poster

Černý jestřáb sestřelen

 • USA

  Black Hawk Down

 • Velká Británie

  Black Hawk Down

 • Slovensko

  Čierny jastrab zostrelený

Drama / Historický / Válečný

USA / Velká Británie, 2001, 144 min (SE: 152 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brouk
  *****

  TO JE MASO! A pěkně syrový...(29.9.2004)

 • H34D
  ****

  Ze startu musím říct, že kniha dokázala lépe vykreslit kontrast mezi očekáváním hladkého průběhu a katastrofálním výsledkem mise v Mogadishu. Zfilmovaný Černý jestřáb vlastně ani nijak nepoukazuje na ten klíčový element překvapení, na obrovské komplikace, popř. na opravdu kritické situace (snad vyjma té se stehenní tepnou), Černý jestřáb Ridleyho Scotta působí jako "normální" válečný film o úspěšné misi a o síle amerických elitních jednotek, což je trošku škoda. Natočen je však velmi dobře, kamera se hýbe tak akorát, střílí se odevšad a o exploze také není nouze. Hudba je v neakčních pasážích vynikající, ale naopak když hraje u přestřelek, tak je dle mě dosti nevhodná (ubírá na pocitu realističnosti). Celkově velmi slušný zážitek z moderní války... 7/10(16.8.2014)

 • Lima
  ****

  Po trochu nudném začátku přichází exhibice pana Režiséra. Krvavá, syrová, drsná řežba, natočená tak impozantně, že si člověk musí říct "...jak to sakra ten Scott dělá?". Škoda té neproměněné nominace na Oscara. Mistr Scott by si ho konečně už zasloužil. Také je nutno ocenit, že se v tomto filmu divák nedočká podobné hyperpatriotické hrůzy jako na konci "Ryana". Po formálně dokonalém, ale dějově hloupém Gladiatorovi si u mně Ridley opět spravil reputaci.(20.7.2002)

 • KevSpa
  *****

  Jeden z nejsyrovějších a zároveň nejlepších pohledů na válečný konflikt.(20.5.2002)

 • Arx
  *****

  Další Ridleyho film a opět další filmová lahůdka. Tentokrát tu máme čest s válečným dramatem zachycující boje v Somálsku. Výborní herci, výborná kamera a ještě lepší zvuk. Filmový zážitek, který vám v hlavě zůstane pekělně dlouho.(11.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace