Akční / Drama / Romantický

USA, 1986, 106 min

No ale kde je scéna se smažením vajíček???(7.2.2011)

Totálně americké. Totálně cool (v tom horším slova smyslu). Totálně nasáklé pošukanou atmosférou osmdesátých let. Totálně vygumovaně hridnské a totálně klišoidní. Nicméně je to láska mého dětství, má to pěkný soundtrack (ať žije Berlin a jejich Take my breath away :-) ) a má to šťávu. Holt Tony přece jenom točit umí. 50%(27.7.2006)

• flanker.27

Juhuhů, to byl hit české pirátské videodistribuce 80. let a na počátku 90. let i kin. Kdo neviděl, byl totál lůzr. Očití svědkové popisují hrůzné scény hromadných dívčích orgasmů při pohledu na zpocené tělo ocelového Toma Cruise lesknoucí se v zapadajícím Slunci. Tony Scott dokazuje, že sebevětší chudost leteckých scén se dá zachraňovat brutrálním střihem. Někde tady se rodí v hlavě tehdejšího cucáka jménem Michael Bay nápad, jak pořádně popadnout film za koule a sestříhat něco, co jsme neviděli, oblítávat co jsme neobletěli. A že nemáme migy? Nevadí, dáme tam F-5 a budeme jim děsně vážně říkat MiG-28. Že takový letadlo neexistuje? Ale pane, on divák se chce vznášet na řídké vlně milostné zápletky sexy poradkyně a nevycváleného pilota, co znásilňuje čtrnáctku, teda F-14, a rozum by to celé mohl jen pokazit. Každopádně největší sra(n/j)da filmového nebe, parodovat netřeba.(13.12.2005)

Dětská klasika.(27.4.2004)

Top Gun je výborná filmová klasika, na kterou se zatraceně dobře kouká. Pro mě vždycky za 5 hvězdiček.(28.7.2007)

• - Top Gun se stal nejvýnosnějším fimem roku 1986. (Divočák)

• - Studio Paramount Pictures pověřilo společnost Grumman, výrobce stíhaček F-14, nainstalováním speciálních kamerových úchytů. To dovolilo filmařům použit reálné statické záběry z letu. (Dr Lizal)

• - Tom Cruise a Val Kilmer se hádali během celého natáčení. (Mr.Critic)