poster

Thelma a Louise

 • český

  Thelma a Luisa

 • USA

  Thelma & Louise

 • slovenský

  Thelma a Louise

Krimi / Drama / Road movie

USA, 1991, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  Thelma a Louisa se rozhodly vypadnout ze svých rolí a během vizuálně podmanivé cesty zjišťují, že není nad život bez závazků, že je fajn být hrdinkami mužských žánrů a že pokud jako žena jednou porušíte pravidla patriarchátu, je sakra těžké zachovat si důstojnost a přežít. Teprve v závěru, který mi přišel spíše zdrcující než osvobozující, vychází plně najevo, jak tragický podtext ta vesmes zábavná jízda po celou dobu měla. Jinak všechna čest Scottovi, který se nevzdal svých "malířských" trademarků (širá westernová krajina Thelmy a Louisy, neonoirové svícení a déšť detektivního vyšetřování) a přitom natočil film, který je ženský a může na to být hrdý. 80% Zajímavé komentáře: Melies, Visáč, dobytek, Cimr, becki_tu(29.7.2005)

 • Boss321
  ****

  Kultovní roadmovie o feminismu s kriminálním podtextem a o tom, že není cesty zpět stojí na úžasných hereckých výkonech oscarových hereček Susan Sarandon a Geeny Davis. Brad Pitt zde sice odehrál malou roli, ale určitě velice významou pro jeho další kariéru. Ridley Scott vše podtrhuje jako vždy skvělou režií a vyjma jedné vyjímky (Bílá smršť) vše na co sahne promění v nezapomenutelný zážitek. Po celou dobu vás navíc bude provázet perfektně vybraná muzika....(7.2.2008)

 • gouryella
  ****

  Feministicka road movie predci vetsinu toho co bylo v ramci tohoto zanru natoceno, a to nejen diky skvele Susan Sarandon a nemene vyborne Geene Davis, ale predevsim diky skutecne propracovanemu pribehu vcetne "neamerickeho" zaveru.(30.7.2002)

 • golfista
  *****

  Na skvělých výkonech S.Sarandon a G.Davis postavil Ridley Scott svou road movie, která názorně předvádí, jak lehce se dá překročit hranice, zpoza níž už není cesty zpět. V malé, ale pro jeho budoucnost určitě významné roli se předvedl Brad Pitt. Zvládl ji stejně skvěle jako tehdejší reklamu na "Levisky" :) Velmi "pěkný" konec, který se rovnou může přihlásit do nového žebříčku nezapomenutelných scén.(19.4.2003)

 • xxmartinxx
  ****

  Energická, ale zároveň silná jízda, výborné herecké výkony a perfektní tečka. Bohužel k té páté hvězdě tomu chybí trochu větší odvaha co se dávkování emocí týče. Scott asi nebyl nejlepší režijní volbou, méně "klasický" režisér by z toho možná vyždímal něco víc.(17.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace