Legenda

Legend

• slovenský

Legenda

Fantasy / Dobrodružný / Romantický

Velká Británie, 1985, 90 min (Director's cut: 114 min)

Když jsem byl ještě malý, tak mi skřeti, bažinářka a pekelník naháněli hrůzu. Jejich masky byly a jsou velmi povedené. Dokázala se vytvořit dokonalá vizuální stránka, která bohužel poráží příběh, který je sice pěkný, ale pro někoho se může zdát poměrně jednoduchý. Mě se legenda líbí, jako malý jsem na to koukal a v té době to pro mě bylo fascinující.(25.5.2012)

• kajda.l

Velmi povedené příšerky, ve velmi nudném příběhu. Pastva pro oči to byla, ale já se nudil a Tomík byl toporný už zamlada..(6.12.2008)

• Chrustyn

Ridley Scott je zvláštní režisér. Dokáže natočit také kultovní pecky jako je "Vetřelec" nevo "Blade Runner" stejně jako kasovní trháky typu "Gladiátor" či "Americký gangster" občas má i slabší stránky a věřím tomu, že slabší chvilku měl i při natáčení Legendy. Nevím jak si tento fantasy snímek vedl v době svého vzniku ale dnes v době "Pána prstenů" opravdu nezaujme. Vizuální stránka se sice povedla na výbornou ale to nic nemění na faktu, že jsem se u filmu nudil.(27.10.2008)

Není to tak úplně pro děti, ale pro dospělé tomu něco chybí. Taková průměrná pohádka...(10.3.2009)

Už jsem to dlohu neviděl, ale když jsem byl malej, tak se mi to docela líbilo a koukal jsem na to vždycky, když to dávali, takže si to pamatuju dost dobře. Rozhodně je potřeba ocenit kostýmy a především masky. Jinak dnes už pro mne nepříliš zajímavé, ale stále celkem ucházející. 65%(20.5.2008)