poster

Legenda

 • Velká Británie

  Legend

 • slovenský

  Legenda

Fantasy / Dobrodružný / Romantický

Velká Británie, 1985, 90 min (Director's cut: 114 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  ****

  Příjemná fantasy s neuvěřitelně mladinkým Tomem Cruisem. Zajímavá práce s emocemi...(6.12.2008)

 • Galadriel
  *****

  Skvělý film Ridleyho Scotta, který je nejen pastvou pro oči díky úžasné výpravě a kostýmům, ale i pro uši (skvělá hudba Jerryho Goldsmithe) a navíc kvalitně obsazený. Dobrých fantasy je natočeno opravdu málo, ale legenda mezi ně bezesporu patří. Přináší tajemný a mysteriózní svět, který je celou dobu jakoby pod zasněným závojem a tím se odlišuje od většiny zbylé fantasy produkce.(4.5.2003)

 • castor
  ***

  Tom Cruise se krátce po smrti otce, kterého vinil z rozhozeného rodinného soužití, ocitl ve společnosti víl, skřítků a jednorožců, kdy v Londýně pod taktovkou Ridleyho Scotta natočil fantasy příběh, který se nakonec úplně nevyvedl. Cruise i další herci byli zavalení aranžmá a zvláštními efekty, jejich postavy i kvůli slabšímu scénáři zapadly, natáčení navíc provázely nehody – mnohá zranění, velký požár kulis, četné přestříhávání. Viděno už dávno, opětovné zhlédnutí si tak tahle vizuální pohádka zaslouží. A třeba se změní i hodnocení.(20.2.2015)

 • Faidra
  ****

  Vizuální hostina, dalo by se říct. Ale to by bylo nevýstižné, protože se jedná o vizuální žranici pro dospělou duši lačnou pohádky a dětskou duši prahnoucí po ochutnávce dospěláckého světa (a která se po setkání s temnou a rohatou stránkou herectví Timy Curryho rychle a ráda vrátí k dětství). S přílohou řádné porce nostalgie je to velice dobře stravitelný příběh pro infantilní blázny mého typu, kteří mají ve zvyku běhat slalom mezi poletujícím bílým zlatem babího léta a dávají přednost kouzlu příběhu před triky digitálních mágů. A ti ostatní se mohou aspoň podívat na Toma Cruise v dobách předortodoncistických a vyhlížejícího tak mladě, že jediný základní instinkt, který budí, je mateřský pud.(22.11.2007)

 • Enšpígl
  ***

  Pokud je to pohádka, tak určitě ne pro děti ovšem to není minus filmu, ale plus. Legenda totiž těží z Ridleyho vizuálního mistrovství, protože co tenhle chlapík uměl na startu své kariéry, to většina režisérů neumí ani po x filmech. Opravdu obrazově je film vymazlenej záběr po záběru a člověk sleduje velmi temný fantasy příběh s gradovaným dobrem i zlem a velikou láskou. Některé motivy mě přišly jak z Pána prstenů, ale příběh je přece jen jiný i když ta klíčová zápletka ve finále ne až tolik. Bohužel Legenda upadá na scénaři, příběh je vyprávěn přiliš zkratkovitě, jednotlivým postávám není věnováno příliš prostoru a to ubírá na zážitku. Tom Cruise zde možná hraje hlavní roli, ale je zde poměrně dlouhý úsek, ve kterým se neobjeví, nicméně odehrál si svoje.(22.1.2017)

 • - Ridley Scott se nechal inspirovat filmy Kráska a zvíře z roku 1946, dále Disneyovskou klasikou Sněhurka a sedm trpaslíků (1937) a filmy Fantasia (1940) a Bambi (1942). (becki_tu)

 • - Maska skřeta jménem Blix byla inspirována Keithem Richardsem, s nápadem udělat masku podle kytaristy The Rolling Stones přišla herečka Alice Playten, která ve filmu postavu Blixe ztvárnila. (FAITH.BABE)

 • - Iba diváci v Európe si mohli film užiť s hudbou Jerryho Goldsmitha. V iných krajinách bol jeho soundtrack nahradený hudbou kapely Tangerine Dream. (Macejko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace