Uneseni (TV seriál)

Drama / Sci-Fi

USA, 2002, 10x84 min

Leslie Bohem

Laura Karpman

Eric Close, Joel Gretsch, Dakota Fanning, John Hawkes, Matt Frewer, Ryan Hurst, Adam Kaufman, Anton Yelchin, Ken Pogue, Michael Moriarty, Heather Donahue, Justin Chatwin, Desmond Harrington, Ryan Merriman, Ian Tracey, Gabrielle Rose, Julie Benz, Andrew Jackson, Tobias Mehler, Timothy Webber, Jay Brazeau, Elle Fanning, R. Nelson Brown, Fulvio Cecere, Janet Wright, Erin Karpluk, Sam Easton, Emily Holmes, Aaron Douglas, Kevin Durand, Gwynyth Walsh, Antonio Cupo, Jason Gray-Stanford, Max Martini, Jonathon Young, Mark Hildreth, Nolan Gerard Funk, Alessandro Juliani, Ryan Robbins, Ty Olsson, Roger R. Cross, Catherine Dent, Steve Burton, James Kirk, Jeffrey Ballard, Chad Donella, David Paetkau, Elissa Sursara, Willie Garson, Ben Cotton, Brittney Irvin, Terry Chen, Kevin G. Schmidt, Serge Houde, Fred Koehler, Philip Granger, Aaron Pearl, Brian Markinson, Camille Sullivan, James McDaniel, Julie Ann Emery, Kimani Ray Smith, Sarah-Jane Redmond, Steven Grayhm, Matthew Currie Holmes, Jesse Hutch, Emily Bergl, Tina Holmes, Karen Austin, Devin Douglas Drewitz, Peter Benson, Rob LaBelle, Jerry Wasserman, Peter Bryant, James Hutson, John B. Lowe, Patrick Gallagher, Tom Heaton, Alf Humphreys, Don Thompson, Stephen E. Miller, Dean Wray, Brent Stait, Steve Makaj, Colleen Winton, Rondel Reynoldson, Michael Soltis, Glynis Davies, Paralee Cook, Richard Stroh, Andy Powers, Lachlan Murdoch

Tak tohle téma mám moc rád. Už když německý ufolog Michael Hesemann ve své knize podotknul, že sám S.Spielberg se chopil projektu zfilmování všech doposud známých faktů, mé srdce zaplesalo. Unesená letka za II.světové války, Roswell, tajné laboratoře,únosy lidí. Touha ZHLÉDNOUT vše, o čem jsem doposud jen četl byla veliká a celý projekt předčil mé očekávání. Spousta lidí NÁS může považovat za blázny, přesto když si odmyslí podtext, můžou sledovat řemeslně odvedený scifi seriál. Všechny ,,fakta“ zabaleny do osudů tří rodin, se skvělou D.Fanning , která tomu všemu dává takový lidštější rozměr. A všichni, kteří nevěří a nehledají odpovědi na otázky typu – proč jsou tady?, by se stejně měli podívat za ucho, jestli tam náhodou nemají značku. Náhoda je totiž blbec.....(27.11.2006)

Tento seriál bol pre mňa pred pozretím celkom zaujímavý v kategórií sci-fi a tak som si ho v televízií pozrel. Dosť ma baví sci-fi žáner, tak tomu nemohlo byť ani inak. Páčila sa mi pointa príbehu. Ako to zasiahlo niekoľko generácií a navzájom si odovzdávali svoje poznatky o výskume mimozemšťanov a vôbec celé to dianie okolo nich. Tiež herecké obsadenie je tu veľmi kvalitné, i keď sa tu nejedná o žiadne známejšie meno. Na začiatku som o seriáli vedel len to, že je o mimozemšťanoch a má v ňom (vraj) prsty Steven Spielberg. Teda som očakával veľa. O to väčšie bolo moje sklamanie, keď som zistil, že mimozemšťania sú tu len vedľajší produkt a celkovo sa jedná o veľmi béčkový seriál, ktorý postráda atmosféru a napätie.(16.2.2015)

Filmy o ufonech mám ráda, Steven Spielberg je skvělý režisér a to jak jak se tu zezačátku rozjedou příběhy tří různých rodin, které spolu nemají zdánlivě nic společného, postupně se s každou novou generací více "sbližují", až nakonec dojdeme k poslední čtvrté generaci, kde se teprve rozjede pořádný souboj "dobra" a "zla", to prostě nemá chybu. Asi nejvíc mě tady překvapil výkon Dakoty Fanning, jak tahle malá holčička dokázala tak skvěle zahrát tuhle v celé minisérii klíčovou roli, před tím se opravdu klaním. Stejně jako před panem Spielbergem.(21.11.2008)

• danecek24

60. Zlatý Glóbus za rok 2002 - nominace (1) - Nejlepší minisérie / TV film(12.3.2009)

Vynikajúca sci-fi miniséria o mimozemšťanoch, hrdo nadväzujúca na klasiky ako Blízke stretnutia a ktorá boduje najmä úžasnou dobovou atmosférou jednotlivých dielov zasadených do rôznych desaťročí.(9.1.2013)