Policajt v Beverly Hills II

• Kanada

Beverly Hills Cop II

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1987, 100 min

Bylo to větší, rychlejší, luxusnější, ale už to nějak nebylo od srdce. Murphy byl možná ještě ukecanější než v jedničce, a občas z něj padaly skvělé fórky, ale taky v té ukecanosti bylo mnohem víc vaty. Reinhold svého Rosewooda vytůroval na maximum, občas se objevil skvělý gag, takže se člověk opravdu zasmál, ale jako celek už to nebylo tak příjemné. Ten kalkul tu prostě byl patrný a místy vlezlý.(18.10.2011)

lepší než koukat na vypnutou televizi... ale je třeba to fakt brát s rezervou, pro sledování pro jistotu doporučuji podporu alkoholického nápoje, přijde to pak člověku ještě vtipnější... ;-) 50%(18.9.2007)

Murphyho komedianství tady stojí stále ještě na vrcholu a jeho nevymáchaná huba je opět doslova k nezastavení. Nepouštěl bych se do žádného srovnávání s jedničkou, protože Tony Scott si udělal tento díl úplně po svém. Všechno tu hraje trochu více na zábavnější notu, tempo je hodně rychlé a akce i postavy se snaží být co nejvíc cool. Kupodivu z toho nevyleze žádný paskvil, nýbrž příjemná a zábavná oddechovka, která sice nemá co nového nabídnout, ale jako pokračování slavného a zábavného filmu si drží nebývale vysoký standart.(14.3.2012)

O chlup slabší než první díl, ale v podstatě jede na stejné vlně. Výborný Eddie, legrace, krimi. Vše jak má být. Rozhodně neurazí, nezklame, ale ani nepřekvapí. Za sebe můžu říct, že je to srovnatelné třeba s "Návratem do Budoucnosti". Stejný film jako první díl, ale trochu jinak. 85%(7.10.2010)

„Chlapi, čoraz viac sa mi podobáte. Za chvíľu budete mať afroúčesy a veľkých vtákov.“ Prvý POLICAJT V BEVERLY HILLS bol svižnou kriminálnou akčnou komédiou, ktorá sa stala komerčným trhákom a predstavila svetu urečneného Eddieho Murphyho. Nečudo, že onedlho skúsení producenti Bruckheimer/Simpson rozhýbali dvojku. Kým originál bol relatívne krotkou zábavou, stojacou predovšetkým na dialógoch (či skôr dravých Eddieho monológoch), pokračovanie dostal do rúk vtedy ešte relatívne neznámy Tony Scott (v tom čase mal na konte len horor HLAD a stíhačkový trhák s Tomom Cruiseom TOP GUN) a podľa toho snímka vyzerá: výrazná audiovizuálna „reklamná“ stránka a veľa akcie. Logika nepatrí k najsvetlejším bodom úspešnej dvojky (vo finále sa asi dvadsať samopalmi ozbrojených grázlov dobrovoľne dá na útek pred dvojicou policajtov) a miestami je neuspokojivá (SPOILER titulný zlosyn a jeho pravá ruka - alias Jürgen Prochnow a Brigitte Nielsenová – sú na konci proste zastrelení, jeden jednou ranou z pištole, druhý dostane tri strely z revolveru SPOILER). Ale... EDDIE MURPHY ČLOVEČE! Smršť vynaliezavých monológov a hlášok (ako presvedčíte robotníkov, že vila, ktorú opravujú, patrí vám, aj keď vám nepatrí?), ktoré vypúšťa v každej druhej scéne, je skvelá. Plus potešia milé podporné figúrky (Paul Reiser, Judge Reinhold, John Ashton) a chytľavý hudobný motív. Bohužiaľ, strašná trojka všetko pohnojila.(4.11.2004)