• Německo

• Francie

Spy game, jeu d'espions

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo / Japonsko / Francie, 2001, 126 min

Průměrný špionážní snímek s hvězdným obsazením, u kterého se dá příjemně odpočinout. Žádné hlubší poselství lze ale od tohoto filmu čekat nelze. Pobavte se a zapomeňte.(8.1.2008)

• Satan

Čekal jsem víc, o hodně víc. Příběh se téměř nikam nepohnul a pořád jsem čekal na to "něco" co nakonec ve filmu vůbec nebylo. Velké zklamání.(4.7.2005)

Uz hodne zestarly Redford drzi oteze filmu pevne ve svych rukou a dava zapomenout na mistami hodne deravy scenar.(27.7.2002)

Špiónská obdoba slavného Podrazu, s neskutečně odrzlým Redfordem a tentokráte charakterním Pittem u mne došla plného hodnocení až napotřetí. Asi si dílo svého oblíbence Tonyho Scotta stále lépe vychutnávám. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=ylcpNNuYCj0(18.7.2010)

„Základné pravidlo CIA - neriskuj kvôli agentovi kariéru ani život.“ SPY GAME je druhé (po melodráme A RIEKA TEČIE, kde sa však "priamo" nestretli, Redford "len" režíroval a bol rozprávačom) stretnutie Redforda a „jeho syna“, Brada Pitta. Nemám pre špionážne filmy žiadnu enormnú slabosť (a Redfordove staršia klasika o TROCH DŇOCH KONDORA ma bavila rozhodne viac, lebo v nej išlo o postavy a príbeh, nie helikoptéry), ale SPY GAME ma celkom bavila. Páčilo sa mi, že je skôr príbehom o láske (melancholická pesnička na vlakovej stanici) a o špionáž tu vlastne takmer vôbec nejde (!). Pekné zábery klipára Tonyho Scotta, pekná kamera, pekná výprava, fajn Pitt, fajn Redford, fajn McCormacková. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/162315/Spy-Game-60.html(4.11.2004)

• - Scéna, ve které Nathan (Robert Redford) přikáže Tomovi (Brad Pitt), aby se do pěti minut dostal na balkon domu na náměstí, je převzata z knihy Victora Ostrovskyho, bývalého agenta Mossadu. Zmínil to v ní jako část testu při výcviku. (Othello)

• - Průměrná délka záběru je 2,7 sekundy. (Othello)

• - Jedno z aut, které ve filmu řídí Tom Bishop (Brad Pitt), je Škoda 1000. (lskala)