Psí vojáci

Scénografie:

Simon Bowles

Kostýmy:

Uli Simon

Je to veľmi dobrý akčný horor. Má výborný príbeh o vojenskej jednotke, ktorá je v rámci cvičenia vysadená hlboko v lesoch, ale tam musí čeliť skupine vlkodlakov a tak sa vojaci zabarikádujú v opustenom dome, kde musia vydržať noc. Spracovaný je skvelo, dej sa ničím nezdržuje a tak po dvoch zaujímavých úvodných scénach je už hneď vojenská jednotka vysadená v lesoch, chvíľu sa ešte divák oboznamuje s postavami a už nasleduje len neustály stret s vlkodlakmi, takže nudiť sa tu nedá ani na okamih. Samotná akcia je zvládnutá veľmi dobre, vojaci sa samozrejme bránia, takže je tu množstvo streľby a aj viacero výbuchov. Nájde sa tu množstvo výborných momentov, obzvlášť v záverečnej fázi a slušných krvavých scén. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, na rozdiel od väčšiny filmov, kde vojaci svojou primitívnosťou len nudia sú tu zaujímaví, ich dialógy často pobavia a minimálne traja si dokážu získať sympatie. A pobaví aj ich výborný čierny humor, ktorý ale nenarúša atmosféru filmu. Réžia v rámci hororu až tak moc neobstojí, film nemá atmosféru hororu aj aj pocit napätia je veľmi občasný, ale celkovo som rozhodne spokojný a technická stránka je na tom dosť dobre, efekty sú kvalitné a vlkodlaci vyzerajú výborne. Síce plné hodnotenie nedávam, ale aj tak sú Psí vojaci jedným z mojich najobľúbenejších hororov a jediný film, kde vlkodlaci nie sú na smiech. Objektívna kvalita filmu- 74%, film sa páči mne na 80%.(16.7.2007)

Psích vojakov som videl o jednej nad ránom v úplne prázdnom byte. Už chápete dôvod tých štyroch hviezd?(12.1.2008)

Prekrásny eklektický hôror (horor z hôr) s pôsobivým konvulzívnym vizuálom v akčných pasážach. Prvý a možno jediný film o vlkolakoch, v ktorom monštrá nepôsobia dojmom šialených srandovných pokémonov. Sú to skutočné monštrá, ktoré tvorcovia absolútne rešpektujú a na filme je to aj vidieť. Vďaka takémuto prístupu si nejeden užije príjemné zimomriavky. Schopnosť režiséra (či scenáristu) dodať šťavu i nevyhnutným oddychovým momentom ilustruje scéna, kde hrdinka vyzerajúca presne ako ženská postava obrazu "Pieseň lásky" od Sira Edwarda Burne-Jonesa hrá na klavíri Debussyho "Svit luny". Ak čosi také niekto spája s nudou, tak potom zbohom diváctvo. Rozhodne zážitok v rozmedzí 61 až 80 percent. PS: Vždy, keď sa v lese začnem cítiť príliš bezpečne, nespomeniem si už na Blair Witch, ale na Dog Soldiers. Zaberá perfektne.(19.8.2010)

nemám rád to, co se dnes vydává za horory, nemám rád zběsilé stříhání ale........... tady mi to prostě obrovsky sedlo, těch pět hvězdiček je sice slabších, ale pořád je to pro mě asi nejlepší "horor" posledních let(7.7.2012)

Podle recenzí jsem očekával dobré béčko, ale výsledek mne velmi překvapil. Žádný stupidní příběh kde hladovej vlkouš honí prsatou kost nebo nějakýho magora a chovají se tak, že je máte chuť nejmíň vyliskat. Parta vojáků slouží jako návnada pro vlkodlaka, přičemž je sleduje speciální jednotka, která ho má chytit, pokud možno živého. Nejenže ho nechytnou, ale navíc je zmasakruje a ze spéšek přežije pouze poraněný arogantní velitel se kterým má hlavní hrdina nevyřízené účty (odmítl odprásknout čokla). Ostatní by dopadly podobně kdyby náhodou nefrčela okolo místní obyvatelka, která je zaveze k nejbližšímu stavení, kde se zabarikádujou. Bitva může začít. Tento britsko-lucemburský horor by si neměl nechat ujít žádný fanoušek žánru, protože dokazuje, že i o vlkodlacích se točí dobré filmy. Vlkouši vypadají jako třímetrové anorektické potvory, které bych rozhodně nechtěl potkat o půlnoci při návratu z fetu (moc se povedli). Hudba je dobrá, sic bych měl drobné výhrady, ale to je čistě subjektivní a navíc ve filmu funguje skvěle. Herci hrají slušně a mám pocit, že chlápka který hraje seržu sem už někde vyděl. Takže mazejte do půčovny, ať Vám ji někdo nevyfoukne, určitě se to vyplatí.(17.6.2003)

• - Vlkodlaci nebyli nijak upravováni speciálními efekty, jednalo se vždy o herce s kostýmy. Ústa a končetiny byla pak řízena pomocí dálkového ovládání. (Habansz)

• - Jeden z vojáků se jmenuje Bruce Campbell, což je odkaz na The Evil Dead (1981). Bruce tam hrál Ashe. (Chatterer)

• - Simon Pegg dostal nabídku na účast v tomto filmu, ale rozmyslel si to poté, co ho Edgar Wright požádal, jestli si ušetří svojí první hororovou roli až do jeho filmu Shaun of the Dead (2004). (Tom Riddle)