Policajt v Beverly Hills II

• Kanada

Beverly Hills Cop II

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1987, 100 min

lepší než koukat na vypnutou televizi... ale je třeba to fakt brát s rezervou, pro sledování pro jistotu doporučuji podporu alkoholického nápoje, přijde to pak člověku ještě vtipnější... ;-) 50%(18.9.2007)

• Dever

Soundtrack Harold Faltermeyer : 1. Shakedown - Bob Seger [4:01] ,2. In Deep - Charlie Sexton [4:14] ,3. Hold On - Corey Hart [3:32] ,4. Cross My Broken Heart - The Jets [3:43] ,5. Be There - Pointer Sisters [4:44] ,6. I Can't Stand It - Sue Ann [4:09] ,7. All Revved Up - Jermaine Jackson [3:59] ,8. Better Way - James Ingram [4:05] ,9. I Want Your Sex - George Michael [4:16] ,10. Love/Hate - Pebbles [4:04] ,11. 36 Lovers - Ready For The World [4:00](9.5.2011)

Je to klasický druhý diel, ktorý sa priživuje na nápade svojej jedničky. Eddie Murphy tu už veľmi vo forme nieje a už sa bohužiaľ chová niekedy až príliš nedôveryhodne a okolie mu to až príliš žerie. Aj tá krimi detektívna zápletka dosť pokrivkáva, takže sa divím, že som chcel tretie pokračovanie vôbec vidieť. Ukecaný černošský policajt, hudba Axel F., autá, naháňačky, výbuchy, zlý chlap .. Niečo také sme už videli v televízii mnohokrát a popravde neviem dodnes, o čom tento film je. Film ma nedokázal ani po čase vtiahnuť do deja a jediné, čo si hneď vybavím, je fajn hudba.(23.2.2015)

rozpocet ? trzby celosvetovo $299,965,036(4.11.2006)

Oscar 1 nominace: Píseň - "Shakedown"(8.4.2004)

• - Ve scéně, kdy xel Foley (Eddie Murphy) a Billy (Judge Reinhold) jedou v autě s míchačkou, srazí osobní vůz. Když se však kamera na vůz zaměří, je možné všimnout si, že v něm nikdo nesedí. (Chip89)

• - Film vyhrál Zlatou malinu v kategorii nejhorší píseň. O „úspěch“ se zasloužila skladba „I Want Your Sex“. (Ded@M@tes)

• - Náklaďák s cementem, který Billy řídí, má na sobě nápis DS/JB Construction Company. Písmena DS a JB jsou iniciály jmen producentů filmu - Dona Simpsona a Jerryho Bruckheimera. (becki_tu)