Černý jestřáb sestřelen

Black Hawk Down

Black Hawk Down

Čierny jastrab zostrelený

Drama / Historický / Válečný

USA / Velká Británie, 2001, 144 min (SE: 152 min)

Další Ridleyho film a opět další filmová lahůdka. Tentokrát tu máme čest s válečným dramatem zachycující boje v Somálsku. Výborní herci, výborná kamera a ještě lepší zvuk. Filmový zážitek, který vám v hlavě zůstane pekělně dlouho.(11.1.2008)

Svým zpracováním, režií, hereckými výkony či speciálními efekty jistě nadprůměrný film. Na mě to film působí velmi syrově, všudypřítomným násilím bez většího smyslu stereotypně a nezáživně.(4.3.2008)

Krásny film, nad ktorým však neviem prečo, neviem kvapnúť slzu.(3.10.2008)

Po přípravné půlhodince vypukne dvouhodinové válečné peklo. Lepší obraz současné války jen tak neuvidíte. Jelikož na to dohlížel Ridley Scott je to i dost efektní a zároveň brutální (palec, céva, ruka apod.). Navíc se tu kulkám vyhýbá i velmi zajímavé herecké osazenstvo - zvláště Tom Sizemore je prostě boží (a velmi podobný své roliv Ryanovi či v Pearl Harboru). Kromě neustávající palby jsou obrázky podkresleny i velice zajímavou hudbou Hanse Zimmera. Přesto, ač je to skvělé, bylo-li by to o něco kratší, bylo by to ještě lepší.(19.10.2003)

Je to iba akčný film, ale je to tak nehorázne geniálne nakrútený, zostrihaný a ozvučený akčný flm, až ostáva rozum stáť. Najsilnejší zvukový zážitok, čo som prežil v kine. Lepší než Spielbergova VOJNA SVETOV.(3.3.2007)