Poslední skaut

The Last Boy Scout

Posledný skaut

Mysteriózní / Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 1991, 105 min

Je neuvěřitelný jaký je rozdíl vidět film v cenzurované verzi a té ostré. Viděl jsem nejdřív kino a bomba, jasných pět hvězd, pak to monstrum co vytvořil jakýsi moralistický cenzor a dva dny se mě z té výlsedné hrůzy nepostavilo péro. Včera jsem zase viděl ty necenzurovanou verzi s půvopdním dabingem a byl jsem u vytržení, jak kdybych porodil sedmero krkavců. Totální akční lahůdka ve který defiluje jedna luxusní hláška za druhou a Joe Hallenbeck tu skvěle hraje Bruce Willise.(4.1.2011)

Brusle Ukázal, že je vážně Tvrdej Chlap! Na Dnešní dobu žádný Zázrak.. Ale v Té době.. To byl jasný, Špičkový, Akční filmový Skvost!(20.7.2012)

Od první scény, ve které fotbalista vytáhne během zápasu pistoli, jsem věděl, že je tady něco špatně. Shane Black. Jeho scénář je esencí toho, co bylo na 90. letech špatně. Třeba "humorné" hlášky, které mezi sebou postavy trousí, ale nesouvisí s dějem a neposouvají ho dál, to je fakt zlo. Dá se to akceptovat u Austina Powerse nebo Scary movie, ale v akčním filmu, byť odlehčeném a vtipném, jsem (fakt naprosto chybně) čekal nějakou úroveň. Čechovova puška. Willis: "Ještě jednou se mě dotkneš a zabiju tě." Jenže k tomu nemá příležitost a divák prostě ví, že si na to musí počkat až na úplný konec filmu. A tam mu to ten Willis ještě připomene! "Já jsem tě varoval. Jestli se mě ještě dotkneš, zabiju tě." Bože můj.(27.4.2013)

Scénář: Shane Black .. Joseph Cornelius 'Joe' Hallenbeck je soukromý detektiv služebně i rodinně na dně. Žena mu píchá s bývalým kolegou a k tomu jeho nepovedená poslední „prácička“, ta skončí rozstřílená na ulici... To jest na úvod. K tomu navrch výtečně obsazená hlavní herecká dvojice, který prostě nemá chybu. Scénář je hodně cool, ale zejména hláškové dialogy předčí téměř každý podobný snímek. A režie - to je třešnička na dortu !! Na rozdíl od některých plně chápu proč jsou někteří z tohoto filmu tak unešení. Prostě nejlepší film Tony Scott a možná i Bruce Willis. Po prvním shlédnutí v patnácti letech jsem byl mladistvě nadšen.. a nadšen jsem i dnes po letech!! Ty hlášky a slovní přestřelky jsou prostě kurewsky kultovní! The sky is blue, water is wet, women have secrets..(28.5.2005)

NIKDO TĚ NEMÁ RÁD, POSEREŠ TO, USMĚJ SE ČURÁKU - životní motto Joe Hallenbecka. ,,MLUV SAKRA SLUŠNĚ JOE!" ..... Poté, co jsem viděl ,,sprasenej" dabing v TV jsem nadšenej, že DVD zůstalo neposkvrněno. Mluva bez kudrdlinek a k věci. I to dělá z tohoto filmu klasiku. B.Willis vypadá jako když nic nehraje, jako by se tak choval doma každej den. A na tanečníka je to výbornej detektiv. D.Wayans je podobnej parchant jako Joe. Mele stejný hadry a nebezpečí je jeho druhé jméno. Proč je pro mě film klasikou?,, PROTOŽE DNESKA NESTAČÍ NĚKOHO ZMLÁTIT, NEJDŘÍV HO MUSÍŠ SEJMOUT SLOVNĚ!" P.S. Mimochodem, spousta lidí si myslí, že jsem vtipnej !!(11.3.2006)