Bouřlivé dny

• slovenský

Dni hromu

Sportovní / Akční / Drama

USA, 1990, 107 min

Než se uvelebil na střídačce amerického fotbalu, vyzkoušel si Tony Scott atmosféru závodů NASCAR. Film byl předzvěstí dnešních obřích blockbusterů (Transformers, Piráti z Karibiku, Bad Boys 2, Skála, ...). Vznik Days of Thunder má na svědomí trio Scott/Bruckheimer/Simpson. Stejná trojice se postarala i o Top Gun nebo Policajta z Beverly Hills 2. Hudba Hans Zimmer a v hlavní roli vždy kvalitní Tonda Cruise. Dobře se na to kouká, Nicole Kidman je sice pouze stínem svých pozdějších precizních výkonů. Nicméně jako akční zábavovka spolehlivě fungující film.(5.11.2010)

• NinadeL

Nestravitelná óda na ego Toma Cruise v podání jeho topgunovského režiséra, který ho tak rád stavěl do stále stejné role, která se té předchozí podobala jako vejce vejci. Hlavní hrdina je vzpurný rváč, kterému štěstí přeje a díky vztahu se sexy doktorkou Nicole Kidman (ta se ale poprvé objeví až ve 40. minutě (!)) pochopí sám sebe a objeví pravou hodnotu přátelství. Nechce se mi věřit, že další dva společné filmy Cruise a Kidman jsou o tolik lepší, když jejich párování staví na nulovém základu. Nekonečné záběry na závody, opakovaný kýč s červánky a v neposlední řadě otřesný dabing, to jsou Bouřlivé dny.(21.5.2010)

Celkem pěkný závodní film s hvězdným obsazením. 65% :)(21.2.2016)

Průměrný sportovní film o závodníkovi-začátečníkovi který se konečně dostane na závody větší než ty na traktoru přes pole a zjistí že už by se tedy mohl začít učit řídit. V půlce filmu se konečně naučí zatáčet a brzdit, a tak to v první zatáčce napere do zdi. (to aby ve zbytku stopáže mohl řešit svoje trauma). Flm je většinou docela nuda, ale Tony Scott dokázal alespoň závodům dát do vínku trochu adrenalinové zábavy a tak jedině tyto pasáže a postava Nicole Kidman vytahují film z naprostého průměru. 6/10(14.5.2007)

Solidně natočený film se slušnými herci a jedním z nejdebilnějších a nejpředvídatelnějších scénářů, s jakými jsem měl kdy u hollywoodského filmu tu čest.(22.3.2005)

• - Během natáčení navázali Tom Cruise a Nicole Kidman milostný vztah, který později vedl k jejich manželství; to se ovšem před několika lety rozpadlo. (ceskyhonza)

• - Nápad na film sa zrodil, keď Tom Cruise spolu s Paulom Newmanom dostali možnosť vyskúšať si pretekárske vozidlá Ricka Hendricka, majiteľa jedného z najúspešnejších NASCAR tímov. Počas prvého kola Tom Cruise prekročil rýchlosť 280 km/h. (benyy)

• - Postavy Toma Cruisa a Roberta Duvalla jsou volně založeny na bývalém řidiči Timu Richmondovi a jeho nadřízenému Harrymu Hydovi. Scéna, ve které Harry (Robert Duvall) učí Cola (Tom Cruise) je pak založena na skutečném incidentu. Richmond se premiéry filmu nedožil. Zemřel na komplikace spojené s onemocněním AIDS rok před uvedením filmu do kin. (Monco)