Psí vojáci

Neil Marshall

Scénografie:

Simon Bowles
  • Jamal

Film, který mě spíše rozesmál, než zastrašil.... fakt úchylný hlášky, podle mě dost ztratil na tom, že byl vydáván jako horor(4.12.2005)

Podle recenzí jsem očekával dobré béčko, ale výsledek mne velmi překvapil. Žádný stupidní příběh kde hladovej vlkouš honí prsatou kost nebo nějakýho magora a chovají se tak, že je máte chuť nejmíň vyliskat. Parta vojáků slouží jako návnada pro vlkodlaka, přičemž je sleduje speciální jednotka, která ho má chytit, pokud možno živého. Nejenže ho nechytnou, ale navíc je zmasakruje a ze spéšek přežije pouze poraněný arogantní velitel se kterým má hlavní hrdina nevyřízené účty (odmítl odprásknout čokla). Ostatní by dopadly podobně kdyby náhodou nefrčela okolo místní obyvatelka, která je zaveze k nejbližšímu stavení, kde se zabarikádujou. Bitva může začít. Tento britsko-lucemburský horor by si neměl nechat ujít žádný fanoušek žánru, protože dokazuje, že i o vlkodlacích se točí dobré filmy. Vlkouši vypadají jako třímetrové anorektické potvory, které bych rozhodně nechtěl potkat o půlnoci při návratu z fetu (moc se povedli). Hudba je dobrá, sic bych měl drobné výhrady, ale to je čistě subjektivní a navíc ve filmu funguje skvěle. Herci hrají slušně a mám pocit, že chlápka který hraje seržu sem už někde vyděl. Takže mazejte do půčovny, ať Vám ji někdo nevyfoukne, určitě se to vyplatí.(17.6.2003)

60% - Vizuálně slabší, ale jinak vcelku povedený horor. Pocit beznaděje jsem často vojákům (lidským) i věřil, za což si zaslouží plus...(8.4.2008)

Prekrásny eklektický hôror (horor z hôr) s pôsobivým konvulzívnym vizuálom v akčných pasážach. Prvý a možno jediný film o vlkolakoch, v ktorom monštrá nepôsobia dojmom šialených srandovných pokémonov. Sú to skutočné monštrá, ktoré tvorcovia absolútne rešpektujú a na filme je to aj vidieť. Vďaka takémuto prístupu si nejeden užije príjemné zimomriavky. Schopnosť režiséra (či scenáristu) dodať šťavu i nevyhnutným oddychovým momentom ilustruje scéna, kde hrdinka vyzerajúca presne ako ženská postava obrazu "Pieseň lásky" od Sira Edwarda Burne-Jonesa hrá na klavíri Debussyho "Svit luny". Ak čosi také niekto spája s nudou, tak potom zbohom diváctvo. Rozhodne zážitok v rozmedzí 61 až 80 percent. PS: Vždy, keď sa v lese začnem cítiť príliš bezpečne, nespomeniem si už na Blair Witch, ale na Dog Soldiers. Zaberá perfektne.(19.8.2010)

Režisér Neil Marshall dokázal s malým rozpočtem a špatným technickým zázemím natočit až překvapivě dobrý horor o vlkodlacích. Má cit pro skloubení humoru, akce a hororu, je ovšem pravda, že občas poněkud pokulhává. Psí vojáci dokazují, že Neil Marshall je dobrý režisér, který, pokud dobrousí svou formu, jednou natočí překvapivě kvalitní film.(15.1.2006)