• Německo

• Francie

Spy game, jeu d'espions

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo / Japonsko / Francie, 2001, 126 min

Přiznám se, že pro špionážní thrillery mám jistou slabůstku, proto při jejich hodnocení často trošku nadsazuju. Ale když ve filmu, který rozhodně není jen o akci pomalu není jediný záběr, který by trval déle než 3 sekundy, trochu mi to už vadí.(5.6.2005)

60%(27.5.2007)

Už několikrát mi tenhle snímek v televizi utekl a já jsem rád, že jsem ho konečně mohl vidět. Za což musím mimochodem poděkovat edici DVD z novin Blesk. SPY GAME je jinak špičkový špionážní thriller s výtečným hereckým duem v hlavních rolích. Redford ukazuje, že je i na stará kolena pořád hláškující frajer a Brad Pitt zase ukazuje, že vypadá jako kdyby byl Redfordův syn. Kamerové hrátky Tonyho Scotta navíc filmu dávají neuvěřitelně líbivý look. Nejvíc na mě zapůsobila scéna rozhovoru na střeše (nápis FUJIFILM) a proto dnešní poučka do diáře režiséra zní: "Chcete-li natočit rozhovor kvalitně a dynamicky, natočte ho z vrtulníku." ;-)(1.5.2008)

• - Nathanovo auto je Porsche 912. Vyrábělo se po krátkou dobu na konci šedesátých let. (Othello)

• - Ve filmu se několikrát objeví cigarety Morley. Jde o fiktivní značku cigaret, kterou používali v Aktech X. (don corleone)

• - Jedno z aut, které ve filmu řídí Tom Bishop (Brad Pitt), je Škoda 1000. (lskala)