poster

Bouřlivé dny

 • český

  Dny hromu

 • USA

  Days of Thunder

 • slovenský

  Dni hromu

Sportovní / Akční / Drama

USA, 1990, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  **

  Top Gun na čtyřech kolech aneb esence amerického buranství...(20.7.2014)

 • golfista
  ***

  Pokud máte rádi automobilové závody, Toma Cruise a Nicol Kidman, pak je to od vás asi za pět. Pokud jste "normální" divák je to lehký nadprůměr z prostředí automobilových závodů. Postava Toma Cruise přichází ze závodů nižší kategorie do první ligy - NASCAR. Přechod není bez problémů, ale jeho hvězda utěšeně stoupá až k očekávanému závodu sezóny. Film nepatří mezi špičku filmografie Tonyho Scotta, nicméně je to stále nadprůměr.(20.3.2003)

 • Malarkey
  ****

  Hrozně mi tenhle film připomínal Top Gun. Akorát tu ale stíhačky vystřídaly káry Nascar. Jinak to bylo přesně ve stejném duchu. Osmdesátková muzika, mladej frajírek Tom Cruise, starej co mu pomáhá bejt nejlepší a láska, bez které by se to v tehdejší době vůbec neobešlo. Celkově vzato příjemnej akčňák, kterej se Tony Scottovi opravdu povedl. Když bych ale mohl, vypustil bych tu romantickou část, která mě otravovala stejně, jako v Top Gunovi.(7.12.2014)

 • castor
  ***

  Za hrubým námětem stál samotný Cruise, kterého závody a automobilové prostředí okouzlilo poté, co mu parťák z Barvy peněz, legendární Paul Newman, ukázal závodní okruh. Snímku nakonec ubližoval nedokončený scénář a až moc velká „jistota“ tvůrců, že se zopakuje úspěch Top Gunu. Cruise hraje arogantního řidiče, který závodí, bourá a zamiluje se do atraktivní lékařky, aby nakonec s pokorou vyhrál rozhodující závod. Jednoduché, ale místy účinné. Občasnému klišé a křeči se dnes spíš zasmějeme. Při několikátém zopáknutí. Škoda ale, že snímek jako takový nezraje tak dobře jako předchozí spolupráce Cruise-Scott. I tak bílé zuby Toma Cruise znovu zvítězily.(31.3.2015)

 • Enšpígl
  **

  Což o to, Tony Scott umí uvařit velmi kvalitní akční papú, ale s prázdných hrnců se svíčková prostě udělat nedá. Je to škoda, protože auťácký závodění miluju, ale tohle, až na poslední scénu, která v sobě měla dynamiku i adrenalin bylo opravdu spíše krásně barevné vzduchoprázdno.(13.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace