• Německo

• Francie

Spy game, jeu d'espions

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo / Japonsko / Francie, 2001, 126 min

Agent Nathan Muir odchází do důchodu, ale poslední den práce, který chtěl spojit s vyklízením šuplíků, mu výrazně zamotá čínské zatčení jeho žáka Toma. Muir si rychle uvědomí, že agentura nikoho zachraňovat nebude a Tomovo zatčení je důsledkem Muirova podcenění jeho citu. Zkušený agent začíná pod tíhou odpovědnosti rozehrávat kolem sebe hru, v níž ze sebe před nadřízenými dělá zlehka nechápavého, ale jeho kontakty po světě již pod obchodní značkou CIA rozjíždějí soukromou akci na Tomovu záchranu.(10.12.2008)

Velmi povedený špionážní thriller, který táhne skvělá hudba, výborná kamera a senzační duo ústředních postav. Robert Redford rozehrává vskutku brilantní hru. Pro mě osobně druhý nejoblíbenější film od Tonyho Scotta.(26.8.2006)

na to jaké má film hvězdné herecké zastoupení nedostanete bohužel žádné herecké předestavení, ale celkem nudnou podívanou, která vás moc nezaujme. Filmu celkem znatelně chybí více akce a napětía a deleko lepší a propracovanější scénář.(17.2.2005)

rozpocet $115 million trzby celosvetovo $143,049,560(4.11.2006)

• Satan

Čekal jsem víc, o hodně víc. Příběh se téměř nikam nepohnul a pořád jsem čekal na to "něco" co nakonec ve filmu vůbec nebylo. Velké zklamání.(4.7.2005)