• slovenský

Akční / Drama / Romantický

USA, 1986, 106 min

Když se řekne High Concept, vybavím si Top Gun. Na tento film mam krásné vzpomínky z dětství a nyní se na něj bojím podívat, abych si ty vzpomínky nepokazil:) O létání jsem se zajímal skoro "odjakživa" a s kamarády jsme ten film brali děsně vážně a řešili takové hlouposti, jako jestli se ef čtrnáctka může dostat do ploché vývrtky a proč tam nejsou žádné MIGy ale ef pětky s rudejma hvězdama:D Top Gun se pro mě stal standardem kvalitního filmu z leteckého prostředí a žádný další se na jeho úroveň ani nepřiblížil. (Mám na mysli třeba tu pitominu Železný orel ze stejného roku).(20.11.2004)

Je pravda, že to je o ničem, ale to nic je vcelku zábavné a dá se na to slušně koukat (uznávám, že také zásluhou dobře vypadajících hlavních představitelů ;-)). Co jiného taky čekat od ukázkové agitky US Army. 2,5555*(4.5.2003)

Dětská klasika.(27.4.2004)

• sud

Top Gun je bezesporu film 80. let se všemi klady a zápory. A v tomto případě ty zápory bohužel převažují. Odečtu-li pěknou ústřední píseň a pohlednou Kelly McGillis, zbyde mi armádní náborovka s tunou propagandy a nepříliš povedenými akčními scénami. Od doby vzniku už několikrát přešel Štědrý den, z Toma Cruise se stal skvělý herec, z Tonyho Scotta prestižní tvůrce kvalitních akčních filmů a celý film byl náležitě zparodován ve Žhavých výstřelech. Některé filmy nestárnou, Top Gun k nim IMHO nepatří. 40%.(11.8.2005)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Klasika od Tonyho Scotta, kterou mám rád. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=VN8ze3S0Uj8(9.1.2009)