poster

Černý jestřáb sestřelen

 • USA

  Black Hawk Down

 • Velká Británie

  Black Hawk Down

 • Slovensko

  Čierny jastrab zostrelený

Drama / Historický / Válečný

USA / Velká Británie, 2001, 145 min (SE: 152 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  *****

  Devadesátiminutový přímý přenos z válečné vřavy uprostřed Mogadiša. 90% Zajímavé komentáře: Gemini, k212, fantoci, wipeout, mls(9.9.2005)

 • mandes
  *****

  rozpočet $92 million otvárací víkend $28,611,736 celosvetový zisk $172,989,651.Jeden z mojich najoblubenejších filmov je to hotové akčné inferno,absolútne ma to omráčilo a zarazilo do sedačky. Rydley scott je absolútny boh čo sa tyká vyzuálnej stranky.Už len musím dodať absolútne naaaaaaaaaaaaaadhernu hudbu Hansa Zimmera to je vážne niečo neskutočné.A aby som nezabudol, Josh Harnet sa stal po tomto filme mojim miláčikom(24.3.2006)

 • Tosim
  ****

  Realistický obraz války...a to je vše. Ani na ten zasraný americký patriotsmus zde není místo (ovšem jak pro koho) takže se není ani třeba podrobněji rozepisovat :-)(28.4.2004)

 • Boss321
  *****

  Akce, která měla původné trvat půl hodiny a protivníci neměli klást žádný odpor, se zvrtla v boj o holý život, při kterém část elitní armádní jednotky USA musela bojovat proti několika násobné přesile. Ridley Scott natočil neuvěřitelně syrový a realistický snímek, který se může zařadit po bok nejlepších válečných snímků. Snímek hodně pozvedává výborně vybraná hudba a brilantní střih, který byl po zásluze odměněn Oscarem.(16.1.2008)

 • H34D
  ****

  Ze startu musím říct, že kniha dokázala lépe vykreslit kontrast mezi očekáváním hladkého průběhu a katastrofálním výsledkem mise v Mogadishu. Zfilmovaný Černý jestřáb vlastně ani nijak nepoukazuje na ten klíčový element překvapení, na obrovské komplikace, popř. na opravdu kritické situace (snad vyjma té se stehenní tepnou), Černý jestřáb Ridleyho Scotta působí jako "normální" válečný film o úspěšné misi a o síle amerických elitních jednotek, což je trošku škoda. Natočen je však velmi dobře, kamera se hýbe tak akorát, střílí se odevšad a o exploze také není nouze. Hudba je v neakčních pasážích vynikající, ale naopak když hraje u přestřelek, tak je dle mě dosti nevhodná (ubírá na pocitu realističnosti). Celkově velmi slušný zážitek z moderní války... 7/10(16.8.2014)

 • - Scéna z úvodu filmu, kdy jeden voják vstoupí do prostoru střelince až k terčům během palby, je nesmysl. Dotyčného by za celou věc nejspíš vyhodili z armády. Naproti tomu zbytek střelců by v ten moment nepokračoval v palbě. (bjh)

 • - Na filmu spolupracovali také kaskadéři z České republiky. (Mr.Hudson)

 • - Fotka ženy a dítěte, na kterou se jeden z vojáků podívá, je ve skutečnosti fotkou manželky a potomka herce Erica Bany. Oddělení rekvizit totiž zapomnělo udělat fotku jeho filmové manželky a dítěte, a tak požádali manželku Erica Bany, která s ním cestovala po celou dobu natáčení, zda by mohli ve filmu použít jejich skutečnou fotku. (becki_tu)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace