• Německo

• Francie

Spy game, jeu d'espions

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo / Japonsko / Francie, 2001, 126 min

Nijak nadprůměrné příběhově, slušně natočené a lehce nadprůměrně zahrané. Celkově jsem vkládal větší naděje ve spojení Redford + Pitt + Scott. Škoda.(21.4.2005)

• Satan

Čekal jsem víc, o hodně víc. Příběh se téměř nikam nepohnul a pořád jsem čekal na to "něco" co nakonec ve filmu vůbec nebylo. Velké zklamání.(4.7.2005)

Opravdu mi nevadilo, že je tam akce míň než "keců." Je to hlavně film o lidech, kteří se ocitli ve velkém soukolí a teď z něj hledají cestu zpět.(14.7.2003)

Je tomu už dávno, kdy jsem Spy Game viděl poprvé. Bylo to v době, kdy jsem na Tonyho Scotta byl děsně zaujatej. Vadil mi ten způsob vyprávění jeho příběhů, kde když vynecháte vteřinu, okamžitě se v příběhu ztrácíte. Nebo alespoň já takovej pocit měl a mám. Stejně tak jsem se vlastně cítil i u Spy Game. U toho jsem se ale rozhodl investovat maximální úsilí a musím říct, že mě ve všech ohledech tenhle film udělal radost. Příběh je hodně věrnej, trošičku mi připomíná francouzské sedmdesátky. Robert Redford a Brad Pitt předvádí skvělé výkony a je radost na ně koukat. Myslím si, že nikdy nezapomenu na scénu v Berlíně, kde Redford Brada vycvičuje a pošle ho na absolutně neznámý balkón. Nádherná scéna a to přátelství…to je radost pozorovat.(20.8.2013)

Velmi poutavá a excelentně zrežírována "Špionská hra." Tony Scott je pro tento druh filmu jako stvořen. Excelentní scénář a dialogy, hvězdné obsazení, podmanivá hudba a především děj, který má spád, potřebnou dávku energie a jenž dokázal mou pozornost udržet po celé dvě hodiny. Samotný příběh, postavení a úděl postav, vyskytujících se v něm, je s přibývajícími minutami stále více spletitější a složitější. Což mi ovšem vůbec nevadilo, napříč tomu, že jsem se chvílemi ztrácela. Filmy, jejichž tématikou jsou příběhy odehrávající se v prostředí organizací jako CIA, FBI, tajných operací a podobných, jsou častokráte složité a často náročné na orientaci v ději. Spy Game si však vysloužila můj obdiv, také proto, že vyznat se v této oblasti musí být velmi těžké, vyžaduje to spoustu úsilí a zájmu. A Tony Scott to dokázal.(17.7.2010)