poster

Poslední skaut

 • USA

  The Last Boy Scout

 • Slovensko

  Posledný skaut

Mysteriózní / Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 1991, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Subjektiv
  ***

  "A lot of people think, I am funny." "Yeah, but not enough." Bruce Willis nakope prdel hajzlům, vypustí ze sebe desítky hlášek, vydobyde si respekt dcery a omluvu ženy - hm. Akce? Pády, výbuchy, rány, nárazy, výstřely a zavrtávající se kulky - většinou zabíráno zblízka - důraz kladený na destrukci namísto bojového umu. Všimli jste si, že spíše menší množství záběrů v průběhu bojů v sobě obsahuje současně protagonistu i antagonistu? Že v rámci jednoho záběru je proveden prakticky pouze jeden pohyb? Veškerou "akci" tak dělá střih. Může to být záměr, třeba záměr dát jí rytmus. Může tam být i "intelektuálštější záměr". Ale může to být i lenost. Každopádně je to něco, co Subjektivovi neimponuje. Co je to za akci, když si uvědomujete, jak je dělána? Akce, co nevtahuje. Slabé ***.(17.10.2014)

 • StarsFan
  ***

  Film postavený spíš na hláškách než ději. A i když mám tyhle drsňáky chrlící sarkastické poznámky na všechny kolem ráda, třeba taková Odplata s Melem Gibsonem mi sedla mnohem víc.(18.3.2008)

 • Superpero
  *****

  Klasika(11.2.2005)

 • Nathalie
  ****

  Bromance z doby, kdy slovo bromance ještě neexistovalo.(11.2.2013)

 • Shit
  *****

  Jednoznačně nejzábavnější kriminálka, co se dá vidět. Bruce Willis a jeho hlášky vešly do dějin a neni se vůbec čemu divit, tahle kultovní uhláškovaná jízda je jenom jedna a pochybuju, že jí někdo ještě dokáže překonat, 90-tý léta, kdy se podobný filmy rodily, už jsou dávno pryč a dneska se o podobnej film takřka nedá ani zavadit(24.2.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace