1492: Dobytí ráje

• slovenský

1492: Dobytie raja

Dobrodružný / Drama / Historický / Životopisný

Velká Británie / USA / Francie / Španělsko, 1992, 149 min

Docela zajímavý film. Byl možná trošičku zdlouhavý, ale na celkovém dojmu to ubírá jen minimálně. Gérard se do hlavní role skvěle hodí. I vzhledem k tomu, že ho nemám moc rád...(11.12.2009)

• paascha

Trochu moc patetické, trochu moc přebubřelé, tučný Gérard, kterému asi nejvíc sedí Obelix, no nevím. Podobné téma zpracovalo víc režisérů a Scott je z těch, kterým se to moc nepodařilo. Raději se měl držet sci-fi, tam je boží. Zlatý Aguirre, to je pecka.(15.8.2006)

Super. Příběh, scenérie, herci... prostě super.(4.5.2012)

Ta Vangelisova hudba, jak se mi před pár lety líbila, tak teď už leze na nervi. Film dobrej.(15.4.2004)

Rozvleklé, celkem nudné a podle mě i docela zidealizované, ale přesto ucházející podívaná.(13.4.2004)

• - Poté, co Kolumbus (Gérard Depardieu) připluje do Ameriky, na rameni jednoho z lodníků jsou vidět stopy po očkování, které však v době, ve které se snímek odehrává, nemá co dělat. (topesto)

• - Původní název zněl jednoduše Columbus. (HellFire)

• - Když Kolumbus (Gérard Depardieu) zapisuje či kreslí do svého deníku, je vidět, že listy jsou z běleného papíru, který se však v 15. století ještě nepoužíval. (topesto)