Akční / Drama / Romantický

USA, 1986, 106 min

• Radek99

Tupost, propaganda, slepý patriotismus, hollywoodská klišé... Parafrázuji: Jsem americký letec, kdo je víc?!(27.5.2007)

NFR 2015, Oscar 1 : Píseň - "Take My Breath Away" + 3 nominace: Střih, Zvuk, Střih zvukových efektů(13.4.2004)

Náborové video amerických vojenských aerolinií je hodně sexy a kdybych neměl ploché nohy, tak už dávno sedím v kokpitu stíhačky a bombarduju všechny ty zákeřné přičmoudlíky, které nedemokraticky odmítají dodávat zdarma ropu do USA. No jo, já vím, že je to hovadina, ale mám na ni z dob nekontrolovaně splašených hormonů jen ty nejlepší vzpomínky.(13.10.2015)

Je tomu už řada let, co jsem viděl Top Gun. Bylo tedy na čase po dlouhém a vyčepávajícím povídání uživatele Enšpígla se na tenhle film znovu podívat a zhodnotit, jestli je skutečně pravda to, co říká. Myslím si ale, že u jeho hodnocení je podstatná i doba, ve které ji viděl. Po pádu komančů, v eufórii a radosti. Top Gun v kině v ten moment musel být něco jako seslání dárku od Boha z nebe. A já to beru. Jen škoda, že já to takhle nevnímám. Každopádně frajer Tom Cruise a výborná muzika mluví za vše. Tony Scott vždycky moc dobře věděl, co chce natočit. Top Gun tak navždycky zůstane jeho nejupřímnějším filmem se vším všudy. A ta muzika, ta se ve světě nikdy neztratí.(18.10.2014)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $179,800,601Tržby Celosvetovo $356,830,601Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,434,822 //počet predaných kusov 47,059/65%/(21.5.2005)

• - Piloti se ve filmu utkávají s neexistujícími stíhačkami MiG-28. (Divočák)

• - Giorgio Moroder, který napsal hudbu k písní na soundtracku, použil texty Toma Whitlocka, který se živil jako automechanik. (Dr Lizal)

• - Val Kilmer nechtěl ve filmu hrát, ale musel kvůli podmínkám v kontraktu se studiem. (don corleone)