Policajt v Beverly Hills II

Beverly Hills Cop II

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1987, 100 min

• Dever

Soundtrack Harold Faltermeyer : 1. Shakedown - Bob Seger [4:01] ,2. In Deep - Charlie Sexton [4:14] ,3. Hold On - Corey Hart [3:32] ,4. Cross My Broken Heart - The Jets [3:43] ,5. Be There - Pointer Sisters [4:44] ,6. I Can't Stand It - Sue Ann [4:09] ,7. All Revved Up - Jermaine Jackson [3:59] ,8. Better Way - James Ingram [4:05] ,9. I Want Your Sex - George Michael [4:16] ,10. Love/Hate - Pebbles [4:04] ,11. 36 Lovers - Ready For The World [4:00](9.5.2011)

Docela slušné pokračování jedničky, byť už těch gagů bylo trochu méně, nebo byly trochu méně vtipné. Koukat se na to ale stále dá a jako oddychová komedie pro víkendový večer je to ideální.(23.7.2002)

Druhé Axelovo představení zůstává věrno hollywoodské strategii, že ve správné dvojce musí být všeho více. Škoda, že to té strategii je věrné i ve výrazném úbytku zábavy.(16.7.2004)

• Pluhy

Pokračování černého policajta Axela Foleyho s ještě více akcí, s více vtipnými situacemi a s rychlejším tempem. Jenže pro mě už toho bylo trochu příliš. Méně je někdy více.(20.1.2014)

Už mě ty vaše plky unavujou, Foley! Jestli mi do tejdne nedáte nějakej důkaz, tak vás nasekám do psího žrádla!..... Najlepší diel z trilógie. Je najvtipnejší, najakčnejší a najzábavnejší. Na vyššie hodnotenie to však u mňa aj tak nestačí. V týchto akčných krimi komédiách totiž vznikli aj lepšie kúsky.(13.9.2011)

• - Axel (Eddie Murphy) se v jednom klubu představuje jako Richard James. Jde o jméno Murphyho kamaráda z hudební branže, který mu produkoval jeho album z roku 1986. (becki_tu)

• - Billy Rosewood má ve svém bytě plakáty Ramba II (1985) a Cobry (1986). V obou filmech hrál Sylvester Stallone, který byl původně zamýšlen pro hlavní roli v Policajtovi z Beverly Hills (1984). Slyova tehdejší manželka Brigitte Nielsen se ve filmu objevuje jako Karla Fry. (becki_tu)

• - Ve scéně, kdy xel Foley (Eddie Murphy) a Billy (Judge Reinhold) jedou v autě s míchačkou, srazí osobní vůz. Když se však kamera na vůz zaměří, je možné všimnout si, že v něm nikdo nesedí. (Chip89)