poster

Legenda

 • Velká Británie

  Legend

 • slovenský

  Legenda

Fantasy / Dobrodružný / Romantický

Velká Británie, 1985, 90 min (Director's cut: 114 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  **

  „Kým žijú jednorožce, Zlo nikdy nezvíťazí nad Dobrom.“ Škoda, že Tolkiena vykrádajú ľudia, ktorí to nevedia. Neodvážim sa o Ridleym Scottovi tvrdiť, že nemá talent. Ale - rozprávka so štíhlym Tomom Cruiseom ako "lesným mužíčkom"? Nie veľmi šťastný výsledok mrzí o to viac, že prvá pol hodina patrí po vizuálnej stránke k tomu dych najvyrážajúcejšiemu, čo som kedy v kinematografii videl (fascinujúco detailný les s jazerami, hypnotickou hudbou a páperím, snovo poletujúcim vo vzduchu). Lenže ak si odmyslíme opulentú vizuálnu stránku (vrátane skvelých masiek a jednorožcov), zostane plytký nudný film (údajne bol zo 150 minút štúdiom drasticky skrátený po zlých testovacích projekciách takmer o polovicu!) so zarážajúco skratkovitým/jednoduchým dejom (zloduch unesie princeznú, Cruise ju ide hľadať s tlupou srandovných trpaslíkov a po dvoch-troch priemerných akčných scénach sa ocitne v zlosynovom brlohu, po ďalšej akčnej scéne zachráni princeznú, záverené titulky - PROSÍM!?!).(24.10.2004)

 • viperblade
  **

  První velké zklamání od Ridleyho Scotta. Legend je hodně špatný fantasy film, na kterém je poznat, že mu chybí podstatná část stopáže (viděl jsem 90minutovou verzi) a tak scény působí moc rychle a nahodile, a i když se ve filmu pořád něco děje, mě to málem několikrát uspalo. Možná, možná až se budu hodně nudit, tak si seženu tu nesestříhanou verzi, ale nic neslibuju. Opravdu velké zklamání, které mi potvrdilo, že Nekonečný příběh je jen jeden… 40 %.(8.4.2013)

 • AppleCore
  *****

  Žádnej horror neni tak depresivní jako tahle fantasy romantika.(7.12.2008)

 • Vitason
  ***

  ,,Je to jen samice. Nemá žádnou moc." :-) Legenda je příspěvek Ridleye Scotta do škatulky fantasy, kterým se v 80. letech celkem slušně dařilo. Celý film působí, jako by si na něm chtěl vizuální kouzelník chtěl v první řadě vyzkoušet vizuální fígle, protože výprava a masky jsou skvělé (myslím, že rekvizitář nechtěl po natáčení bublifuk hodně dlouho vidět), ale scénář je vcelku obyčejný. Ději chybí tah a celý film je tak trochu rozplizlý. Mladý Tom Cruise v roli Jacka "Tarzana lesa" podal celkem slušný výkon a to samé se dá říci o krásné Mie Sara. Film svojí temností připomíná Nekonečný příběh, ale kvalitou je o třídu níž. Ač mám rád tenhle žánr i samotného režiséra, nemůžu hodnotit lépe než za 3* Podobné filmy Nekonečný příběh (1984), Labyrith (1986)(9.9.2007)

 • castor
  ***

  Tom Cruise se krátce po smrti otce, kterého vinil z rozhozeného rodinného soužití, ocitl ve společnosti víl, skřítků a jednorožců, kdy v Londýně pod taktovkou Ridleyho Scotta natočil fantasy příběh, který se nakonec úplně nevyvedl. Cruise i další herci byli zavalení aranžmá a zvláštními efekty, jejich postavy i kvůli slabšímu scénáři zapadly, natáčení navíc provázely nehody – mnohá zranění, velký požár kulis, četné přestříhávání. Viděno už dávno, opětovné zhlédnutí si tak tahle vizuální pohádka zaslouží. A třeba se změní i hodnocení.(20.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace