Bouřlivé dny

• slovenský

Dni hromu

Sportovní / Akční / Drama

USA, 1990, 107 min

Podle mě to bylo docela dobrý, je pravda že ten příběh je dost jasnej už od začátku, ale vynahradí to svižný závody. Tony Scott do toho vložil akčnost a to těm závodům vydatně pomohlo a tom Cruise taky nebyl špatnej a role výbušnýho závodníka, kterej chce za každou cenu vyhrát mu dokonale sedla co se týče Nicol Kidman tak tady spíš jen tak paběrkovala a moc se do filmu nedostala, ale to mi nějak nevadilo a stejně jsem se dobře bavil(12.6.2005)

Hrozně mi tenhle film připomínal Top Gun. Akorát tu ale stíhačky vystřídaly káry Nascar. Jinak to bylo přesně ve stejném duchu. Osmdesátková muzika, mladej frajírek Tom Cruise, starej co mu pomáhá bejt nejlepší a láska, bez které by se to v tehdejší době vůbec neobešlo. Celkově vzato příjemnej akčňák, kterej se Tony Scottovi opravdu povedl. Když bych ale mohl, vypustil bych tu romantickou část, která mě otravovala stejně, jako v Top Gunovi.(7.12.2014)

Vcelku průměrný film, který výborné závodní scény a skvělou hudbu vyvažude dementním příběhem a nesnesitelnou titulní dvojicí! Nicméně lepší než Top Gun.(28.4.2008)

Dobré i zábavné.Tony Scott zkrátka umí i z nepříliš zajímavé látky vytáhnout dobrý adrenalinový filmeček.K tomu skvělí Cruise a Robert Duvall, kterému jsem se musel smát, jak běhá.(29.6.2003)

Než se uvelebil na střídačce amerického fotbalu, vyzkoušel si Tony Scott atmosféru závodů NASCAR. Film byl předzvěstí dnešních obřích blockbusterů (Transformers, Piráti z Karibiku, Bad Boys 2, Skála, ...). Vznik Days of Thunder má na svědomí trio Scott/Bruckheimer/Simpson. Stejná trojice se postarala i o Top Gun nebo Policajta z Beverly Hills 2. Hudba Hans Zimmer a v hlavní roli vždy kvalitní Tonda Cruise. Dobře se na to kouká, Nicole Kidman je sice pouze stínem svých pozdějších precizních výkonů. Nicméně jako akční zábavovka spolehlivě fungující film.(5.11.2010)

• - Scéna, ve které přijde Tim (Randy Quaid) k Harrymu (Robert Duvall), který je v traktoru, byla natočena na farmě legendy závodů NASCAR Juniora Johnsona. (Monco)

• - Tom Cruise dostal počas práce na filme pokutu za prekročenie rýchlosti o 30 mph (48 km/h). (benyy)

• - City Chevrolet, jeden ze sponzorů Colea Tricklea (Tom Cruise), je doopravdy jeden z místních prodejců aut vlastněný Rickem Hendrickem, jenž připravoval auta pro tento film. (HellFire)