Epizody(7)

O Sandře, Lojzovi, Kristýně a ostatních, kteří se sešli v dětské ozdravovně. Do ozdravovny pro děti s respiračními chorobami přijíždí nový turnus. Vstupní prohlídky v ordinaci MUDr. Kryštofa naznačují, které děti budou mít v příběhu dominantní role. Je to především Sandra, sebejistá a úspěšná gymnastka, která se cílevědomě připravuje na závratnou sportovní kariéru, momentálně má ale nohu v sádře. Dalším hrdinou je Lojza, sympatický kluk, který se chce stát žokejem. Vrací se do ozdravovny už potřetí. Má tu věrnou kamarádku Kristýnu, neteř správce ozdravovny, která žije se svým tátou a maminku má ve Švýcarsku. (Česká televize)

Tom_Lachtan

nejzábavnější z celého seriálu byla ona koza, navíc ten němý tvor asi zahrál ze všech herců nejlépe.. Jinak je scénář ne úplně nejhorší, o něco lepší, než podobný seriál Když se slunci nedaří ()

honajz

Nudně natočený seriál v podstatě o ničem. Příběhy snad ani nikam negradují, chybí tomu humor a nadhled, děti se berou příliš vážně a jejich herecké výkony jsou nezvládnuté. ()

roswelll

Dětské seriály vždy balancují na hraně úspěchu a neúspěchu. Tento poměrně krátký seriál viděn dětskýma očima nezklamal. Dětské i dospělé role byly nakombinovány v rovnováze. Seriál ukázal cestu, jak zachránit něco, co fungovalo a nezvítězil tak přednostně komerční zájem, jak to v dnešní době dost často bývá. ()

ABLABLABLA

Nejlepší dětský český seriál, který pamatuju...vždycky jsem se nemohla dočkat dalšího dílu. A kupodivu i po letech mě tento seriál bavil. ()

sator

Mimo nejznámější části jedněch z nejkrásnějších moravských lázní se nachází velmi zajímavá památka, která bývá – jistě neprávem – často opomíjena. Najdete ji nad luhačovickou Bílou čtvrtí, nedaleko někdejšího Lesního pramene, dnes zvaného Aloiska. Celá stavba připomíná spíše malý zámeček, ale jedná se o krásnou neorenesanční vilu, pojmenovanou Vlasta. a bez přehánění lze říci, že tato stavba patří k architektonickým skvostům Luhačovic. Různé historizující slohy se na podobě Luhačovic podepsaly možná ještě více než secese nebo funkcionalismus, ale novorenesanční stavba je i zde jistým unikátem V její těsné blízkosti vily se nacházejí skleníky a hospodářské budovy a obklopuje ji rozlehlý park. Samostatně stojící vilu postavil v letech 1902 až 1903 stavitel F. Brož. Zadavatelem stavby byl ing. Osvald Životský, známý brněnský projektant, podnikatel a stavitel železničních drah, jehož "erb" zde pozorný pozorovatel také najde. A podoba vily se zámkem není nijak náhodná. Osvald Životský totiž plánoval, že ve vile bude pobývat srbský královský pár, se kterým se dobře znal. V té době však jistě nepočítal s tím, že později bude vila sloužit jako kasino, „dětské sanatorium pro děti bronchitické“ nebo internát. Ani s tím, že zahradní část se skleníky bude svým momentálním dezolátním stavem silně připomínat „legendární“ šumperskou Sanatorku. ()

Kri-kri odpad!

Tento seriál z lékařského prostředí se dle mého mínění vůbec nepovedl. Role primáře na mě působí jako parodie na Chudíkova Sovu z Nemocnice na kraji města (navíc zjišťuji, že to ani není herec, nýbrž zvukař, čímž se vysvětluje jeho amatérský projev), ale i ostatní herci, dokonce i ti z řad starší generace zde hráli nevýrazně až toporně. Dětští protagonisté jsou silně nesympatičtí a jediného, kdo působil alespoň trochu osobitěji po celou dobu šikanovali. Až se mi nechce věřit, že tahle necitelná blbost vzešla z pera autorky mnohem povedenějších seriálů My všichni školou povinní, Tajemství proutěného košíku či rozhlasové Marjánky. Ale třeba nebude tak úplně na vině Zinnerová a o nekoukatelnost se postaral rádoby režisér z řad pražských kavárníků. Na tomto počinu je jasně znát, že výroba polistopadové pravdoláskařské éry se na něm už dokázala podepsat. Být to natočené tak o 7 let dřív a v režii Ludvíka Ráži jako výše zmíněné seriály, možná to mohlo dopadnout lépe. Posledním hřebíčkem do rakve a zde do odpadu je nenápadné zatahování "nových trendů z Ameriky" (cituji slova fotra jedné z pacientek). Tohle není ani na 10%, spíš sotva na 5%. ()

donkocicak

To, co píše Markéta Zinnerová, se mi líbí. Ani tento seriál není výjimkou. Jednou jsem ho viděl jako dítě a teď po letech jsem si to pustil podruhé. A opět mě to chytlo. Je to napínavý seriál (nejen) pro děti, doporučuji. Ale je to spíše smutné než veselé... ()

javlapippi

Ako zaslúžilý astmatik/alergik som značnú časť detstva prežil v liečebných ústavoch, takže som bol zvedavý, ako sa s týmto námetom naložilo v televíznej podobe. Väčšinou sa zadarilo, rozvrstvenie detského kolektívu podľa popularity, majetkových pomerov alebo hmotnosti by sedelo, šikana tiež bola, aj desiata či olovrant sa distribuovali z plastového prádelného koša. Ovšem scény, kedy nezletilí dýchavičníci pod odborným zdravotníckym dozorom radostne bezproblémovo skotačia v kopách sena alebo po pás vysokej tráve, to je faux-pas, ktoré by sa v tomto seriáli nemalo objaviť. Inak to nie je zlé, aj keď kvalít prúteného košíka a všetkých školopovinných úplne nedosahuje. Neviem či je to scenárom pani Zinnerovej, alebo režisérskym poňatím Hřebejka, alebo poprevratovou dobou, v ktorej detské seriály akosi už pre mňa nemajú to čaro. Tiež mám dojem, že je tu viac nehercov než bývalo zvykom, a to nie len medzi detskými predstaviteľmi. Ale ako celok to za pozretie určite stálo, aj keď srdcovka to už nebude. ()

Hombre8

Jedna z těch horších věcí od Zinnerové. Nebo špatně zfilmované? Nebo špatně zahrané? Dětské věci už pro mne asi nejsou. ()