• slovenský

Muzikál / Drama

USA, 1977, 155 min

Spousta scén s De Nirem stojí za pozornost, na druhou stranu hodně scén s Lizou Minnelli bych nejraději vystříhal. Martin určitě zúročil své zkušenosti a natočil dílo, které je mimořádně ambiciózní. Muzikál mě obecně nikdy nešmakoval, tady se opravdu zpívá vlastně až na konci. Robertovi jistě nestálo mnoho námahy zahrát naprosto přesvědčivě sobecké hovado.(25.2.2013)

Nebyl to špatný film, Martyho i Roberta mám ráda (jejich tvůrčí spojení přineslo několik skutečných filmových klenotů), ale muzikál není tak úplně můj šálek kávy - i když i tady se najdou výjimky (Vlasy, Moulin Rouge). V tomto nablýskaném spektáklu s vynikající atmosférou mi ovšem chybělo zaměření se na postavy - ty tu prostě nebyly tím podstatným - hlavním hrdinou příběhu byl skutečně New York, respektive jazz. A pak mi trochu nesedla Liza Minnelli, mám pocit, že daleko lepší herecký výkon podala v "Kabaretu" s Michaelem Yorkem. Přesto určitě film, který si oněch 155 minut pozornosti zaslouží.(12.7.2008)

Scoresese je pan vypravěč a De Niro je pan herec, ale tento skoro tříhodinový příběh o excentrickém páru hudebníků, mě opravdu nebavil.(14.9.2013)

Dle mého o hodinu přetažená romance kde DeNiro hraje velkýho blbce a, vím to jsem hodně povrchní, Liza Minnelli stojí herecky za nic, plus je ošklivá. Mít to větší drive a nahradit ji jinou, bylo by fajn, atmosféra a pár slušných scén tam přeci bylo.(5.1.2014)

• bassator

43rd KVIFF 2008 - NEW HOLLYWOOD II. - Nový Hollywood II., AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.73/538(2.9.2009)