poster

Thelma a Louise

 • český

  Thelma a Luisa

 • USA

  Thelma & Louise

 • slovenský

  Thelma a Louise

Krimi / Drama / Road movie

USA, 1991, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anthony
  ****

  Velice podařená road movie o dvou ženách, které se při svém útěku ze svých životů dostávají na scestí. Všichni chlapi jsou tu gauneři, jedinou výjimkou je chápavý policista Harvey Keitel. Snímek poskytl skvělé příležitosti pro Davisovou a Sarandonovou a ty ji využily (obě nominovány na Oscara, tehdy ho ovšem po právu dostala Jodie za jehňátka). Základem filmu je ovšem skvělý scénář Callie Khouriové (Oscar, Zlatý glóbus), který prostě Ridly jen nezkazil. Další nominace na Oscara režie, střih a kamera. Navíc v TV šel film se skvělým dabingem - Davisovou mluvila Sabina Laurinová (Nominace na cenu Františka Filipovského) a Sarandonovou Tatjana Medvecká (ta tu cenu získala).(5.8.2003)

 • Cherish
  *****

  Skvělá road-movie se skvělými hlavními představitelkami. Rozhodně tento film patří k mým top filmů a hodně ve mně zanechal, možná i proto, že jsem žena a obdivuji jiné silné ženy.(16.7.2011)

 • D.Moore
  *****

  Po všech stránkách skvělý film, tak skvělý, že nevím, co chválit dřív. Scottovu precizní režii, výkony obou hlavních hereček, Zimmerovu parádní hudbu, kameru, jejíž každý záběr vypadá úžasně... I ten leckým kritizovaný závěr je výborný, ale musím říct, že onen "alternativní" (či spíše o něco delší), který je k vidění mezi bonusy, by se mi líbil stejně.(29.10.2014)

 • Rosomak
  *****

  Už jen za to jak Ridley film vypráví si Thelma a Louisa zaslouží plný počet hvězdiček. Zásadní otázky, které se ve filmu řeší, totiž Ridley Scott ukazuje až téměř v naivním světle, aby vyvolali pobavení a diváka ukolébali, přesto pokud na styl vyprávění pohlédneme znovu, vyjeví se s jakou vážností Ridley film vystavuje a jak si uvědomuje všechny kontexty a důležitost jednání svých postav. Díky tomu je film zábavný a přitom hrozně chytrý.(28.7.2008)

 • dobytek
  ****

  Na tomhle filmu mi vadila snad akorát Geena Davis, protože je mi sympatická asi jako hovno na botě. A vidim, že nejsem sám. Potom mi teda připadala ještě dost stupidní ta epizodka s řidičem náklaďáku a cisternou, která expolduje po zásahu z obyčejný pistole. Jinak je to ale dost slušná podívaná s tak krásnejma scenériema, že jsem se úplně zasnil, jaký to asi je sednout do nějaký starý ameriky, zařadit D a projíždět se po prašný silnici, kde je vidět jenom v dálce se tetelící vzduch nad rozpálenym asfaltem. Navíc ten nádhernej Thunderbird, to bylo něco pro mě. A nesmim taky zapomenout na zajímavej a nečekanej konec. Určitě ten film stojí za vidění a nevšímejte si těch komentářů, že je to film pro feministky. To je nesmysl.(1.5.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace