Ale jo, proč ne. Mlčení jehňátek mě rozhodně nezasáhlo tak, jako většinu z vás a bylo u mě přesně na hranici 4 a 5-ti hvězdičkového filmu. Hannibal je naopak přesně o hvězdičku níž mezi třemi a čtyřmi. Částečně z lítosti, částečně z opravdu dobrého pocitu při sledování filmu a z velké části kvůli Anthonymu se výjimečně přikláním k lepšímu hodnocení s neuskutečnitelným přáním, ať uživatelé čsfd hodnotí filmy skutečně podle jejich objektivních kvalit a mnohokrát zbytečně nestrhávají body jen kvůli syndromu pokračování...(19.3.2006)

Scott bojující s nepříliš duchaplným scénářem uchopil dr.Lectera z jiného konce než Demme. Nelze mu upřít snahu o udržení nastavené úrovně, především v prostřední florentské části, kde si inspektor Pazzi nestihne užít svých zasloužených třicet stříbrných.. Sebeochutnávka Liotty mi přišla servírována s vtipem a noblesou, nicméně byla krapet samoúčelná.(1.9.2008)

Ale pane Lectere, to je ale hnus. Nemůžu přece čekat, že si autoři nedovolí víc než před skoro deseti lety co se natočil první díl? Ale tohle je opravdu masakr. Hannibal Lecter prostě jede, na filmovým plátně je to všecko jeho, všecko všecičko, možná malý kousek nechá té Moorové, ale jináč je všecičko jeho, a jestli se mu bude chtít, vycucne i jí a bude to taky jeho, protože to co tady předvádí, tak mi v Mlčení jehňátek přišlo ještě hezké a ohleduplné. Možná proto je to takový průměr, ono to šokuje ale ničím nepřekvapí, v něčem zápaďáci za louží udělali chybu, ale v čem?(18.3.2006)

Snaha tvůrců šokovat diváka za každou cenu se tentokrát ve většině pokusů minula účinkem. Rádoby efektní a hrůzostrašné záběry nezakryjí nedostatky ve scénáři a slabší kostru celého příběhu, jenž byl asi opravdu natočen, jen aby se z dojné krávy vydojilo co nejvíce dolarů.(22.4.2003)

• M.a.t.t.

Snaha vytvoriť dôstojné pokračovanie Mlčania jahniat bohužiaľ veľmi rýchlo stroskotala na nezáživnom deji a samoúčelnej brutálnosti. Najhorší Hannibalovský príspevok do série.(17.2.2007)

• - Ve filmu je vidět plakát k filmu Gladiátor, který také režíroval Ridley Scott. (Elisebah)

• - Scénář se 15x přepisoval. (cariada)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 15. (Zdroj: ČSFD.cz)