poster

Poslední skaut

 • USA

  The Last Boy Scout

 • Slovensko

  Posledný skaut

Mysteriózní / Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 1991, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  *****

  Řečeno slovníkem ústřední dvojice, „k posrání dobrej film.“ Podle scénáře Shanea Blacka natočil Tony Scott humorem i násilím drsný neo-noir, v němž je všudypřítomná temnota brána za standard, proti kterému nemá smysl bojovat a lze se nad ním leda hořce usmívat. Cynický detektiv, hrdina s prošlou záruční lhůtou, své chlapáctví rozřeďuje chlastem. Jeho kocovina je permanentní, sebevědomí nulové. Stejně nekompromisní jako k vlastnímu já je i ke všem ostatním a rovnocenného parťáka dokáže vidět jedině v jiném muži, nikoliv v ženských, které jsou ve filmu vesměs na odstřel. Chlapskou perspektivu a na ni vázaný přístup typu "žádné sraní" v sobě nádherně spojuje jedno z nejupříměnšjcích vyznání lásky v závěru filmu. Jinými slovy, ženský maj tajemství, ale koho to žere. Black se Scottem jasně dávají najevo, nakolik jim je ukradená nějaká romantika. Podstatné je, že lidi umírají, auta vybuchují a Willis hláškuje. V rámci mačistického univerza, jež příběh rámuje, je tedy všechno, jak má být. 90% Zajímavé komentáře: Renton, Divočák, milicjant, dokktor(30.4.2005)

 • Tom Hardy
  *****

  Tady není hvězda Willis (i když je to životní role), ani Scott, ale scenárista Shane Black. Ten chlap je génius, pokud jde o hlášky a originální situace. Můžeme jen litovat, že mu neprošla pátá Smrtonosná zbraň, protože měl Donner "vlastní vizi příběhu"...(21.8.2002)

 • golfista
  *****

  Co se sakra na týhle kravině všem líbí ?! Nakopal bych je všechny do prdele a poslal bručet do lochu ! No jo, ale kde já se všechny tyhle výrazy naučil, že se pak používaly v ostatních filmech jako by se nechumelilo ? Noooooooooo, v toooooooooom, s Willisem ! V "Posledním skautovi" ! Hodně synáčků své otce přeskočí (a taky přeskočilo), ale taťka je a zůstane jenom jeden :)(9.6.2003)

 • Dadel
  ***

  Je to sice typický film "hláškonoše Willise", jistě kvalitní, ale nemyslím, že by byl nějak výrazně lepší než ostatní filmy s Willisem nebo od Tonyho Scotta.(3.6.2002)

 • pan Hnědý
  ****

  Tony Scott měl sakra dobrý eso v rukávu - výborný scénář (Shane Black), který je v necenzurovaném POSLEDNÍM SKAUTU fuck nářez. Akční lahůdka s plným hodnocením i pro skvělou formu Bruce Willise. Nejlepší Scottovka!!! "Byla to náhoda že? Zakopl jsi uklouzlo ti to, a náhodou si vrazil ptáka do mí ženy", *** "Včera jsem šukal tvojí ženu! Jak víš že to byla moje žena? Říkala že její muž je velkej č*rák a nosí klobouk", *** "Kam to chceš do prsou, nebo hlavy? To říkala včera i tvoje žena, a jak byla tlustá, je tak tlustá, že jsem ji musel vyválet v mouce a hledat vlhkou skvrnu, a když ji fotili na tablo museli jí fotit z letadla".(3.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace