Legenda

Legend

• slovenský

Legenda

Fantasy / Dobrodružný / Romantický

Velká Británie, 1985, 90 min (Director's cut: 114 min)

• viperblade

První velké zklamání od Ridleyho Scotta. Legend je hodně špatný fantasy film, na kterém je poznat, že mu chybí podstatná část stopáže (viděl jsem 90minutovou verzi) a tak scény působí moc rychle a nahodile, a i když se ve filmu pořád něco děje, mě to málem několikrát uspalo. Možná, možná až se budu hodně nudit, tak si seženu tu nesestříhanou verzi, ale nic neslibuju. Opravdu velké zklamání, které mi potvrdilo, že Nekonečný příběh je jen jeden… 40 %.(8.4.2013)

Je to pohádka pro větší děti, ale celkem ujde. i když tam hraje Sugar Tom(10.9.2007)

• Mia...

Moc nechápu, jak v pohádce může vystupovat "ochránce lesa" a být povahově takový rozcapený zákeřný zmrd ... ale jinak to nebylo úplně zlé. Mia byla okouzlující a Tom též.(10.8.2015)

Krásné masky a prostředí i atmosféra nelze popřít, jen ten příběh se chvílemi možná trochu vleče. Ale i přes několik málo nedostatků je Legenda velice solidní průměr.(30.6.2004)

Snový příběh, ve kterém se naplno projevila Scottova výtvarná stránka (a jeho umělecká studia). Les, slunce, křišťálová voda, jednorožci, byliny, stromy, imressionistické barvy, opar, stříbrokřídlý hmyz a opojné vůně v protikladu k temné síni, bažinám, čarodějnici, skřetům a...démonickému Timu Curry! Ano, tenhle démon je ztělesněním nejtemnějších nočních můr! Zrcadlo se zaleskne a pak se za doprovodu zlatavých jiskřiček objeví ďábelské kopyto...a tanec princezny s postavou, jejíž šaty jsou určeny pro ni, stejně jako zrádné křeslo, je předzvěstí hrůz... Ano, příběh je jednoduchý, jak už to mnohdy u pohádek bývá, ale forma bere dech. Viděno 5x(24.10.2016)

• - Ridley Scott se nechal inspirovat filmy Kráska a zvíře z roku 1946, dále Disneyovskou klasikou Sněhurka a sedm trpaslíků (1937) a filmy Fantasia (1940) a Bambi (1942). (becki_tu)

• - Tim Curry byl kompletně natřený červenou barvou a měl speciální postroj pro své metrové rohy. Odměnou za každodenních šest hodin v maskérně mu vždy byla hodinová koupel při odstraňování make-upu. (Hans.)

• - Maska skřeta jménem Blix byla inspirována Keithem Richardsem, s nápadem udělat masku podle kytaristy The Rolling Stones přišla herečka Alice Playten, která ve filmu postavu Blixe ztvárnila. (FAITH.BABE)