Bouřlivé dny

• slovenský

Dni hromu

Sportovní / Akční / Drama

USA, 1990, 107 min

Průměrný sportovní film o závodníkovi-začátečníkovi který se konečně dostane na závody větší než ty na traktoru přes pole a zjistí že už by se tedy mohl začít učit řídit. V půlce filmu se konečně naučí zatáčet a brzdit, a tak to v první zatáčce napere do zdi. (to aby ve zbytku stopáže mohl řešit svoje trauma). Flm je většinou docela nuda, ale Tony Scott dokázal alespoň závodům dát do vínku trochu adrenalinové zábavy a tak jedině tyto pasáže a postava Nicole Kidman vytahují film z naprostého průměru. 6/10(14.5.2007)

• Marek1991

Tony Scott točil spočiatku veľmi proamerické filmy, ktoré sa stali pre ňu priam kultami. Pre mňa boli v mnohom pseudohrdinské a pochybné v rečiach. Dni hromu sa vyznačujú nádhernou hudbou 90. rokov od Hansa Zimmera, podfarbením západom Slnka a scénkami, ktoré mali pôsobiť ako dbanie na hrdosť, česť, dôstojnosť, dosť z toho bolo cítiť citové momenty, niekto by povedal, že až vydieranie, proste tento film nebol to pravé, nehovoriac že NASCAR ozaj nemusím a príde mi ako zbytočná nebezpečná a nudná záležitosť hrajúca sa na akýsi šport, zaťažujúca životné prostredie. Tento film mal svoj šťastný koniec, rozprávka so sexom a so svojou šťastnou milou na konci tiež bola, niektorí sa v tom možno videli, no môj svet toto nie je.(8.3.2013)

Nebýt Kidmanové, tak je to za dvě. 60% Zajímavé komentáře: Cival, PALINO(25.9.2005)

Sportovní filmy, většina je o tom samém. Většinou je hlavní hrdina outsider, sápající se s menšími či většími problémy na vrchol, aby nakonec stanul na postu nejvyšším, všichni žili šťastně až do smrti a americké publikum bylo spokojeno, neb je tu další happyend. Teď už jen záleží na tom, jaké herce se do filmu podaří dostat a kdo se chopí režisérské židle. Tony Scott byl sázkou na jistotu, když se k němu přidal Tom Cruise a Hans Zimmer, bylo zaděláno když už ne na kvalitu, tak alespoň na pořádný výdělek v kinech. Výsledek není tak hrozný, dá se na to koukat, dá se to poslouchat, ale nesmíte to brát vážně. Klasická popcornovka přelomu let osmdesátých a devadesátých.(1.12.2008)

• Radyo

Z celého filmu mě nejvíce zaujala titulní píseň od Marie McKee "Show Me Heaven". Jinak zbytek filmu je jen slabší průměr.(30.7.2002)