poster

Vetřelec

 • Velká Británie

  Alien

 • USA

  Alien

 • Slovensko

  Votrelec

Horor / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 1979, 117 min (Director's cut: 116 min)

Režie:

Ridley Scott

Scénář:

Dan O'Bannon

Kamera:

Derek Vanlint
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ****

  Je mi s podivem, jak už v roce 1979 mohl vzniknout technicky tak (nechci říct přímo dokonalý) dobrý film, vetřelec je skutečně to nejefektivnější ztělesnění opravdové hrozby, kterému dokáže konkurovat snad jen predátor, což mě přivádí k extraordinární myšlence, že by někdo mohl udělat film na téma vetřelec vs predátor :) Alien je opravdová klasika mezi sci-fi horrory, bohužel k dokonalosti mi kousíček chybí, narážím na to, že doba před vyklubáním vetřelce přeci jen nebyla úplný vrchol zábavy 9/10(21.1.2008)

 • Djoker
  ****

  Filmy, u kterých jsem byl zaražený do gauče a ani nedýchal, bych možná spočítal na prstech jedné ruky. Vetřelec do této skupiny rozhodně patří. Scottovi se podařilo vytvořit neuvěřitelně hutnou atmosféru plnou děsivých momentů. Bohužel je to místy až příliš utahané. Při projekci nedoporučuji konzumaci jídla, pravděpodobně to z vás stejně poletí ven.(7.11.2010)

 • TheMaker
  ****

  :::::::::::::::::::::::::: Já tuhle klasiku moc nemusím, ale dávám 4 hvězdy. Líbilo se mi to víc, než dvojka. :::::::::::::::::::::::::::::(8.3.2009)

 • Malarkey
  *****

  Nevím, jak je to možný, ale za celý život jsem viděl akorát čtvrtýho Vetřelce. Proč, to opravdu nechápu, ale chtěl jsem to co nejrychleji napravit. Vždyť první tři díly režírovali režiséři, kteří doteď mají ve filmu v Americe hlavní slovo. Ridley Scott se ale s počátkem tohodle kultu popral fakt parádně. Nejenom, že jsem měl strach z temnoty, měl jsem taky strach ze samotnýho vetřelce, kterýho si Giger namodeloval opravdu moc hezky. On celkově má v hlavě docela zvláštní věci. Vymodelovat Vetřelce zrovna takhle by nedokázal každý, ale jemu to nedělá žádný problém. Taky díky tomu jsem z filmu byl tak vyjukanej. Vždyť já tam ty vetřelčí chapadla viděl snad v každý scéně. Sigourney si jde, kamera nahlíží na její ksicht a za zádama už vetřelec vykukuje, chapadlo se pohybuje a nejhorší je...že divák čeká a čeká a Sigourney nic neví. Já vlastně ani nevím, kde jsem se s touhle věcí ve filmu vůbec setkal. To je takovej napínák, že mít pásek u kalhot, tak okamžitě rupne a odstřelí na orbitě nějakej asteroid.(16.5.2011)

 • BadoXXII
  *****

  Je to dokonalý organismus. Jeho dokonalosti se může vyrovnat jenom jeho zrůdnost...... Votrelec ma vždy zaujímal, keď som bol menší. Zhruba do 8 rokov sa mi ho vidieť nedarilo, stále ma od telky všetci odháňali - nie je to film pre Teba! Nebudeš spať týžden! ale tieto reči ma len viac a viac na film lákali a tak som si to raz nahral na videokazetu a na druhy den pozeral a pozeral som to potom ešte vela dní, možno s Predatorom, Jurským parkom a Votrelcami to bol moj najsledovanejší film mojho detstva. Nadchol ma. Malo to príjemnú mrazivú atmosféru (ale nejako extra ma to nevystrašilo, skor ma Votrelec fascinoval), dobre spravené monštrum (velku rolu na jeho desivosti vďačíme aj za fakt, že jeho autor mu naschval nedal oči, lebo by už nemusel vypadať tak desivo) a veľmi pôsobivé prostredie vesmírnej lode. Rozmýšlam, že či mám radšej jednotku alebo dvojku. Jednotka bola niečo nové, prekvapivé a naozaj hororové. Pričom dvojka bola stále hororová, ale podstatne akčnejšia. Asi ich mám rád narovnako a nikdy na Votrelca nezabudnem. Je to moje oblúbené vesmírne monštrum.(21.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace