Poslední skaut

The Last Boy Scout

Posledný skaut

Mysteriózní / Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 1991, 105 min

Připojuju se k těm několika kolegům, kteří Skauta označili za Willisův nejlepší film. Vynikající scénář, podle kterého se nikdo s ničím moc nesere, taková normální rodinka, zkorumpovaný svět amerického fotbalu a vysoké politiky, psychopatický slizký záporák Milo, co víc si přát? Pokud to bude natočené takhle dobře, tak už nic. Dnes už klasika, obzvlášť máte-li k dospozici legendární videodabing. Ještě jednou a zabiju tě. Ještě jednou a... no ne, sakra, zase za devadesát:)(20.1.2003)

"Hlava nebo břicho?" Best Buddy movie. nestarnúce hlášky, ktoré nevyznievajú afektovane, kde aj ku koncu si Willis robí srandu sám zo seba ("nejde len o to dať niekomu do držky, ale aj povedať nejakú vtipnú frázu).(2.11.2008)

Tři a půl, ale ta půlhvězdička je jen za toho nádherného Buicka Rivieru model 72, co ho stejně taškář Hallenbeck někdy v půlce filmu do luftu vyhodí... Za to by se snad mělo trestat, nemají-li v Hollywoodu nějaký ty ochránce božských aut? Tak tu půlhvězdu zase skrouhám dolů, sorry Tony... - - - P.S. To má tady B.W. tolik nekritických fanynků? Na IMDb na film vcelku odpovídající hodnocení - 6.4/10 (11,435 votes), tak kde se tady berou ta nereálná procenta? Škoda, že u zajímavých a netradičních - ale výborných filmů to bývá naopak. Ale to je asi tou proslulou čašskou kultůrností, že novoprimativové... ;-))(3.12.2005)

Je neuvěřitelný jaký je rozdíl vidět film v cenzurované verzi a té ostré. Viděl jsem nejdřív kino a bomba, jasných pět hvězd, pak to monstrum co vytvořil jakýsi moralistický cenzor a dva dny se mě z té výlsedné hrůzy nepostavilo péro. Včera jsem zase viděl ty necenzurovanou verzi s půvopdním dabingem a byl jsem u vytržení, jak kdybych porodil sedmero krkavců. Totální akční lahůdka ve který defiluje jedna luxusní hláška za druhou a Joe Hallenbeck tu skvěle hraje Bruce Willise.(4.1.2011)

Tony Scott měl sakra dobrý eso v rukávu - výborný scénář (Shane Black), který je v necenzurovaném POSLEDNÍM SKAUTU fuck nářez. Akční lahůdka s plným hodnocením i pro skvělou formu Bruce Willise. Nejlepší Scottovka!!! "Byla to náhoda že? Zakopl jsi uklouzlo ti to, a náhodou si vrazil ptáka do mí ženy", *** "Včera jsem šukal tvojí ženu! Jak víš že to byla moje žena? Říkala že její muž je velkej č*rák a nosí klobouk", *** "Kam to chceš do prsou, nebo hlavy? To říkala včera i tvoje žena, a jak byla tlustá, je tak tlustá, že jsem ji musel vyválet v mouce a hledat vlhkou skvrnu, a když ji fotili na tablo museli jí fotit z letadla".(3.11.2011)