Bouřlivé dny

• slovenský

Dni hromu

Sportovní / Akční / Drama

USA, 1990, 107 min

Celkem pěkný závodní film s hvězdným obsazením. 65% :)(21.2.2016)

• NinadeL

Nestravitelná óda na ego Toma Cruise v podání jeho topgunovského režiséra, který ho tak rád stavěl do stále stejné role, která se té předchozí podobala jako vejce vejci. Hlavní hrdina je vzpurný rváč, kterému štěstí přeje a díky vztahu se sexy doktorkou Nicole Kidman (ta se ale poprvé objeví až ve 40. minutě (!)) pochopí sám sebe a objeví pravou hodnotu přátelství. Nechce se mi věřit, že další dva společné filmy Cruise a Kidman jsou o tolik lepší, když jejich párování staví na nulovém základu. Nekonečné záběry na závody, opakovaný kýč s červánky a v neposlední řadě otřesný dabing, to jsou Bouřlivé dny.(21.5.2010)

Poměrně slušný film z prostředí automobilových závodů Nascar. Pěkně zpracované závody s tehdy ještě mladičkým Cruisem. Někdo to nazývá "Top Gun" na kolech a něco na tom bude.(7.5.2007)

Musím souhlasit s Geminim, že poprvé v životě mi nepřipadaly závody NASCAR jako přitroublá zábava na nedělní odpoledne, ale skoro jako drama! Zásluhu na tom nese především Tony Scott, který dává prostinkému příběhu tolik potřebnou dynamiku, a tak "Bouřlivé dny" slupnete jako malinu - to, že si z nich o týden později nebudete pravděpodobně krom jmen hlavních představitelů nic pamatovat, je věc jiná...Když už jsem zmínil herce - Tom Cruise odvádí slušný výkon, přesto ani náhodou nestačí na Michaela Rookera nebo dokonce Roberta Duvalla. A Nicole Kidman je strašná jako vždy...Takže - není to špatné, ale čas se dá využít líp - třeba někde na motokárové dráze.(22.6.2005)

Solidně natočený film se slušnými herci a jedním z nejdebilnějších a nejpředvídatelnějších scénářů, s jakými jsem měl kdy u hollywoodského filmu tu čest.(22.3.2005)