Je nesmyslné srovnávat Hannibala s Mlčením jehňátek, neboť jsou to dva naprosto odlišné filmy. Jediná spojující indicie je hlavní osoba filmu - Hannibal Lecter. Je jasně patrné, že režii si vzal na starost vizuální mág Ridley Scott a tah to nebyl vůbec španý. Děj je o dost jednodušší a lineárnější, přičemž se tvůrci soustřeďují více na skloubení vizualizmu (úchvatná Florencie) a brilantní atmosféry (Zimmerova hudba, vynikající kamera). Úvodní syrová přestřelka tak působí v tak citlivém, záběr po záběru detailně vypiplaném filmu, jako pěst na oko. Hopkins zde těží především ze svého hlasu, než-li skutečného herectví, což opravdové fandy Lectera může trochu mrzet, oproti tomu Oldman v roli Masona je vynikající a maskéři si zase jednou vyhráli.(26.10.2003)

Není to odbré jako mlčení jehňátek, ale rozhodně nesouhlasím s většinou hodnocení zde. Slušné obsazení, jistá režie Ridleyho Scotta a výborná atmosféra.....(18.1.2008)

Snaha tvůrců šokovat diváka za každou cenu se tentokrát ve většině pokusů minula účinkem. Rádoby efektní a hrůzostrašné záběry nezakryjí nedostatky ve scénáři a slabší kostru celého příběhu, jenž byl asi opravdu natočen, jen aby se z dojné krávy vydojilo co nejvíce dolarů.(22.4.2003)

Scott bojující s nepříliš duchaplným scénářem uchopil dr.Lectera z jiného konce než Demme. Nelze mu upřít snahu o udržení nastavené úrovně, především v prostřední florentské části, kde si inspektor Pazzi nestihne užít svých zasloužených třicet stříbrných.. Sebeochutnávka Liotty mi přišla servírována s vtipem a noblesou, nicméně byla krapet samoúčelná.(1.9.2008)

Proč já mám vždycky pocit u druhých, třetích či n-tých pokračování divný pocit... :-( Musím přiznat, že jsem čekal, že to bude horší... kvality Mlčení jehňátek to sice nedosáhlo, ale úplné demence také ne. Já osobně mám raději J.Moore než J.Foster (věc názoru a pohledu), A.Hopkins tady předvádí svůj "standard", ale chameleon G.Oldman, tak ten! ten je tady super....chro chro... :-)(25.11.2004)

• - Ve filmu je vidět plakát k filmu Gladiátor, který také režíroval Ridley Scott. (Elisebah)

• - Ve Florencii, kde se část filmu točila, můžete zakoupit průvodce, který láká na místa, která navštívil Hannibal Lecter. (Kulmon)

• - Hudba při úvodních titulcích je "Aria da Capo" od Johanna Sebastiana Bacha. Stejnou skladbu poslouchá Lecter ve své cele v Mlčení jehňátek. (Elisebah)