Legenda

Legend

• slovenský

Legenda

Fantasy / Dobrodružný / Romantický

Velká Británie, 1985, 90 min (Director's cut: 114 min)

Už jsem to dlohu neviděl, ale když jsem byl malej, tak se mi to docela líbilo a koukal jsem na to vždycky, když to dávali, takže si to pamatuju dost dobře. Rozhodně je potřeba ocenit kostýmy a především masky. Jinak dnes už pro mne nepříliš zajímavé, ale stále celkem ucházející. 65%(20.5.2008)

• Chrustyn

Ridley Scott je zvláštní režisér. Dokáže natočit také kultovní pecky jako je "Vetřelec" nevo "Blade Runner" stejně jako kasovní trháky typu "Gladiátor" či "Americký gangster" občas má i slabší stránky a věřím tomu, že slabší chvilku měl i při natáčení Legendy. Nevím jak si tento fantasy snímek vedl v době svého vzniku ale dnes v době "Pána prstenů" opravdu nezaujme. Vizuální stránka se sice povedla na výbornou ale to nic nemění na faktu, že jsem se u filmu nudil.(27.10.2008)

Nemohu si pomoct, ale tato bizarní pohádka ve mně dokáže vždy zaujmout. Pamatuji si ji už jako malé dítě, kdy jsem obdivoval Toma Cruise a při mnoha scénách sotva popadal dech. Ačkoliv v mnoha ohledech působí depresivně, zobrazení dobra a zla je opravdovým skvostem, stejně jako příběh a prostředí v němž se odehrává. Na tento film se nezapomíná a já si ho dnes (6.12.2008) rád připomněl. Inu Legenda je názvem opodstatněným... 80%(6.12.2008)

• tron

„Kým žijú jednorožce, Zlo nikdy nezvíťazí nad Dobrom.“ Škoda, že Tolkiena vykrádajú ľudia, ktorí to nevedia. Neodvážim sa o Ridleym Scottovi tvrdiť, že nemá talent. Ale - rozprávka so štíhlym Tomom Cruiseom ako "lesným mužíčkom"? Nie veľmi šťastný výsledok mrzí o to viac, že prvá pol hodina patrí po vizuálnej stránke k tomu dych najvyrážajúcejšiemu, čo som kedy v kinematografii videl (fascinujúco detailný les s jazerami, hypnotickou hudbou a páperím, snovo poletujúcim vo vzduchu). Lenže ak si odmyslíme opulentú vizuálnu stránku (vrátane skvelých masiek a jednorožcov), zostane plytký nudný film (údajne bol zo 150 minút štúdiom drasticky skrátený po zlých testovacích projekciách takmer o polovicu!) so zarážajúco skratkovitým/jednoduchým dejom (zloduch unesie princeznú, Cruise ju ide hľadať s tlupou srandovných trpaslíkov a po dvoch-troch priemerných akčných scénach sa ocitne v zlosynovom brlohu, po ďalšej akčnej scéne zachráni princeznú, záverené titulky - PROSÍM!?!).(24.10.2004)

Pán temnoty chce ovládnout celý vesmír. Kdo mu v tom zabrání? Krásná princezna Mia Sara a otrhaný atlet Tom Cruise. Typicky naivní pohádka, která ale disponuje i místy temnou atmosférou a stylovými zpomalovačkami. Režisérův rukopis se zkrátka nezapře. Ten rohatej záporák je ale za všechny prachy.(9.2.2010)