Poslední skaut

The Last Boy Scout

Posledný skaut

Mysteriózní / Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 1991, 105 min

Tady není hvězda Willis (i když je to životní role), ani Scott, ale scenárista Shane Black. Ten chlap je génius, pokud jde o hlášky a originální situace. Můžeme jen litovat, že mu neprošla pátá Smrtonosná zbraň, protože měl Donner "vlastní vizi příběhu"...(21.8.2002)

Brusle Ukázal, že je vážně Tvrdej Chlap! Na Dnešní dobu žádný Zázrak.. Ale v Té době.. To byl jasný, Špičkový, Akční filmový Skvost!(20.7.2012)

Je sice pravda, že Willis chrlí jednu hlášku za druhou a že některé scény jsou nezapomenutelné ("Ještě jednou na mně šáhneš a zabiju tě."), ale jinak jde o docela průměrný akční snímek. Na nejvyšší hodnocení to prostě není.(13.4.2003)

rozpočet : ? tržby americké : $59,509,925(9.12.2006)

Tohle je pro mě typický Bruce WIllis v jedné ze svých nejlepších rolích. Zkrátka film plný akce, napětí a vtipných hlášek.(28.9.2007)

• - Joeovo auto je Buick Riviera model z roku 1971. (3DD!3)

• - Skladatel Michael Kamen film nenáviděl. Hudbu k němu složil jen z přátelství s Brucem Willisem. (Kulmon)

• - V úvodnej scéne filmu, ktorá začína futbalovým zápasom, môžeme na dresoch hráčov vidieť mená ako Josephson a Coates. Barry Josephson bol producentom filmu a Kim Coates hrá Cheta. (vander19)