poster

Blade Runner

 • USA

  Blade Runner

 • Slovensko

  Blade Runner

 • Slovensko

  Ostré komando

Sci-Fi / Thriller / Drama

USA / Hong Kong / Velká Británie, 1982, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KarelR
  *****

  Kdyby v tom nehrál mladej Ford, nikdy by mě nikdo nepřesvědčil, že ten film má na krku 26 let. Nejlepší Ridleyho snímek.(12.1.2008)

 • Boss321
  ****

  Ridley Scott po Vetřelcích potvrdil, že je skvělý režisér a natočil další kultovní film. Harrison Ford předvádí vynikající výkon, stejně jako ostatní herci hlavně do té doby neznámý Rutger Hauer a Sean Young. Škoda, že snímek byl nominován jen na dva Oscary (Výprava, Vizuální efekty). Po celou dobu na vás dýchá výtečná atmosféra, která je korunována výborným koncem. Ve své době hodně nadčasové a originální.....(2.1.2008)

 • EdaS
  *****

  Sci-fi a noir. Láska a smrt. Final Cut z Blu-raye je úplně nejvíc. Scottův hypnotický masterpiece s geniální Vangelisovou hudbou.(6.2.2011)

 • Nathalie
  ****

  Brilantná technická slupka, atmosferický hudební podkres, podmanivý vizuál rozvrstvený mezi gotikou a noirem a uvnitř...zoufalé prázdno. Filozofie se nesestává z pár ladně pohozených vět v hodině mezi psem a vlkem...(15.1.2008)

 • tron
  ****

  „Všetky tie spomienky sa stratia v čase. Ako slzy. Dážď. Hodina smrti.“ BLADE RUNNER mi nikdy extra nesadol a tento naoko chladný sci-fi experiment sa mi nikdy nezapísal do srdiečka. A ak mám od Ridleyho Scotta vybrať kultové sci-fi, bez váhania vyberám VOTRELCA. Napriek tomu BLADE RUNNER má veľa do seba: dodnes (!!!) nezostarnutú víziu sveta budúcnosti, ktorá síce zaváňa klišé (lietajúce autá), ale napriek tomu nie je smiešna, ani trápna. Naopak, i vďaka slušným hercom (najmä Ford s Hauerom) dodnes kvalitne funguje. Tou skutočnou bombou je ale práve vizuálna stránka. Či skôr audiovizuálna, pretože i vďaka šialenej Vangelisovej hudbe, geniálnej výprave, fantastickým kostýmom a originálnym rekvizitám úchvatne hypnotická atmosféra nepripomína nič, čo by mohlo vzniknúť na planéte Zem.(25.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace