Velmi dobrý thriller, ve kterém WIll Smith dokázal, že když chce, umí celkem pěkně hrát...No a jinak Hackman už je klasa, takže komentáře netřeba!(12.10.2002)

Krásná vzpomínka na Tonyho Scotta, který podobné filmy opravdu uměl. Na přelomu tisíciletí se věnoval ve dvou projektech politickému thrilleru a výsledek se opět dostavil. Přestože se mě více líbí Spy Game, tak Enemy of the State rozhodně žádnou ostudu neudělá.(22.8.2012)

Paranoia? No možná, ale tenhle strhující politický thriller roste z obav vytýčených v Orwellově 1984, oči Velkého bratra zírají otevřené dokořán... PS: Zajímavá je provázanost s Coppolovým filmem Rozhovor / The Conversation, kde Gene Hackman o čtvrtstoletí dříve sehrál velmi podobnou roli...(19.11.2011)

Přiznám se, že Willa moc nemusím a i v tomhle filmu měl takovou ... no, protivnou roli neustále nechápajícího a natvrdlého právníka, který pokazil na co sáhl. Tak ale abych mu zase nekřivdila, ke konci mu v té hlavě přece jenom svitlo. Film je to nabitý akcí, člověk se u něj nestihne nudit. Jenom jsem zírala jaké možnosti mohou bezpečnostní složky mít. Všechno o vás každý hned ví, z vesmíru si vás prohlédnout a strčí vám štěnici i do náušnice v pravé poledne v restauraci, tak jsou šikovní. Hlavně když budu zítra volat mámě, tak si musím dát bacha na jazyk, když ji budu chtít do telefonu sdělit, jaká "bomba" ten film byl.(19.10.2013)

Dost nadupané akční drama s vynikajícím Smithem, kterému sekunduje neméně dobrý Hackman. Ale to je vše :)(10.12.2006)