poster

Spy Game

 • USA

  Spy Game

 • Německo

  Spy Game - Der finale Countdown

 • Francie

  Spy game, jeu d'espions

 • Slovensko

  Spy Game

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo / Japonsko / Francie, 2001, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hal_Moore
  *****

  Tony Scott stoupá v mém osobním žebříčku stále výš a výš. Jeho Nepřítel Státu patří k mým oblíbeným thrillerům. Po Nepříteli Státu jsem shlédnul Muže v Ohni, který se mi líbil snad ještě více než příběh právníka Deana. Nedávno se mi do rukou dostalo další Scottovo dílo. Film zde patřící k elitě snímků s červeným čtverečkem. Příběh vyprávějící o zákulisí operací nadnárodních špionážních společností. Nebudu chodit okolo horké kaše, Spy Game se mi líbil. Robert Redford hrající agenta CIA v poslední den služby vypadá skutečně jako "old school" CIA tatík. Po celou dobu prakticky nevyleze z budovy (krom vzpomínek), což ale vůbec nevadí, neboť část v kancelářích je stejně důležitá/zajímavá jako ta mimo ně. Brad Pitt v roli "skautíka", naverbovaného právě Robertem Redfordem skutečně hraje, i když si občas neodpustí ty své pohledy. Nejsilnější částí, která na mě zanechala největší dojem se odehrává v Bejrůtu. Tady hrají všichni opravdu až na doraz a celá Bejrůtská část je promyšlená do největšího detailu. Chudinská část a všeobecný terorismus jen podtrhává emocionální vypětí, číšící z každého druhého záběru. Nutno podotknout, že ve vzpomínkových flashbacích jsem měl více než Redforda v olibě Brada Pitta. Ovšem v kancelářské části jsem fandil Redfordovi. --- Tony Scott prostě s filtry kamery umí. Ať už namodralé prostředí kanceláří, nazlátlý Vietnam či studené Západní Německo, které při natáčení z nemalé části nahradila Praha. Střih je jako vždy u Scottových filmů zběsilý a zároveň efektní, leč oku lahodící, což je dobře. Harry Gregson-Williams složil pro něj netradiční hudbu, ale k filmu se nebývale hodící. Soundtrack si musím sehnat. --- Proč přeci jen nedám plné hodnocení? Možná kvůli konci, který byl hodně urychlen. Možná kvůli nepříliš výrazné Catherine McCormackové. Přesto si myslím, že čtyři hvězdičky je vysoké hodnocení a Spy Game si takové zaslouží.(30.3.2006)

 • Shit
  ***

  na to jaké má film hvězdné herecké zastoupení nedostanete bohužel žádné herecké předestavení, ale celkem nudnou podívanou, která vás moc nezaujme. Filmu celkem znatelně chybí více akce a napětía a deleko lepší a propracovanější scénář.(17.2.2005)

 • Le_Chuck
  ***

  Techno Tony na uzde. Po tom čo sa vizuálne rozjašil v Man on Fire a Domine som bol zo Spy Game trochu sklamaný. O tu jednu hviezdu slabšie, ako Jason Bourne. 70%(14.1.2005)

 • petaspur
  ****

  Agent Nathan Muir odchází do důchodu, ale poslední den práce, který chtěl spojit s vyklízením šuplíků, mu výrazně zamotá čínské zatčení jeho žáka Toma. Muir si rychle uvědomí, že agentura nikoho zachraňovat nebude a Tomovo zatčení je důsledkem Muirova podcenění jeho citu. Zkušený agent začíná pod tíhou odpovědnosti rozehrávat kolem sebe hru, v níž ze sebe před nadřízenými dělá zlehka nechápavého, ale jeho kontakty po světě již pod obchodní značkou CIA rozjíždějí soukromou akci na Tomovu záchranu.(10.12.2008)

 • Renton
  ****

  Scénář: Michael Frost Beckner, David Arata .. Film má tři roviny - první drama je v kancelářích CIA, kde mazaně exceluje Robert Redford, druhé prožívá Brad Pitt v čínské věznici a poslední je jejich společné, aby se doplnily motivace postav. Tony Scott přidal spoustu vizuálních vychytávek. Bez herecké kreace skvělého Redford a klipovité režie by to byl spíše jen průměrný špionážní thriller.. 75%.(28.5.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace