Thelma a Louise

• slovenský

Thelma a Louise

Krimi / Drama / Road movie

USA, 1991, 130 min

Energická, ale zároveň silná jízda, výborné herecké výkony a perfektní tečka. Bohužel k té páté hvězdě tomu chybí trochu větší odvaha co se dávkování emocí týče. Scott asi nebyl nejlepší režijní volbou, méně "klasický" režisér by z toho možná vyždímal něco víc.(17.7.2010)

Jen jedinou maličkost mi trochu nešlo skousnout, a to závěr kapitolky s Bradem Pittem. Ale nakonec je mi to jedno. Svezla jsem se parádně.(9.9.2007)

Skvělá road-movie se skvělými hlavními představitelkami. Rozhodně tento film patří k mým top filmů a hodně ve mně zanechal, možná i proto, že jsem žena a obdivuji jiné silné ženy.(16.7.2011)

Veľmi pútavý film, ktorý ma zaujal hneď z "rozjazdu". Pôsobivo pôsobiace priateľky, ktoré neúmyselne porušili zákon a ničnetušiac, že v pätách im je polícia, si užívajú posledné hodiny života. Veľmi dobrý scenár, ničím neotrepaný a so zavŕšením à la 'Butch & Sundance', ale o pár rokov neskôr. Pitt bol tiež zaujímavé ucho. 80%.(17.5.2006)

Pocivá feministická pochoutka.(3.4.2007)