Policajt v Beverly Hills II

• Kanada

Beverly Hills Cop II

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1987, 100 min

Důstojné pokračování skvělé jedničky. Eddie Murphy ve své nejslavnější roli opět nezklamal. Tony Scott, který převzal režiserskou židličku po Martinu Brestovi zvládl svou úlohu perfektně........(28.9.2007)

Druhé Axelovo představení zůstává věrno hollywoodské strategii, že ve správné dvojce musí být všeho více. Škoda, že to té strategii je věrné i ve výrazném úbytku zábavy.(16.7.2004)

Druheho Policajta z Beverly Hills jsem videl teprve nedavno a musim rici, ze se mi libil jeste vice nez jednicka - skvele vtipy a neuveritelne ukecany Murphy.(1.8.2002)

Kto vie, kde mi zalietala mysel, ked tento film nedokazem ohodnotit lepsie ako cistym priemerom :-) 50%(15.7.2009)

Minule jsem byla asi někdo jiný, nevím co mě tak zklamalo, kromě trapky Nielsen, což si myslím pořád. Jinak včera jsem se bavila navýsost skvěle, kopírování jedničky ve stejném stylu, ale s akčnějším nábojem, mi naprosto nevadilo. Spolupráce všech polišů, jedinečná hudba a hlášky šlapaly jak měly a opět neměly chybu: "Nech to Rambovi." "Není to matčin kabel, ale tvůj kabel, co ti vrátilo ženu zpět."☺Nonstop kecat a třeba kardinální hovadiny je nejlepší a nejrychlejší cesta k úspěchu, funguje to univerzálně. Lidi svázaní konvencemi musejí jen tiše závidět, jak snadno se dá získat bydlení nebo se dostat mezi zazobanou smetánku...je to vlastně úplně snadné, jelikož lidská blbost nezná hranic.(3.5.2013)

• - Billy Rosewood má ve svém bytě plakáty Ramba II (1985) a Cobry (1986). V obou filmech hrál Sylvester Stallone, který byl původně zamýšlen pro hlavní roli v Policajtovi z Beverly Hills (1984). Slyova tehdejší manželka Brigitte Nielsen se ve filmu objevuje jako Karla Fry. (becki_tu)

• - Ve scéně kdy se Axel (Eddie Murphy) rekreuje na lehátku v bazénu, má Taggart (John Ashton) na očích sluneční brýle a domlouvá Axelovi. V oddalujícím střihu s uklouznutím je bez brýlí. (kyrtab)

• - Ve scéně, kdy Axel Foley (Eddie Murphy), Billy (Judge Reinhold) a John Taggart (John Ashton) jedou v autě a prudce zatáčejí do leva, spadne z vozu maják. V následující scéně je však opět na střeše. (Chip89)