• Německo

• Francie

Spy game, jeu d'espions

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo / Japonsko / Francie, 2001, 126 min

Prumerny film s nadprumernymi herci, kteri podavaji prumerne vykony, to je vse, co k tomu muzu rict. Spy game se tvari jako akcnarna propojena s brilantnimi dialogy, to druhe bych mozna bral, ale to prvni tam vubec neni. 6/10(3.3.2008)

Kancelářské diskutérství za záchranu jednoho zamilovaného špióna a s ním spojené velké množství flashbacků odhalující mnohé z dřívějšího soužití a konání hlavních protagonistů je kupodivu dostatečně silný dějový skelet, který diváka bez potíží udrží v napětí po celou dvouhodinouvou stopáž. Zázrak? Ne, jen dobře vystavěný scénář, solidní herecké výkony a výtečná (toho času ještě audiovizuálně poměrně umírněná) režie Tonyho Scotta.(5.7.2008)

Pro změnu začnu tak, že si představím celý snímek bez Roberta Reforda... ééé...nebo raději ne. Kol a kolem poměrně příjemné pokoukáníčko, které nás provede snad po všech krizových zákoutích světa (Bejrút ve špičkové kondici) za doprovodu velmi chytlavého hudebního doprovodem HGW. Komplot CIA ad obliga v ceně. Příznivci stylovosti juchejte. Odpůrci polovičatosti o dům dál.(25.4.2008)

60%(27.5.2007)

Z filmu se střízlivým hodnocením a průměrnými komentáři se vyklubal pro mě nejlepší film Tonyho Scotta a jeden z těch vzácných případů akčně laděného špionážního dramatu, který opravdu můžu. Je docela příznačné, že tenhle snímek má daleko nižší hodnocení než řada ujetých slátanin s nerealisticky přehnanou akcí. Samozřejmě, ve scénáři to tu a tam zaskřípe a právě z toho důvodu nedávám pátou hvězdičku, nicméně Robert Redford je excelentní, film si prakticky po celou dobu udržuje napětí, dynamický střih, který ale nemá nic společného s klipovitostí, zvlášť pasáže odehrávající se v Bejrútu jsou po akční stránce precizní. Celkový dojem: 85 %.(17.4.2009)

• - Jedno z aut, které ve filmu řídí Tom Bishop (Brad Pitt), je Škoda 1000. (lskala)

• - Ohledně režie se mluvilo i o Mike van Diemovi. (Othello)

• - Postavu Sandy z berlínské ambasády hraje Kimberly Paige, manželka bývalého velvyslance v Maďarsku, kde se berlínské scény natáčely. (Othello)