdu moc, neřeknu, když se dívám na smečku mafiánů, ale příběh ústředního páru je pro takovou stopáž příliš nezajímavý. Bez emocí, bez gradace, bez hnacího motoru, zato s ohromující výpravou v okázalých muzikálových číslech. Marty měl převzít otěže tohohle koně dřív, než v poslední scéně. Vincent Minnelli by zaplakal.(1.4.2010)

• dopitak

Jedna je za skvělou hudbu a za posledních dvacet minut filmu, kdy to opravdu vypadalo jako muzikál (scény z muzikálových vystoupení Francine Evans jsou výtečné). Snad jsou za tím jenom ty opravdu příšerné dialogy (dabing pro MGM studio Bear, 2009), anebo celkové nepochopení, ale ještě před půlkou jsme to doma chtěli vypnout.(25.4.2010)

• nascendi

Veľké sklamanie. Liza Minnelli je v tom nevinne, pretože na ňu som alergický. Martin Scorsese ma so svojou záľubou v uťahaných filmoch, pri sledovaní ktorých čakám na milosrdný koniec, tiež nesklamal. Jazz ani muzikály predvojnového ladenia neobľubujem. Ostáva môj obľúbený Robert DeNiro. Jeho postava sebastredného, konfliktogénneho hajzla je stvárnená výborne, ale mám za to, že patrí do iného žánru. Nejaké prednosti by som určite našiel, ale film ma striedavo nudil a rozčuľoval, takže dve hviezdičky sú akurát.(19.5.2010)

Scorseseho přípravka na ZUŘÍCÍHO BÝKA, které navzdory výborné druhé půlce chybí cosi k dokonalosti. Třeba intenzívnější jiskření mezi De Nirem a Minnelli. Není divu, když oba přišli z úplně rozdílných kinematických světů. Blýskavost starých hollywoodských muzikálů se tu kříží s dalším Scorseseho buranským cholerikem. Tohle je absolutní mičurin, ale i tak stojí za to.(27.2.2004)

• - První sestřih filmu trval čtyři a půl hodiny. Ve střižně byl posléze zkrácen nejprve na přijatelných 153 minut a poté ještě na 136 minut. Ovšem v roce 1981 bylo několik scén obnoveno a stopáž se vyšplhala na konečných 163 minut. (GudMen)

• - Robert De Niro se kvůli důveryhodnosti své postavy učil hrát na saxofon, nicméně ve filmu je jeho hra "nadabována" Georgiem Auldem. (StarsFan)

• - Medzi režisérom Martinom Scorsesem a hercom Robertom De Nirom to počas nakrúcania poriadne vrelo. Liza Minnelli im úspešne motala hlavy, Martin odišiel z nakrúcania a na chvíľu bol zastúpený Stevenom Princom. (classic)