Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lesumir
  ***

  Dost nadupané akční drama s vynikajícím Smithem, kterému sekunduje neméně dobrý Hackman. Ale to je vše :)(10.12.2006)

 • Xmilden
  ****

  Krásná vzpomínka na Tonyho Scotta, který podobné filmy opravdu uměl. Na přelomu tisíciletí se věnoval ve dvou projektech politickému thrilleru a výsledek se opět dostavil. Přestože se mě více líbí Spy Game, tak Enemy of the State rozhodně žádnou ostudu neudělá.(22.8.2012)

 • choze
  ****

  Kvalitní uprchlický technothriller z Bruckheimerovy produkce s pestrým obsazením i těch nejvedlejších roliček a s pořádnou porcí paranoie.(17.9.2007)

 • Jossie
  ****

  Velmi dobrý akční film s neuvěřitelným tempem, velice zajímavým a napínavým dějem a výbornou trojkou herců v hlavních rolích. Will Smith má velmi sympatickou roli právníka, který se dostal ne vlastní vinou do potíží tady dokazuje, jak dobrý je herec, Gene Hackman si střihnul výbornou roli bývalého agenta a Jon Voight politika, který je tak přesvědčený o své pravdě, že jde klidně přes mrtvoly.(17.7.2005)

 • Galadriel
  ****

  Film který je rozodně nadstandartem v žánru - patřičný poměr akce, napětí, hereckých výkonů, dobře technicky zvládnutý, prostě vše, co čekáte od Jerryho Bruckheimera. Z druhé strany - film není ničím výjimečný a naprosto dokonale zapadá mezi jinné dobře zvládnuté akční thrillery, takže na něj brzy po shlédnutí zapomenete.(9.3.2005)

 • - Režisérovi a několika tvůrcům filmu byla před natáčením mimořádně povolena prohlídka centrály NSA, aby si udělali lepší představu. Všichni zaměstnanci museli místnosti opustit a všechny monitory byly vypnuty. Do NSA a podobných institucí je zakázáno nosit osobní hračky, talismany a podobné předměty, které samovolně interaktivně nahrávají zvuk a obraz, aby náhodou nezaznamenali jakékoliv tajné informace či rozhovory. (Hawaj)

 • - Film hned několikrát odkazuje na snímek Rozhovor (1974), ve kterém si Gene Hackman zahrál velice podobnou roli a některé zdroje dokonce označují Nepřítele státu za nepřímé pokračování. (Sony1994)

 • - Budova, která slouží jako zázemí Brilla je bývalá továrna na sodovku Dr. Pepper. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace