poster

Vetřelec

 • Velká Británie

  Alien

 • USA

  Alien

 • Slovensko

  Votrelec

Horor / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 1979, 117 min (Director's cut: 116 min)

Režie:

Ridley Scott

Scénář:

Dan O'Bannon

Kamera:

Derek Vanlint
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gouryella
  ****

  Prvni Vetrelec se vyznacuje asi tou nejlepe vystavenou atmosferou z cele tetralogie.(28.7.2002)

 • Matty
  ****

  Kvalitně zrežírované temné sci-fi, jehož působivost závisí nepřímo úměrně na věku, kdy jste jej prvně viděli. 80% Zajímavé komentáře: kleopatra, Subjektiv, jahol, Maftík, Triple H(19.12.2005)

 • Radyo
  *****

  Světová klasika ve všech zde uvedených žánrech. Na tehdejší dobu jedinečné triky (ta figura vetřelce ale i některé kulisy od H.R. Gigera nahánějí hrůzu dodnes). Atmosféra neuvěřitelným způsobem graduje a na konci jsem měl při prvním sledování nervy tak našponované, že kdyby na mě někdo nečekaně promluvil, tak se asi sesypu.(19.7.2002)

 • dobytek
  ***

  Vetřelec je jeden z těch mnoha filmů, od kterejch jsem čekal hodně a dostal jsem málo. Neřikám, že to byl špatnej film, ale čekal jsem nějakou hustou atmosféru a zajímavej příběh a místo toho je tam akorát mimozemšťan, kterej to má zachránit tim, že vypadá hnusně a tečou z něho sračky a sliz. Já spíš upřednostňuju horory, který mě dokážou nějak přitáhnout atmosférou. Tohle zkrátka jako horor u mě moc nebodovalo. Dost mě překvapuje hodnocení 90%. Kdybych měl vybrat nějaký horory, který sázej na hnusně vypadajícího mimozemšťana, tak podle mě je třeba lepší (i když jen o trochu) Věc a oba 2 filmy pak jasně poráží Predátor. Pro mě je celkově Vetřelec spíš zklamání...(20.9.2006)

 • Viktooorka
  *****

  i za deset let to bude film, který nestárne... budou pořád stejní fanoušci a nový budou přirůstat... hnusný monstrum z vesmíru versus Sigourny Weaver, princezna bojovnice :) hororová klasika(31.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace