Připojuju se k těm několika kolegům, kteří Skauta označili za Willisův nejlepší film. Vynikající scénář, podle kterého se nikdo s ničím moc nesere, taková normální rodinka, zkorumpovaný svět amerického fotbalu a vysoké politiky, psychopatický slizký záporák Milo, co víc si přát? Pokud to bude natočené takhle dobře, tak už nic. Dnes už klasika, obzvlášť máte-li k dospozici legendární videodabing. Ještě jednou a zabiju tě. Ještě jednou a... no ne, sakra, zase za devadesát:)(20.1.2003)

8 / 10 Posledného skauta som videl strašne dávno na to, aby som mu mohol s kľudným svedomím dať päť - áno, má to super hlášky, áno, Willis je tam absolútne perfektný, a áno, má to pár nezabudnuteľných scénok, ale na plné hodnotenie to musí mať niečo extra, niečo, čo vás prinúti povedať: "Wow! Som rád, že žijem na svete, kde sa točia takéto super filmy." A kedže ja to zatiaľ povedať nemôžem, dávam preventívne štyri hviezdičky - nech mu sláva nestúpne do hlavy...(24.8.2005)

Je to sice typický film "hláškonoše Willise", jistě kvalitní, ale nemyslím, že by byl nějak výrazně lepší než ostatní filmy s Willisem nebo od Tonyho Scotta.(3.6.2002)

• Tosim

Tohle opravdu ne. Podle mě by měl mít akční film nějakou protiváhu a ta vážně není v tom, jak Willis řve na třináctiletou holku a ona na něj. Nemám nic proti větám typu NECHCE MI HO VYKOUŘIT či AŽ JÍ BUDE ČTRNÁCT, BUDE S NIMA ŠOUSTAT, ale pokud se tohle děje celý film, vydává se to za skvělé hlášky a divák se nemá možnost z toho vzpamatovat, nějak mi to nesedí. Párkrát jsem se zasmál a dvakrát lekl, ale abych přehršloval hvězdičkama, to tedy ne. Nebe je modrý, voda je mokrá, ženský maj tajemství. Některý filmy ne.(16.4.2003)

Skvělý akční snímek Tonyho Scotta s jednou kultovní hláškou vedle druhý. Duo Wayans - Willis skvěle šlape, Berry není moc minut na plátně a akce je hodně zajímavá. Jeden z nejlepších filmů devadesátých let.(6.4.2003)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy si hráč amerického fotbalu Billy Cole (Billy Blanks) prostřelí hlavu, drží pistoli v pravé ruce a také si ji tak přiloží na pravou stranu hlavy. V následujícím zaběru při stisknutí spoušťě je však jeho hlava prostřelena z levé strany a Bill padá na stranu pravou. (Sign)

• - V časopise "New Yorker" sa Joel Silver vyjadril, že nakrúcanie tohoto filmu bola jedna z troch najhorších skúseností v jeho živote. (Stefan_M)

• - Skladatel Michael Kamen film nenáviděl. Hudbu k němu složil jen z přátelství s Brucem Willisem. (Kulmon)