Bouřlivé dny

• slovenský

Dni hromu

Sportovní / Akční / Drama

USA, 1990, 107 min

NASCAR je prostě v americe populárnější než F1 a tak se není co divit, že je na tohle téma natočeno tolik filmů. Kidman i Cruise nastavují svoje vzájemné hraní na takovou úroveň, kterou vlastně do puntíky zopakují o dva roky později v romanťárně Navždy a daleko a po pravdě to není žádná sláva! Příjemný a světlý bod celého filmu je hudba od Hanse Zimmera. Pokud jste ale milovníci NASCAR, tak ale rozhodně zklamaní nebudete.(7.12.2014)

Vcelku průměrný film, který výborné závodní scény a skvělou hudbu vyvažude dementním příběhem a nesnesitelnou titulní dvojicí! Nicméně lepší než Top Gun.(28.4.2008)

Celkem pěkný závodní film s hvězdným obsazením. 65% :)(21.2.2016)

Poměrně slušný film z prostředí automobilových závodů Nascar. Pěkně zpracované závody s tehdy ještě mladičkým Cruisem. Někdo to nazývá "Top Gun" na kolech a něco na tom bude.(7.5.2007)

• NinadeL

Nestravitelná óda na ego Toma Cruise v podání jeho topgunovského režiséra, který ho tak rád stavěl do stále stejné role, která se té předchozí podobala jako vejce vejci. Hlavní hrdina je vzpurný rváč, kterému štěstí přeje a díky vztahu se sexy doktorkou Nicole Kidman (ta se ale poprvé objeví až ve 40. minutě (!)) pochopí sám sebe a objeví pravou hodnotu přátelství. Nechce se mi věřit, že další dva společné filmy Cruise a Kidman jsou o tolik lepší, když jejich párování staví na nulovém základu. Nekonečné záběry na závody, opakovaný kýč s červánky a v neposlední řadě otřesný dabing, to jsou Bouřlivé dny.(21.5.2010)