Vetřelec

Alien

Votrelec

Horor / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 1979, 117 min (Director's cut: 116 min)

Ridley Scott

Dan O'Bannon

Derek Vanlint

Soundtrack Jerry Goldsmith: 1. Main Title [3:34] 2. Face Hugger [2:35] 3. Breakaway [3:04] 4. Acid Test [4:37] 5. The Landing [4:33] 6. The Droid [4:45] 7. The Recovery [2:47] 8. The Alien Planet [2:31] 9. The Shaft [4:00] 10. End Title [3:02](10.5.2011)

:::::::::::::::::::::::::: Já tuhle klasiku moc nemusím, ale dávám 4 hvězdy. Líbilo se mi to víc, než dvojka. :::::::::::::::::::::::::::::(8.3.2009)

Hustý!!! Strach z neznáma. Obrazový virtuoz Scott nám dopřál cca 2 hodiny mrazivé podíváné.(16.7.2006)

Tak po včerejším repete sem se ujistil v tom, že PROMETHEA Ridley Scott celkem posral! Tohle je dokonalá klasika.(22.6.2012)

Chvílemi mi to jejich dohadování, kdy nevěděli, s čím mají tu čest, přišlo poněkud nudné :-/(13.3.2004)

• - Výzkum vědců na Westminsterské univerzitě zjistil, že při sledování filmu průměrně spálíme 152 kalorií, čímž se umístil na 4. místě. Výzkum byl založen na základě snímání tepu či spotřeby kyslíku. (Vrata88)

• - Snahou Ridleyho Scotta bolo vykresliť napätie medzi inžiniermi a dôstojníkmi ako aj utrpenie hlavnej postavy. (vander19)

• - Při bližších záběrech na vetřelčí vejce si můžeme všimnout, že po nich cosi stéká a kape směrem vzhůru. Byl to záměr režiséra Ridleyho Scotta, který prostě jen obrátil kameru. (-bad-mad-wolf-)