Legenda

Legend

• slovenský

Legenda

Fantasy / Dobrodružný / Romantický

Velká Británie, 1985, 90 min (Director's cut: 114 min)

Krásné masky a prostředí i atmosféra nelze popřít, jen ten příběh se chvílemi možná trochu vleče. Ale i přes několik málo nedostatků je Legenda velice solidní průměr.(30.6.2004)

• Mia...

Moc nechápu, jak v pohádce může vystupovat "ochránce lesa" a být povahově takový rozcapený zákeřný zmrd ... ale jinak to nebylo úplně zlé. Mia byla okouzlující a Tom též.(10.8.2015)

• Xmilden

Než si Tondu Cruise vzal do své stáje na nějaký čas Tony Scott, zkusil si jaké to je být pod taktovkou slavnějšího Ridleyho. Ještě jsem neviděl všechny filmy Ridleyho, ale tipl bych že Legenda je z mého hlediska nejslabším. Tato pohádka mě fakt moc nebavila. Vizuál se samozřejmě pochválit dá, stejně jako nápaditá hudba. Zbytek šel mimo mě. Viděl jsem režisérskou verzi. PS: Těžko říct jestli tohle diváci ve své době skousnuli po "legendách" Alien a Blade Runner.(18.12.2010)

Snový příběh, ve kterém se naplno projevila Scottova výtvarná stránka (a jeho umělecká studia). Les, slunce, křišťálová voda, jednorožci, byliny, stromy, imressionistické barvy, opar, stříbrokřídlý hmyz a opojné vůně v protikladu k temné síni, bažinám, čarodějnici, skřetům a...démonickému Timu Curry! Ano, tenhle démon je ztělesněním nejtemnějších nočních můr! Zrcadlo se zaleskne a pak se za doprovodu zlatavých jiskřiček objeví ďábelské kopyto...a tanec princezny s postavou, jejíž šaty jsou určeny pro ni, stejně jako zrádné křeslo, je předzvěstí hrůz... Ano, příběh je jednoduchý, jak už to mnohdy u pohádek bývá, ale forma bere dech. Viděno 5x(24.10.2016)

Není to tak úplně pro děti, ale pro dospělé tomu něco chybí. Taková průměrná pohádka...(10.3.2009)

• - Ridley Scott se nechal inspirovat filmy Kráska a zvíře z roku 1946, dále Disneyovskou klasikou Sněhurka a sedm trpaslíků (1937) a filmy Fantasia (1940) a Bambi (1942). (becki_tu)

• - Herečce Mie Saře bylo na začátku natáčení pouhých 15 let. Uběhly ještě tři roky, než byla Legenda kompletně dokončena. (becki_tu)

• - Celá lesní scéna během dotáčení vyhořela kvůli špatně umístěným barelům s benzínem, kterými štáb uměle udržoval oheň při vílím tanci. Když uviděl režisér Ridley Scott les lehlý popelem, řekl jen: ,,Jdu si zahrát tenis.'' (FAITH.BABE)