poster

Spy Game

 • USA

  Spy Game

 • Německo

  Spy Game - Der finale Countdown

 • Francie

  Spy game, jeu d'espions

 • Slovensko

  Spy Game

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo / Japonsko / Francie, 2001, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zputnik
  ****

  Velmi příjemné překvapení – nečekal jsem od tohoto snímku téměř nic a dostal jsem tolik. Napětí, permanentní očekávání, jak to všechno dopadne, pohled do zákulisí CIA a do světa tajných a špiónů, komplot, nějakou tu "love sekvenci" etc. Hodně mi taky seděl způsob předložení příběhu – děj běžící hned ve dvou liniích (ve vzpomínkách a v reálu) zaručoval dvojnásobnou dávku napětí. Vše dobře zahráno a natočeno. Mile překvapily různé kamerové hříčky (najíždění a "odbíhání" kamery atd.) Shrnuto a podtrženo: SPY GAME má pro mě prostě šmrnc. Příjemná zábava, která však je schopná dát i trochu víc (bez toho, aby si na to VÍC hrála). A navíc: já to těm hercům fakt věřil. Rád si tuto SPY GAME za čas zopakuji.(2.3.2004)

 • Brouk
  ***

  Docela slušný film ve svižném tempu s dobrým hereckým obsazením. Redford tu odvádí daleko lepší práci než scénarista, ale konec dobrý, všechno dobré...(12.10.2004)

 • Hal_Moore
  *****

  Tony Scott stoupá v mém osobním žebříčku stále výš a výš. Jeho Nepřítel Státu patří k mým oblíbeným thrillerům. Po Nepříteli Státu jsem shlédnul Muže v Ohni, který se mi líbil snad ještě více než příběh právníka Deana. Nedávno se mi do rukou dostalo další Scottovo dílo. Film zde patřící k elitě snímků s červeným čtverečkem. Příběh vyprávějící o zákulisí operací nadnárodních špionážních společností. Nebudu chodit okolo horké kaše, Spy Game se mi líbil. Robert Redford hrající agenta CIA v poslední den služby vypadá skutečně jako "old school" CIA tatík. Po celou dobu prakticky nevyleze z budovy (krom vzpomínek), což ale vůbec nevadí, neboť část v kancelářích je stejně důležitá/zajímavá jako ta mimo ně. Brad Pitt v roli "skautíka", naverbovaného právě Robertem Redfordem skutečně hraje, i když si občas neodpustí ty své pohledy. Nejsilnější částí, která na mě zanechala největší dojem se odehrává v Bejrůtu. Tady hrají všichni opravdu až na doraz a celá Bejrůtská část je promyšlená do největšího detailu. Chudinská část a všeobecný terorismus jen podtrhává emocionální vypětí, číšící z každého druhého záběru. Nutno podotknout, že ve vzpomínkových flashbacích jsem měl více než Redforda v olibě Brada Pitta. Ovšem v kancelářské části jsem fandil Redfordovi. --- Tony Scott prostě s filtry kamery umí. Ať už namodralé prostředí kanceláří, nazlátlý Vietnam či studené Západní Německo, které při natáčení z nemalé části nahradila Praha. Střih je jako vždy u Scottových filmů zběsilý a zároveň efektní, leč oku lahodící, což je dobře. Harry Gregson-Williams složil pro něj netradiční hudbu, ale k filmu se nebývale hodící. Soundtrack si musím sehnat. --- Proč přeci jen nedám plné hodnocení? Možná kvůli konci, který byl hodně urychlen. Možná kvůli nepříliš výrazné Catherine McCormackové. Přesto si myslím, že čtyři hvězdičky je vysoké hodnocení a Spy Game si takové zaslouží.(30.3.2006)

 • genetique
  ****

  Špionážne thrillery dostali nového vodcu, alebo aspoň zdatného spolubojovníka, ktorým je práve 'Spy Game', natočený mladším z bratov Scottovcov. Inteligentná špionážna zápletka s akčným podmazom rozpráva strhujúci príbeh dvoch agentov CIA (Redford, Pitt). Tá by samozrejme mala účinnosť len pre minutáž hodnú seriálu a tak sa scenár exkluzívne vynašiel spomienkovými akciami ako sa vlastne obaja agenti predierali svetom a konfliktnými akciami. Obidvom blonďákom to na pľaci klapalo a tak nezostaneme ukrátení ani o herecké výkony. 85%.(2.3.2008)

 • gouryella
  ***

  Uz hodne zestarly Redford drzi oteze filmu pevne ve svych rukou a dava zapomenout na mistami hodne deravy scenar.(27.7.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace